Fiyatı Nedir?

BİM Ayran Fiyatı 2024 – Bim Dost Ayran Net Fiyat

bim dost ayran 1,5 lt fiyatı 2024

BİM Ayran Fiyatı 2024 – Bim Dost Ayran Net Fiyat; hakkında detaylı bilgiler vereceğiz; Daha önceki yazılarımızda Fiyatı Nedir? kategorisinde Bim Ton Balığı Fiyat 2024 (Derya ve Dardanel) hakkında bilgiler vermiştik. Bu yazımızda ise kısaca; Bim dost ayran koli fiyatı, bim dost ayran 1,5 lt fiyatı; gibi merak edilen soruların cevaplarını sizlerle paylaşacağız.

Ayran ve diğer süt ürünlerini satın alırken BİM gibi Market zincirleri daha çok tercih ediliyor. Bunun temel sebebi bu tür ürünlerin daha uygun fiyatlı sunulmasıdır. Ürün sirkülasyonu bu tür marketlerde çok hızlı olduğu için ürünler sürekli taze kalıyor.

Böylece son kullanma tarihi yaklaşmadan tüketilmiş oluyor. Bu içeriğimizde BİM ayran fiyatları 2023 konusunu sizler için araştırıp derledik. Buna göre en güncel BİM ayran fiyatları şöyle sıralanıyor:

Bim Dost Ayran Net Fiyat 2024

Bim Dost Ayran Net Fiyat
Bim Dost Ayran Net Fiyat
Bim Dost Ayran 1.5L10 TL
Dost Bardak Ayran 200 mL1.45 TL
Özerhisar 1 L Ayran43 TL
Bim Dost Ayran Net Fiyat

Ayran Fiyatları 2024

Özerhisar Cam Şişe 245 mL15 TL
Sütaş 200 mL ayran5 TL
İçim 200 mL ayran5 TL
Sütaş 1L ayran19 TL
Sütaş 300 mL ayran7 TL
Pınar 170 mL ayran4 TL
Migros 300 mL ayran5 TL
Pınar 1L ayran15 TL
Ayran Fiyatları 2024

Ayran Fiyatları Neden Arttı?

2023 yılında ürün fiyatları süt ve süt ürünlerini de etkiledi. Yoğurt peynir ayran süt ile yapıldığı için bu ürünler de süte bağlı olarak arttı. Anadolu mutfağımızda ayran olmadan yenilmesi zor gelen birçok lezzetli yiyecek var. Lahmacun bunların başında geliyor. Döner ve çiğ köfte de ayransız olmaz. Yaprak sarma ve bulgur pilavı da soğansız ayransız olmaz. Tavuk göğüs eti özellikle kavurma ayranla kat kat daha lezzetli bir ziyafete dönüşür.

Ayranın Sağlığa Faydaları

Ayran kültürümüzün bir parçası. Kronik tansiyon hastası değilseniz, hafif tuzlu ayran hem çok lezzetli hem de çok sağlıklıdır. Ayran en temel işlev olarak sindirim sistemini düzenlemektedir. Ayran, probiyotikler içerebilir ve sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olabilir.

Önemli bir parametre olan elektrolit dengesini korur: Ayran, tuz içerir ve vücutta bulunan elektrolit dengesini koruyabilir. Ayran, süt içeriği nedeniyle kalsiyum kaynağıdır ve kemik sağlığını korur. Bir diğer fayda olarak vücuttaki su miktarını artırarak idrar söktürme özelliğine sahip olabilir.

Laktoz intoleransı probleminiz yoksa bol bol ayran tüketebilirsiniz.  Ayran ne sıklıkta tüketilebilir? Canınız çektikçe ve kronik bir hastalığınız yoksa ( varsa doktora sorun) ayran tüketebilirsiniz. Önerilen öğle vakti 2 su bardağı içmektir. Ayran uykunuzu tetikleyebilir bu yüzden araç sürecekseniz yola çıkmadan önce ayran tavsiye edilmiyor.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu