Fiyatı Nedir?

Bim Tereyağı Fiyatı 2023 (Güncel Fiyat Bilgisi)

Bim zincir marketlerinde Bim Tereyağı Fiyatı 2023 yılı için en uygun fiyatlar arasında. 2023 yılında Bim Tereyağı fiyat listesi şöyle: Dilerseniz diğer Fiyatı Nedir? yazılarımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

SEK 1000 gram tereyağı129 TL
Pervin Tereyağı 1.000 gram134 TL
Kebir tereyağı 500 gram99 TL
Pervin Kozalak tereyağı 350 gram55 TL
Dost tuzsuz tereyağı 500 gram90 TL
Kaanlar tuzlu tereyağı 500 gram95 TL
Torku tereyağı 750 gram150 TL
Bim Tereyağı Fiyatı 2023

Bim Tereyağı Fiyatı 2023

Bim Tereyagi Fiyat
2023 Bim Tereyagi Fiyat

Bim’de tereyağı fiyatı seçtiğiniz ürüne göre 50 TL ile 150 TL arasında değişmektedir. Anlık zamlar için fiyat listelerimizi hemen güncelleme yapılmamışsa yorum kısmından bize bildirebilirsiniz. Dilerseniz diğer  Bim Ketçap Fiyatı 2023 – (Bim Bol Bol Ketçap) yazımızada bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tereyağı Nasıl Üretilir?

Tereyağı yapımının ilk aşaması kaliteli süt toplamaktır. Toplanan kaliteli süt, belli bir ısıda kaynatılmaktadır.  Sütteki kalıntılar ayıklanmakta ve süt yoğunlaştırılmaktadır. Sütün makine ile homojenleştirilmesi süreci de bundan sonra başlar. Tereyağı haline getirilecek sütün içine tuz katılmaktadır. Daha sonra süt ısıtılarak tereyağına dönüştürülür. Tereyağı belli bir ısıda soğutulmaktadır. Kalıntılardan temizlenir ve sonra temiz ve uygun şartlarda paketlenir.

Gerçek Tereyağı nasıl Anlaşılır?

Tereyağının hakiki olup olmadığını anlamanın kolay bir yolu var. Tereyağını tavada kızartmaya başlayın. Tereyağı köpürürse hakikidir köpürmezse hakiki değildir. Köpüren yağ yanmaya başlamalıdır. Bu durumda tereyağı hakikidir. Gerçek tereyağı içinde ortalama olarak yüzde 82-83 oranında yağ olmalıdır.

Tereyağının koyu sarı renkli ve kremsi bir yapıya sahip olması gerekir. Ayrıca, tereyağının tat ve kokusu taze lezzeti hoş olmalıdır. Eğer tereyağı bozuk veya tereyağının tarihi geçmişse, kokusu ve tadı bozuk olacaktır. Bir diğer semptom; tereyağının rakip ürünlere oranla aşırı ucuz olması; eğer çok ucuzsa hakiki olmasının imkanı yoktur.

Tereyağının Sağlığa Yararları Nelerdir?

İyi kolesterolü arttırır kötü kolesterolü düşürür. Bağırsakların sağlığına destek olur. Fazla tüketimi damarları tıkar. Tereyağında D vitamini vardır. Hakiki tereyağının içinde A-D-K vitaminleri vardır. Bu vitaminler bağışıklık sistemine yardımcı olur. Tereyağı içindeki K2 vitamininin bağırsaklara iyi geldiği bilinmektedir. Hakiki köy tereyağının 2023 yılında fiyatı kilogram başına 150 liradır. Erzurum yayla tereyağının fiyatı kilogram başına 190-210 lira arasındadır. Ortalama olarak 25 Kg süt kullanılarak sadece 1 Kg tereyağı elde edilmektedir. Doğal tuzlu 3 Kg yayık köy tereyağının 2023 fiyatı 1.080 liradır. Son güncellemelerle veya zamlarla Kars tereyağı fiyatı 135 TL/Kg, Erzurum tereyağı 207 TL/Kg olarak satılmaktadır.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu