Fiyatı Nedir?

Black Ram Viski Fiyatı 2023 – 100 Lük Fiyatı Şubat Fiyatı

Black Ram Viski Fiyatı 2023; Bulgaristan kökenli bir içkidir. Viskilerin yapım aşamaları çok benzerdir. Birinci adımda arpa suya konur ve çimlenmesi beklenir. Sonra maltlama zemininde döndürme işlemi başlar. Tahta küreklerle bu işlem yapılırdı ama şimdi makineler bu işlemi hızlı bir şekilde yapıyor. Nişasta şekere dönüşmeye başlar ve çimlenme kurutma fırınında son bulur.

Arpa mayşe adı verilen tatlı arpa suyuna dönüşür. Dev fermantasyon fıçılarında maya kullanılarak şekerler alkole ve karbondioksite dönüştürülmektedir. Damıtma işlemi ile su-alkol ayrışır. Black Ram viskisi genelde 3 kez damıtılmaktadır. Alkol buhar olarak yükselir ve yoğunlaştırılır.

Black ram oluşması için fıçılarda en az 3 yıl bekletmek gerekiyor. Bu nedenle Black ram viskisi gibi diğer viskiler biraz pahalıdır. Black Ram viski fiyatı 100’lük 130 TL, 70’lik Black Ram viski fiyatı 100 TL olarak Bulgaristan’da satılmaktadır.

Black RAM Nasıl Bir Viski?

Diğer alkollü içeceklere göre Black Ram viskisi ağırdır ve kısa sürede sarhoş edebilir. Viskiye yeni başlayanların ilk bardakta sarhoş olması, viskideki alkol oranının daha fazla olmasından kaynaklanır. Malt viski buz katılarak içilmemeli, eski kovboy filmlerindeki gibi, aromasının tadı hapsolmadan içilmeli. Buz aromasını dondurur ve lezzetini saklar. Bazı viski uzmanları, viskiye birkaç damla su katılarak içilmesinin, tadını daha da güzelleştireceğini savunuyor. Black Ram viski fıstıkla ve kuruyemişle içilmez çünkü hakiki viskinin aromasının tadının çıkması için sade içilmeli, loş bir ortamda viski içilmesi; duyuların tatma duyusuna odaklanması için iyi olacaktır.

Sessiz ve loş bir ortamda Black Ram viskisi içmek Bulgar viski uzmanları tarafından öneriliyor. Aslında bu mantıklı bir görüş çünkü dünyada en pahalı restoranlar, damak zevkinize hitap edebileceklerine çok güvenen restoranlar, atmosferin ışığını kısıyorlar ve böylece dikkatler damak tadına yönelebiliyor. Aşırı ışıklı ortamlarda dikkat dağılması oluyor. Viskinin aromasını tam anlamıyla tatmak için loş ışık ve sessiz bir ortam tavsiye edilmesinin nedeni budur. Black ram viskisinin tadını almak için uzun yıllar viski içmek gerekli değil, keskin duyulara ( tatma-koku alma duyusu) doğuştan sahip olmak yeterlidir.

Black Ram Viski Fiyatı 2023

Ülkemizde viski içmek isteyenlerin bir numaralı alkolü Black Ram’dır. Hem diğer viskilere göre daha ucuz olması hem de güzel tadı nedeniyle çok sevilmektedir. Black Ram viski 1 litre fiyatı 2023 150 TL. Güncel fiyat aşağıdaki gibidir. Ancak, fiyat artışları ile fiyatlar değişebilir.

Black Ram Viski
Black Ram Viski
1L Black Ram Viski Fiyatı150 TL
0,5 L Black Ram Viski fiyatı 9,59 Leva =97 TL (Bulgaristan fiyatı)
Migros Chivas Regal 12 İskoç 20’lik Black Ram Viski fiyatı 80 TL
Migros Chivas Regal 12 İskoç 300’lük Black Ram Viski fiyatı              1.850 TL
Chivas Regal 25 İskoç 70’lik Black Ram Viski fiyatı            2.500 TL
Chivas Regal Royal Salute 21 İskoç 70’lik Black Ram Viski fiyatı 1.800 TL
Migros Chivas Regal 12 İskoç 35’lik Black Ram Viski fiyatı 219 TL
Migros Chivas Regal Extra 70’lik Black Ram Viski fiyatı 250 TL
Migros Chivas Regal 12 İskoç 70’lik Black Ram Viski fiyatı 399 TL
Migros Chivas Regal 12 İskoç 100’lük Black Ram Viski fiyatı         550 TL
Migros Chivas Regal 12 İskoç 175’lik Black Ram Viski fiyatı              1.000 TL
Migros Chivas Regal 18 İskoç 50’lik Black Ram Viski fiyatı             220 TL
Chivas Regal 18 İskoç 70’lik Black Ram Viski fiyatı 360 TL
Chivas Regal 18 İskoç 100’lük Black Ram Viski fiyatı 850 TL
Chivas Regal Ultis İskoç 70’lik Black Ram Viski fiyatı 2.500 TL
Migros Chivas Regal 12 İskoç 50’lik Black Ram Viski fiyatı 299 TL
Black Ram Viski 1 Litre Fiyatı 2023

Black Ram Viski Yorum

Bazı Black ram viski içen okuyucuların oldukça ilginç yorumları var. Örneğin aldığı 2 şişe Black ram viskisinin farklı tatlara sahip olduğunu ve hatta parfüm koktuğunu ileri süren kullanıcılar var. Sadece 1 litre ile 5 kişinin tamamen sarhoş olduğunu belirten yorumlar da var. Bazı kullanıcılar da ucuz viskinin içildikten sonra ağızda kötü bir pas tadı bıraktığını yazıyor.

Black Ram Viski Yorum
Black Ram Viski Yorum

Bazı viski severlerin yorumları, kafayı bulmak için ucuz viski arayanlara Black Ram viski önerilmesi yönünde. Viski kola ile karıştırılır mı bilinmez ama Black ram viskisi ile kolayı karıştırarak içmeyi önerenler de var. Ucuz yoldan viski temin etmek isteyenlerin, Bulgar arkadaşlar aracılığı ile bunu yapabileceklerini yazanlar da bulunuyor.

Black Ram Viski 100’lük Fiyatı 2023 (Migros)

Türkiye’deki tüm Black Ram Viski 100’lük Fiyatı, alkol satan yerlerde aynı fiyattır. İçimi iyi olan Black Ram Viski in fiyatı şu şekildedir.

Black Ram Viski 1000’lik Fiyatı130 TL
Fiyat değişme tarihi10 Aralık 2022
Black Ram Viski 100’lük Fiyatı 2022

Black Ram Viski 1 Litre Fiyatı 2023

Ülkemizde viski içmek isteyenlerin bir numaralı alkolü Black Ram’dır. Diğer viskilere göre daha ucuz olması ve güzel tadı nedeniyle sevilmektedir.

  • Black Ram Viski 1 Litre Fiyatı 2023 150 TL.
Black Ram Viski 1 Litre Fiyatı

Black Ram Viski Sipariş

Genel olarak Black Ram viski fiyatını ve nerelerde satıldığını araştıran kullanıcılar için, uygun fiyatlı güncel alkol fiyatları ile aşağıda belirttiğimiz marketlerden sipariş verebilirsiniz.

  • Metro
  • Carrefoursa
  • Migros
5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu