Teknoloji

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir?- VPN Kurmadan Yasaklı Sitelere Giriş

Engellenen Siteler Nasıl Açılır?

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir?- VPN Kurmadan Yasaklı Sitelere Giriş; Erişim sorunları yaşandığında yasaklı sitelere erişim çok zorlaşıyor. Tüm Yasaklı Sitelere Nasıl Girebilirim? Engellenen Siteler Nasıl Açılır?; İnternette gezinirken yasaklanan veya engellenen web siteleriyle karşılaşabiliriz. Günümüzde bazı web siteleri birçok ülke ve bölgede yasaklanmıştır. Bu durumda bu sitelere girmek isteyenler telefon veya bilgisayar üzerinden Tüm Yasaklı Sitelere Nasıl Girebilirim?, Yasal p siteleri sorusuna cevap aramaktadırlar.

Tüm Yasaklı Sitelere Nasıl Girebilirim?, Yasal p siteleri; Engellenen siteye giriş yapma amacına ek olarak karşılaşılan erişim sorunları; Günlük ihtiyaçlarımızı ve hatta işlerimizi etkileyebilir. Bu nedenle yasaklı sitelere erişmek için farklı yöntemler kullanmak gerekiyor. Engellenen Siteler / Yasaklı sitelere giriş yöntemi; aslında çoğu kullanıcının aşina olduğu basit seçeneklerdir. VPN uygulamaları, DNS değişikliği ve tarayıcı eklentileri sayesinde erişimde zorlandığınız birçok web sitesine giriş yapabilirsiniz.

İçeriğimiz yasa dışı ve yasa dışı siteler için bir rehber değildir. Kumar, Warez, cinsel içerikli yasaklı sitelere ve sakıncalı kullanımlara üye olmamanız hem kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak hem de hukuka uygunluk açısından önemlidir.

Cinsel İçerikli 18 Yaşından Büyüğüm Siteye Girmeyi Kabul Ediyorum

Bir web sitesine erişim yasaklanmışsa, bunun yasal sebepleri olduğunu unutmayın. Ayrıca yasaklı siteye girmek suç mu?, Bunun cevabı, girdiğiniz engellenen sayfaya giriş yapma niyetinizdir.. Cinsel içerikli 18 yaşından büyüğüm siteye girmeyi kabul ediyorum deseniz bile veya İllegal işler veya zararlı materyaller satan bir web sitesini ziyaret edilirse bu bir suç teşkil eder.

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir 2022

Ülkemizde zaman zaman çeşitli web sitelerine erişimde zorluklar yaşanabilmektedir. Twitter, Facebook ve Instagram’da zaman zaman yasaklana bilmektedir..  Bu yazıda VPN, DNS derken Tüm Yasaklı Sitelere Nasıl Giriş yapacağınızı Size hem programlı hem de programsız olarak giriş yapabileceğinizi anlatacağız.

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir Yöntemleri

  • Tarayıcı eklentileri,
  • Google Çeviri ile erişim,
  • DNS değişimi,

VPN ile Sitelere Girmek Suç mu?

Bir VPN uygulaması veya VPN eklentili tarayıcılar kullanarak yasaklı sitelere erişmek de suç değildir. VPN, özel bir ağ ile başka bir ülkeden giriş yapıyormuş gibi yapan bir uygulamadır. Bu durum cezai yaptırımlarla suistimal edildiğinde Yasaklı Sitelere Girmek Suç Mu? başlıktaki açıkladığımız gibi bu durumun suistimalinden yada kötüye kullanan kişi veya kişiler sorumludur.

Tarayıcı Eklentileri İle Yasaklı Sitelere Girme Yöntemi

Güvenilir ve ücretli VPN hizmetlerinden Proxy sitelerine veya web sitelerine erişim de engellenmektedir. Bundan sonra ilk yöntemimiz tarayıcınızın uzantısı olarak kurabileceğiniz VPN servisleridir. Tarayıcınızın mağazasında basit bir arama ile bulabileceğiniz kullanımı kolay birçok VPN hizmeti yer almaktadır.

Tarayici Eklentileri Ile Yasakli Sitelere Girme Yontemi
Tarayici Eklentileri Ile Yasakli Sitelere Girme Yontemi
  • Hotspot Shield Free VPN Proxy
  • ZenMate

Uygun olduğunu düşündüğünüz VPN hizmetini seçtikten sonra tek yapmanız gereken Chrome ​​Ekle butonuna tıklayıp yüklenmesini beklemek. VPN eklentileri, engellenen web sitelerine hızlı ve kolay bir şekilde erişmenizi sağlar.

Hotspot Shield Free VPN Proxy

Güvenli VPN teknolojisi ile Hotspot Shield Ücretsiz VPN Proxy, Chrome tarayıcınız ile hedef web sitesi arasında şifreli bir kanal üzerinden hızlı bir VPN bağlantısı sağlar. Hotspot Shield, cihazınızı anonimleştirmek için gerçek IP adresinizi maskeler ve güvenlik duvarlarının arkasında bile kısıtlı web sitelerine erişmenize olanak tanır.

Hotspot Shield
Hotspot Shield

ZenMate Ücretsiz VPN

VPN tarayıcı uzantısı, tüm trafiğinizi güvence altına almak için güçlü şifreleme kullanır ve gerçek IP adresinizi gizler, böylece her türlü engellenen web sitesine erişebilir, verilerinizi koruyabilir ve veri sınırı olmadan anonim olarak internette gezinebilirsiniz.

ZenMate Ucretsiz VPN
ZenMate Ucretsiz VPN

Yasaklı Sitelere Giriş (Program ve Dns Değişmeden)

Pek çok kurum, siteleri yasaklasalar bile, bu sitelerin arabelleklerine Google Translate üzerinden erişilebileceğinin farkında değil. Örneğin birçok resmi kurum yasaklamış olsa da Google Translate kullanarak YouTube’a giriş yapabilirsiniz.

VPN Kurmadan Yasakli Sitelere Giris
VPN Kurmadan Yasakli Sitelere Giris
  • İlk olarak Tarayıcınıza Google Translate yazın
  • Çeviri alanına girmek istediğiniz sitenin URL’sini resimdeki gibi giriniz,
  • Sağdaki linke tıklayın,
  • Daha sonra bu link üzerinden engellenen sitelere gireceksiniz.

DNS Değiştirerek Yasaklı Sitelere Girme

Yasaklı sitelere telefondan ve bilgisayardan girmek 2022’de bile sorun haline gelmektedir. Bu sorunu çözmenin bir yolu, DNS ayarlarını değiştirmektir.

Bilgisayarlarda DNS ayarını nasıl değiştiririm? Buraya Tıklayın.

Pc De Engellenen Siteler Nasıl Açılır? (TOR ile Yasaklı Sitelere Giriş)

TOR
TOR

Gizlilik ve özgürlük misyonuna sahip bir tarayıcı olan TOR, internet dünyasının en klas tarayıcılarından biri olarak kabul edilir. TOR, ziyaret ettiğiniz her web sitesi için farklı bir bağlantı kullanarak, taraf takip ve reklam hizmetlerinin sizinle ilgili bilgi toplamasını da engeller. Bu, görmek istemediğiniz reklam türlerini görmenizi engeller. Engellenen sitelerde oturum açmak için Tor’u da kullanabilirsiniz.

VPN Kurmadan Yasaklı Sitelere Giriş

VPN’e ihtiyaç duymadan tarayıcı üzerinden engellenen web sitelerine erişmenin en iyi yollarından biride. Proxy siteleri, engellenen sitelere erişmenizi sağlayan ve Chrome’dan kolayca açılabilen sitelerdir. Buraya tıklayarak bir bir çok Proxy sitesine erişebilirsiniz.

4/5 - (2 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu