Faydalı Bilgiler

Koşullu Arama Yönlendirme Aktif Ne Demek? – İptal Etme

Koşullu Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır?, Koşullu Arama Yönlendirme Nasıl İptal Edilir?, Turkcell Koşullu Arama Yönlendirme

Koşullu Arama Yönlendirme Aktif Ne Demek?; Daha önceki yazılarımızda farklı faydalı bilgileri sitemize  sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Koşullu Arama Yönlendirme Aktif Ne Demek?, Koşullu Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır?, Koşullu Arama Yönlendirme Nasıl İptal Edilir?, Çağrı Yönlendirme Koşulsuz Ne Demek ; gibi merak edilen soruların cevaplarını sizlerle paylaşacağız.

Genel olarak kişiler birbirlerini ararken koşullu arama yönlendirme aktif yazısı ile karşılaşırlar. Peki, koşullu arama yönlendirme aktif ne demek? Hemen sizlere bu konuda açıklama yapalım. Sizde detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız yazımızın devamını mutlaka okumalısınız.

Koşullu arama yönlendirme aktif; arayan kişi size ulaşamadığı zaman yönlendirmiş olduğunuz kişiye aramanın otomatik bir şekilde yapılmasıdır. Yani siz telefon yönlendirme özelliğini aktif etmiş ve oraya bir numara girmişsinizdir. Sizlere ulaşılamadığı zaman o girdiğiniz numara aranır.

Koşullu Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Koşullu arama yönlendirme nasıl yapılır? Telefonunuzu bir başka telefona yönlendirmek istiyorsanız ve nasıl yapıldığını bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda sizlere yönlendirmenin nasıl yapıldığından söz edeceğiz.

Kosullu Arama Yonlendirme
Kosullu Arama Yonlendirme

Koşullu arama yönlendirme yapmak için ayarlar sekmesine giriş yapmalı ve arama butonundan arama yönlendirmeyi bulup oraya numara girmeniz gerekir. Aynı zamanda kolay bir şekilde bu işlemi yapmak için operatörününüzü arayabilirsiniz. Operatörünüz kısa zaman içerisinde işlemi gerçekleştirecektir.

Koşullu Arama Yönlendirme Nasıl İptal Edilir?

Koşullu arama yönlendirme işlemini yaptınız ve daha sonra pişman oldunuz. Peki, şimdi ne olacak. Koşullu arama yönlendirme nasıl iptal edilir? Arama yönlendirmeyi aktif etmek kadar iptal etme işlemi de son derece basittir.

İptal etme işlemi için yine ayarlar bölümüne girmeniz ve orada bulunan numarayı kaldırıp pasif duruma getirmeniz gerekecektir. Aynı zamanda operatörü arayarak da iptal etme işlemini kısa zaman içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell Koşullu Arama Yönlendirme

Turkcell hattını kullanıyorsanız arama yönlendirme için ‘532’yi arayabilirsiniz. Müşteri temsilcisine hangi işlemi yapmak istediğinizi belirttiğinizde arama yönlendirme aktif edilecektir.

Çağrı Yönlendirme Koşulsuz Ne Demek

Çağrı yönlendirme koşulsuz ne demek? Hemen sizleri daha fazla bekletmeden açıklayalım. Cihaza gelen veriler bu işlem ile başka bir telefona aktarılmaktadır.

Bunun yanı sıra meşgul çağrı yönlendirme işlemi vardır. Eğer bir kişi size ulaşamıyor ise o zaman başka bir telefona çağrı aktarılır. Bunu ayarlar kısmından kısa zaman içerisinde aktif edebilir ve yine aynı şekilde istediğiniz zaman pasif yapılmaktadır. Aynı zamanda bu işlemi operatöre bağlanarak da yapabilmeniz mümkündür.

Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu