Faydalı Bilgiler

Yasak Siteleri Nasıl Açabilirim Chrome?

Yasak Siteleri Nasıl Açabilirim Chrome? yazımızda, kullanabileceğiniz programlar ve yöntemler hakkında ayrıntılı bilgiler bulacaksınız. Öncelikle bir web sitesinin yasaklanma nedeni sadece illegal yayın yapmakla sınırlı değildir. Legal bir şekilde yayın yapan siteler de şikayet aldığında kapatılmaktadır.

Yasaklı Sitelere Giriş için VPN, Opera Tarayıcısı ve Google Translate gibi çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerin nasıl kullanılacağını ve ayrıntılarını öğrenmek için yazımızın devamını okumalısınız.

Yasak Siteleri Nasıl Açabilirim Yöntemleri

YöntemGüvenilirlikAktiflik
Tarayıcı eklentileriYüksekEvet
Güvenilir VPNYüksekEvet
URL yerine IP kullanımıOrtaEvet
Google Çeviri ile erişimOrtaEvet
HTTP bağlantısı ile erişimDüşükEvet
DNS değişimiDüşükEvet
Yasaklı Sitelere Giriş Yöntemleri
 1. Tarayıcı Eklentileri: Tarayıcı eklentileri, engellenmiş bir web sitesine erişim sağlayabilen araçlar veya eklentilerdir. Bu eklentiler genellikle VPN veya Proxy sunucularını kullanarak giriş yapmaktadır.
 2. VPN (Virtual Private Network): Güvenilir bir VPN hizmeti, kullanıcıların internet trafiğini şifreleyerek ve başka bir ülke veya konum üzerinden yönlendirerek engellenmiş web sitelerine erişmelerine yardımcı olmaktadır.
 3. URL Yerine IP Kullanımı: Engellenmiş bir web sitesinin IP adresini doğrudan kullanarak, URL engellemeler aşılmaktadır. Ancak bu yöntem her zaman işe yaramayabilir.
 4. Google Çeviri ile Erişim(Translate): Bazı durumlarda, Google Çeviri servisi kullanarak bir web sitesine erişebilirsiniz. Web sitesinin URL’sini Google Çeviri aracılığıyla çevirip erişim sağlamaya çalışabilirsiniz.
 5. HTTP Bağlantısı ile Erişim: Engellenmiş bir web sitesine HTTP protokolü kullanarak erişmeye çalışabilirsiniz. Ancak, bu yöntem güvenlik açısından daha düşük seviyede olabilir.
 6. DNS Değişimi: DNS (Domain Name System) sunucularını değiştirerek, engellenmiş bir web sitesine erişmeye çalışabilirsiniz. Farklı DNS sunucuları kullanarak sitenin engelini aşmaya çalışabilirsiniz.
Yasakli Sitelere Giris Yontemleri
Yasakli Sitelere Giris Yontemleri

Genelde Yasaklı siteler genellikle tehlikeli siteler olarak düşünülse de, tehlikeli olmayan sitelerde farklı nedenlerle engellenmektedir.. Örneğin, Vikipedi ve sosyal medya platformları (Twitter, Youtube) zaman zaman ülkemizde engellenmiştir. Bu tür durumlarla başa çıkmak için bilgisayardan yasaklı sitelere giriş yöntemlerine olan talep artmıştır.

Opera Yasaklı Sitelere Giriş

VPN kurmadan yasaklı sitelere giriş için kullanabileceğiniz iki farklı yöntem bulunmaktadır. İlk yöntem, Opera tarayıcısını kullanmaktır. Opera tarayıcısı, otomatik olarak bir VPN içerir ve bunu kullanmak oldukça basittir.

 1. Opera Tarayıcısını İndirin ve Kurun:
  • Opera tarayıcısını resmi web sitesinden indirin ve bilgisayarınıza kurulumunu yapın.
 2. Opera Tarayıcısı İçindeki VPN’i Etkinleştirin:
  • Tarayıcıyı açtıktan sonra üst bölümde yer alan VPN butonuna tıklayın.
  • VPN bağlantısını etkinleştirmek için “VPN Bağlantısı Kesildi” ifadesinin sol tarafındaki bölümü aktifleştirin.

Vpn’siz Yasaklı Sitelere Giriş

 1. Web Tabanlı Proxy Siteleri: Bu tür siteler, bir web tarayıcısı üzerinden yasaklı siteye erişim sağlar. Örnek olarak, “HideMyAss,” “Proxysite,” veya “CroxyProxy” gibi siteler vardır.
 2. VPN (Sanal Özel Ağ): Bir VPN hizmeti kullanarak internet trafiğinizi şifreleyebilir ve yasaklı web sitelerine erişim sağlanmaktadır. Ücretli veya ücretsiz VPN hizmetleri mevcuttur.
 3. Tor Tarayıcı: Tor, kullanıcıların internet trafiğini çok katmanlı bir şifreleme ile yönlendiren ve IP adreslerini gizleyen bir ağdır. Tor tarayıcısı kullanarak yasaklı sitelere erişim sağlanmaktadır.
 4. Proxy Sunucu Uygulamaları: Bazı Proxy sunucu uygulamaları, kullanıcılara kendi Proxy sunucularını kurma veya üçüncü taraf Proxy sunucularını kullanma imkanı sunmaktadır.
 5. DNS Değiştirme: DNS (Domain Name System) ayarlarınızı değiştirerek yasaklı sitelere erişim sağlamaktadır.. Ancak bu yöntem her zaman işe yaramamaktadır.

Programsız Yasaklı Sitelere Girmek

 1. Başlat butonuna tıklayın ve “Ayarlar” kelimesini aratın.
 2. Ağ ve İnternet “Ayarlar” uygulamasını seçin.
 3. Sol menüden “Ağ ve İnternet” seçeneğini açın.
 4. “Bağlantılar” bölümünde, mevcut İnternet bağlantınıza tıklayın.
 5. Açılan pencerede “Özellikler” butonuna basın.
 6. “Ağ Bağlantısı Özellikleri” penceresinde, “Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4)” öğesini bulun.
 7. Bu öğeye tıklayın ve ardından “Özellikler” butonuna basın.
 8. Açılan pencerede, “DNS sunucusu adreslerini aşağıdaki IP adresleriyle değiştirin” seçeneğini işaretleyin.
 9. DNS adreslerini ilgili boşluklara manuel olarak girin. Örnek olarak, “8.8.4.4” ve “8.8.8.8” veya “77.88.8.8” ve “77.88.8.1” gibi DNS adreslerini kullanabilirsiniz.
 10. Değişiklikleri kaydetmek için “Tamam” veya “Uygula” düğmesine tıklayın.

Google Yasaklı Sitelere Giriş

Google Yasaklı Sitelere Giriş yöntemi oldukça basittir. Google’ın servisi olan Translate’i kullanarak yasaklı web sitelerine rahatlıkla erişebilirsiniz. Bu yöntem tam anlamıyla sorunsuz çalışmasa da, eğer ilgili web sitesine bir kez erişmek istiyorsanız Google Translate ‘i kullanabilirsiniz.

Google Yasakli Sitelere Giris
Google Yasakli Sitelere Giris

Google Translate bağlantısına gidin ve Translate ‘e erişim sağladıktan sonra, girmek istediğiniz web sitesinin direkt olarak bağlantısını çeviri alanına yapıştırın. Bu şekilde hızlıca ve kolayca yasaklı sitelere ulaşabilirsiniz.

Yasaklı Sitelere Giriş Mobil

iPhone, iOS, Android gibi akıllı telefonlardan yasaklı sitelere giriş yapmak için aşağıda listelenen ücretsiz uygulamaları kullanabilirsiniz:

 • Hotspot Super VPN
 • Turbo VPN Private Browser
 • Super VPN
 • HostspotShiled VPN
 • Melon VPN

Mobilden Yasaklı sitelere giriş için kullanabileceğiniz Proxy servisleri şunlardır:

 • CroxyProxy
 • Windscribe
 • Whoer
 • Web Proxy
 • Hide.me
 • TunnelBea

Yasaklı Sitelere Giriş DNS Ayarları Windows 10

Yasakli sitelere girmek için; İşte hızlı DNS ayarı adımları:

 • Başlat butonuna tıklayın ve “Ayarlar” kelimesini aratın.
 • “Ağ ve İnternet” seçeneğini seçin.
 • Bağlı olduğunuz İnternet’e tıklayın ve “Özellikler” butonuna basın.
 • “Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4)” seçeneğine manuel DNS adreslerini girin: “8.8.4.4” ve “8.8.8.8” veya “77.88.8.8” ve “77.88.8.1”.

Yandex ile Yasaklı Sitelere Giriş

Yandex tarayıcısını kullanan kullanıcılar, yasaklı sitelere erişim sağlamak için VPN programlarını kullanmalıdır. VPN programlarını tercih etmeyen kullanıcılar ise ProxyScrape web sitesinin bağlantısına tıkladıktan sonra ilgili alana URL’yi yapıştırdıktan sonra “GO” butonuna basabilirler.

Yasaklı Sitelere Giriş Sitesi

Yasaklı Sitelere Erişim İçin Tavsiye Edilen Siteler:

 • Croxy Proxy
 • Whoer Web Proxy
 • Hide Me
 • Gir İm
 • Dot VPN
 • Hotspot Shield VPN
 • Zenmate Hide My IP
 • Tor Browser
 • Hideman VPN

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu