Sosyal Medya

Instagram Engelleyenleri Görme Programsız 2024 – Kolay Yöntem

Instagram Beni Engelleyenler Görme Uygulamasız Ücretsiz Kolay Yöntem

Instagram Engelleyenleri Görme Programsız Kolay Yöntem; Instagram, hemen, hemen yaştan insanın kullandığı bir fotoğraf ve video paylaşım uygulamasıdır. Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, kullanıcılarına birçok özellik sunmaktadır.

Instagram hakkında bir çok konuyu araştırdık bu yazımızda ise Instagram; Beni Engelleyenleri Görme hakkında araştırma yaparak sizlere bilgi vereceğiz.

Instagram Engelleyenleri Görme Nedir?

Instagram kullanıcıları, profiline erişimi olmayan kişinin kendisini engellediğini düşünmektedir. Instagram engelleyenler nasıl görülür? Programlı veya programsız ücretsiz yöntemler yazımızın devamında yer almaktadır.

Instagram Engelleyenleri Gorme
Instagram Engelleyenleri Gorme

Telefonunuzdan farklı uygulamalar kullanarak veya uygulamasız olarak sizi kimlerin engellediğini görebilirsiniz. Birinin sizi engellediğini düşünüyorsanız aşağıda bahsedeceğimiz yöntemlerle kolayca kontrol edebilirsiniz. Instagram, rahatsızlık veren kişileri önlemek için kişi engelleme özelliğini getirmiştir. Bu özelliği hemen hemen herkes kullanmaktadır. Genel olarak, biri rahatsız ettiği zaman engelleme işlemini yaparız..

Instagram Engelleyenleri Görme Programsız Kolay Yöntem

İnstagram engelleyenleri görmek için bir çok “apk” uygulaması bulunmaktadır. Fakat birinin engellediğini öğrenmek için program kullanmanıza gerek yok. Sadece yapılması gereken Instagram arama yerine öğrenmek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazın. İsimi doğru yazdığınızdan emin olun. Arama yerinde kullanıcı ismi çıkıyorsa engellememiştir. Fakat hiç bir sonuç çıkmıyor ise engellemiş demektir.

Instagram Engelleyenleri Görme Programsız ikinci yol ise; Sizi engelleyen kişiyle sohbet geçmişiniz varsa sohbet geçmişine gidin ve kullanıcı adı “Instagram Kullanıcısı” ise sizi engellemiştir.

İnstagramda Beni Engelleyenleri Nasıl Anlarım

Engellediğinizi öğrenmek için sizi engelleyen kişinin kullanıcı adı aşağıdaki linkin sonuna yazarak tarayıcınızda açmanız yeterlidir. Link: https://instagram.com/username username yazan yere kontrol etmek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazmanız yeterlidir.. Arama sonrası Hesabı görebiliyorsanız, o kişi sizi engellemiştir. Tarayıcıda arama yaptığınızda o kişinin profili görünmüyorsa, hesabını kapatmış demektir.

İnstagram Beni Engelleyenler Telefonda Görme

Instagram mobil uygulamasında engel olup olmadığını kontrol etmek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak İnstagram mobil uygulamasını açın.
  • Daha sonra arama yerine engel olup olmadığını öğrenmek için kişinin adını yazarak bu kullanıcı adını aratın.
  • Merak ettiğiniz kişinin hesabı arama sonuçlarında sorunsuz çıkıyor ve siz birbirinizi takip etmeye devam ediyorsanız o kişi sizi engellememiştir.
  • Eğer aradığınız kişinin hesabı arama sonuçlarında görünüyorsa ancak birbirinizi takip etmiyorsanız bu, sizi engellediği ve tekrar engeli kaldırdığı anlamına gelir.
  • Son olarak merak ettiğiniz kullanıcının hesabı arama panelinden herhangi bir şekilde arama sonuçlarında çıkmıyorsa bu kişi sizi engellemiş veya hesabını tamamen kapatmış demektir.

Bilgisayardan Instagram Beni Engelleyenleri Görme

Instagram’da engellendiğinizi bilgisayardan görmeniz mümkün. Bunu öğrenmek için bir uygulama kullanmanıza gerek yok. Yapmanız gereken bilgisayardan internet tarayıcısını açmak. Açıldıktan sonra CTRL +SHIFT +N tuşlarına aynı anda basın yada gizli sekmede açın.

  • Gizli sekme açtıktan sonra, https://instagram.com/gncbilgi “gncbilgi” yazan yere sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin kullanıcı adını yazın,
  • Kişinin hesabı tarayıcınızda görünüyor ancak mobil uygulama aramanızda görünmüyorsa, bu kişinin sizi engellediği anlamına gelir.

İnstagram’da Beni Engelleyenlerin Engelini Kaldırma

Bu başlığımız hakkında en en çok araştırılan konulardan biri instagramda beni engelleyen kişilerin engelini nasıl kaldırabilirim konusudur. Birbirini engelleyen kişiler bir süre sonra engeli kaldırabilir. Karşı taraf sizi engellediyse, tek taraflı olarak engelinizi kaldırabilir. Sizde karşı tarafın engeli kaldırmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • Profile gidip hamburger menü ikonuna girin.
  • Ayarlara ve ardından gizlilik ayarlarına girin.
  • Aşağıdaki Engellenen Hesaplar bölümüne gidin. Engeli kaldırın.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu