Teknoloji

İnstagram Bugün Aktif Ne Demek? (Son Görülme)

İnstagram Bugün Aktif Nasıl Yapılır?

İnstagram Bugün Aktif Ne Demek Anlamı nedir?; hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır. İnstagram Bugün Aktif Nasıl Yapılır?, Bugün aktif Ne Demek ile ilgili detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Sosyal medya eğlencelidir. Arkadaşlar ve tanıdıklarla etkileşime girmek ve onların farkında olmak büyük bir zevktir. Ayrıca sosyal medyada beğenilmenin de önemli bir konu olduğunu takdir edersiniz. Tüm bunlara ek olarak, uygulamalar ek işlevler sunar. Instagram DM bunlardan biri. Instagram DM, kullanıcılarına online bir özellik de sunmaktadır. Instagram’da bugün aktif demek, ana sayfada gezinmek, Dm’lere cevap vermek ya da beğeni yapmak algoritmaya göre aktivite olarak yorumlanacak ve en son yapılan işlem “Son Görülme” olarak yansıyacaktır.

İnstagram Bugün Aktif Ne Demek

Instagram’ın sunduğu DM özelliğinde bu başlıkta da belirtildiği gibi kullanıcıların online bilgileri anlık, saatlik ve günlük olarak raporlanıyor. Son görülme fonksiyonunda 1 saat önce aktif, 2 saat önce aktif, şimdi aktif gibi cümleler yer almaktadır.

Instagram Bugun Aktif Ne Demek
Instagram Bugun Aktif Ne Demek

İnstagram’da bugün aktifin açıklaması şu şekildedir: Kullanıcı o gün giriş yapmış ama 1-2 saatten fazla zaman olmuş gibi anlayabilirsiniz.

İnstagram Bugün Aktif Özelliğini Kapatma ve Açma

Kullanıcıların Instagram’da en son ne zaman aktif olduğunu görebilirsiniz. Ancak son zamanlarda bir çok kişi bu özellikten rahatsız olmaktadır. Instagram hesabında bu özelliği devre dışı bırakmak aşağıdaki belirtilen yolları izleyin.

 • Öncelikle Instagram uygulamasının acık olması gerekir.
 • İkinci adım olarak Instagram’da kendi hesabınıza ve profillerine giriş yapmanız gerekir.
 • Sağ üst köşede yer alan Seçenekler sekmesine tıklayın.
 • Seçenekler bölümünde Hareket Durumunu Göster özelliği devre dışı bırakılmalıdır.
 • Yukarıdaki işlemi gerçekleştirmek için daire işareti sola hareket ettirilmelidir. Sola kaydırdıktan sonra daire griye döner.
 • Yukarıdaki  işlemlerden sonra kullanıcılar artık Instagram’da Bugün Aktif Özelliği kapalı olacaktır. Aktif özelliğini tekrar açmak için ise tam tersini yapmanız yeterlidir.

Instagram’da Bir Kişinin Aktif Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Dm Gelen Kutunuzda ve Instagram’ın başka yerlerinde insanların kullanıcı adlarının ve fotoğraflarının yanında yeşil bir nokta göreceksiniz. Dm gelen kutunuzda, kullanıcıların en son aktivite durumlarını görebilirsiniz (örn. 25 dakika önce Aktif, Dün Aktif, Görüldü, yazacaktır).

İnstagram Son Görülme Kaç Gün Sürer?

Son görülme 24 saat içinde bildirilir. Başka bir deyişle, 24 saatten fazlası gösterilmemektedir. İnstagram Son görüntüleme zaman dilimi aşağıdaki gibidir.

 • İnstagram’da Dün Aktifti
 • Bugün aktif
 • 1 saat dakika önce aktifti
 • 30 dakika önce aktifti gibi . Yani kısaca İnstagram Son Görülme Kaç Gün Sürer? sorusunun cevabı son görülme 24 saat sürmektedir.

İnstagramda Bugün Aktif Ne Demek

Instagram, kullanıcıların sosyal medya platformlarından WhatsApp’ın çevrimiçi özelliği gibi anlık olarak göstermemektedir Ancak, kullanıcının 24 saat içinde Instagram’da aktif olduğunu gösterir. Bunu “İnstagramda Bugün Aktif” ibaresi göstermektedir. Ve kullanıcı adlarının yanına yeşil renk çevrimiçi simgeyi ekler. Bugün aktif olan kullanıcının Instagram’da olduğunu bu şekilde anlıyoruz.

İnstagram Bugün Aktif Nasıl Yapılır

Bugün aktif özelliğini etkinleştirmek için etkinlik durumu ayarlarının ayarlanması gerekir:

Instagram Bugun Aktif Ozelligini Kapatma
Instagram Bugun Aktif Ozelligini Kapatma
 • Instagram’ı açın ve profilinize girin,
 • Sağ üstte yer alan 3 noktadan Ayarlar bölümüne giriniz.
 • Gizlilik adımına gidin ve Etkinlik Durumuna tıklayın.
 • Etkinlik durumumu göster” seçeneğini kapatarak bu özelliği aktif etmeniz yeterlidir.
Puan Ver

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu