Sosyal Medya

Instagram Not Özelliği Yok 2024 (Özelliği Getirme)

Instagram platformunu çok sık kullananların karşısına çıkan sorunlardan biri de Instagram Not Özelliği Yok 2024 olmaması ve kullanıcılar neden Instagram not özelliği yok diye arama motorlarında sorgular yapmaları nedeniyle biz de sizin için bu konuyu işledik. Instagram Not özelliği, Instagram’da standart olarak gelmiyor. Ancak, bazı üçüncü taraf uygulamalar bu özelliği kullanıcılarına sunmaktadır. Bu özellik, Instagram kullanıcılarına, bir gönderiyi veya hikayeyi kaydetmek veya hatırlatmak için kullanabilecekleri bir not alma aracı sağlar.

Instagram kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı sorunlardan biri, platformda doğrudan bir “Not” özelliğinin olmamasıdır. Bu durum, kullanıcıları üçüncü taraf uygulamalara yönlendirmiştir. İşte Instagram Not özelliği hakkında bilmeniz gerekenler:

Instagram Not Özelliği Neden Yok?

Takipçilerle daha keyifli zaman geçirmek amacıyla getirilen not özelliği akıllı telefonlara indirilebiliyor. Son sürüm Instagram’ı güncellediğinizde not özelliğinin gelmesi gerekiyor. Eğer hala Instagram not özelliği yoksa programı telefonunuzdan tamamen silin ve yeniden kurun. Mümkünse ön belleği de temizledikten sonra yeniden kurun.

Instagram Not Ozelligi
Instagram Not Ozelligi

Instagram’ın ortaklarından biri olan Planoly, bu özelliği sunan uygulamalardan biridir. Planoly, Instagram hesabınızla bağlanarak, paylaşım planlama, hikaye planlama ve Instagram Not özelliği gibi özellikleri sunmaktadır. Instagram Not özelliğini kullanmak için, Planoly hesabı oluşturmanız ve ardından Instagram hesabınızla bağlantı kurmanız yeterli olacaktır. Instagram hikaye oluşturma aracını açın, not eklemek istediğiniz görseli veya videoyu seçin, ardından üst araç çubuğundaki metin aracını seçerek notunuzu ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz notlar en fazla 60 karakter olacaktır ve 24 saat sonra silinecektir.

Akıllı telefondan Instagram uygulamasının en son sürümünü kullandığınızdan emin olun,
Instagram önbelleğini temizleyin,
Bir Instagram not bırak özelliği bölgenizde henüz aktif olmayabilir,
Instagram not özelliği hala gelmediyse programı telefonunuzdan tamamen silin ve tekrar yükleyin.
Instagram Not Özelliği Yok?

Instagram Not Özelliğini Açma, Kapatma

Bu platformda takip ettiğiniz profillerin not defteri paylaşımlarını görmek istemediğinizde; not üzerine basarak sessize alabiliyorsunuz.  Bütün profiller için bunu tek tek yapmanız gerekiyor. Özelliği açmak için yapacaklarınız ise çok basit:

Instagram Not Özelliğini Açma, Kapatma
  • Instagram girişi
  • Sohbetlere giriş
  • Not bırak ikonuna tıkla

Notlarınızı sizi takip eden yakın arkadaşlarınız görecektir diğerleri ise göremez. Bu alan maksimum 60 karaktere izin vermektedir. Paylaşılan notların gündemde kalması maksimum 1 gündür, 1 gün sonra notlar otomatik olarak silinmektedir. Takipçilerinize özel notlar bırakma özelliğini ekleyen  Instagram, şimdi çok daha renkli bir platform oldu.

Instagram Not Özelliği Yok Probleminin Nedenleri

Instagram Not Ozelligini Acma Kapatma
2023 Instagram Not Ozelligini Acma Kapatma
  • Telefonunuzun sürümü ( işletim sistemi) eski olabilir,
  • Lokasyon desteklenmiyor olabilir,
  • Bu özellik herkese açık değil sınırlıdır

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu