Sağlık

İburamin Zero Şurup Ne İşe Yarar? Fiyati ve Yorumlar

Bu yazımızda son dönemlerde soğuk havalarda adını sık sık duyduğumuz İburamin Zero Şurup  hakkındaki  İburamin Zero Şurup Ne İşe Yarar? Fiyati ve Kullananların Yorumları, öksürüğe iyi gelir mi? İburamin Zero şurup kaç yaş için? günde kaç defa içilir?  tüm bu soruların yanıtlarını derledik. Gelin hep birlikte göz atalım.

İburamin Zero Şurup Ne İşe Yarar? Grip, nezle, farenjit, tonsillit ve soğuk algınlığında kullanılan bir grip ilacıdır. Virüslerin neden olduğu üst solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisine yardımcı olmak için ateş dürücü olarakta kullanılır. 2 yaş üsttü çocuklar için kullanılmaktadır.

Iburamin Zero Şurup
Iburamin Zero Şurup

İburamin Zero, Ateş düşündürücü, öksürük giderici, ağrı kesici, baş ağrısını geçirici olarak kullanılabilir. İçerisindeki ibuprofen ateş düşürücü ve ağrı kesici etki göstermektedir.

İburamin Zero Şurup Nedir?

Bu Şurup içerisinde bulundurduğu etken madde İbuprofen, Klorfeniramin Maleat bulunduruyor. Bu etken maddeler histaminin etkilerini giderici, iltihap önleyici, ağrı kesici ve ateş düşürücü etkisi ile bilinmektedir. Özellikle çocuklarda soğuk algınlığı, gribal enfeksiyonlar, nezle, soluk borusu iltihabı, yutak iltihabı, larenjit, yüz sinüsleri ve üst solunum yolu yollarında oluşan enfeksiyonlarda sıkça kullanılmakta ve tercih konusu olmaktadır.

İburamin Zero Şurup Nasıl Kullanılır?

Bu İlacı kullanmadan önce kesinlikle doktorunuzun bilgisi dahilinde ve doktor kontrolünde kullanılması tavsiye edilmektedir. İlacın içerisinden çıkan ölçek ile doktorunuzun kullanım için önerdiği dozda kullanılması gerekmektedir. Doktorunuzun belirttiği dozdan fazla kullanım olmuşsa eğer kesinlikle doktorunuza bildirmeniz gerekmektedir.

 • Bu İlacın tok karnına kullanılması gerekmektedir.

İburamin Çocuklarda Kullanımı

2 yaş altı bebeklerde kullanılamaz. 2 veya 12 yaş aralığında çocuklarda ise  39.2 °C’ nin altında ise bir doz 5 mg/kg ölçeğinde 6-8 saatte bir, ateş 39.2 °C’ nin üzerindeyken bir doz 10 mg/kg şeklinde 6-8 saatte bir kullanılmaktadır.  Günlük doktorunuzun belirttiği doz miktarını geçmeyiniz.

İburamin Yaşlılarda Kullanımı

Yaşlı hastalarda bu ilacı mümkün olduğu kadar  küçük dozlarda ve kısa süreleri kullanılması tavsiye edilmektedir. 65 yaş üstü hastalarda kesinlikle doktor kontrolü altında kullanılması gerekmektedir.

İburamin Zero Şurup Ne İçin Kullanılır?

 • Vücut kırıklığının giderilmesinde etkili rol oynar.
 • Ateşi düşürür.
 • Kas ağrısının geçmesine yardımcı olur.
 • Diz ve eklem ağrılarını geçmesinde etkilidir.
 • Öksürük yada kuru öksürük kesmeye yardımcı olur.
 • Soğuk algınlığının tedavi edilmesi için kullanılmaktadır.
 • Solunum yolu hastalıklarını hızlı bir şekilde atlatmak için kullanılmaktadır.
 • Grip tedavisinde etkilidir.
 • Baş ağrısının geçmesi için kullanılmaktadır.
 • Burun akıntısının geçmesine yardımcı olur.
 • Sinüzit hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır.

İburamin Zero Etken Ve Yardımcı Maddeleri

 • Etken Maddesi: İbuprofen, Klorfeniramin Maleat bulunur.
 • Yardımcı Maddeleri: Ksantan gum, gliserin,

İburamin Zero Şurup Yan Etkileri?

 1. Baş ağrısı, baş dönmesi, dikkat dağınıklığı
 2. Bulanık görme hali
 3. Sindirim bozukluğu
 4. İshal
 5. Bulantı
 6. kusma
 7. karın ağrısı
 8. Mide ve bağırsakta aşırı gaz
 9. Bağırsakta Hareketlilik
 10. Mide bağırsak kanaması
 11. Kanamaya bağlı katran renkli, kötü kokulu dışkı
 12. Kan veya kahve telvesi gibi kusma
 13. Deri döküntüsü
 14. Yorgunluk

İburamin Zero Güncel Fiyatı Nedir?

Eczanelerde satılan bu şurubun fiyatı 73.02 TL’dir. Ancak fiyatı zamanla değişiklik göstermektedir.

İburamin Zero Şurup Muadilleri  Eşdeğeri İlaçlar

NUROFEN PLUS 12 tablet, İburamin Zero Tablet bu ilaçlar muadili ilaçlardır.

İburamin Zero Mu Peditus Mu?

İburamin Zero içerisinde etken maddelerin az olması ve yan etkileri oldukça azdır bu sebepten 2 yaş üstü çocukların kullanımı daha az risk taşıması sebebiyle kullanımı uygun görülmüştür. Peditus içerisinde alkol ve bir çok etken madde bulundurmaktadır ve yan etkileri daha çok risk önem arz etmektedir bu sebepten dolayı 12 yaş altı çocukların kullanımı için bir doktora danışılması gerekmektedir.

İburamin Zero Şurup Açıldıktan Kaç Gün Kullanılır ?

Bu Şurup açıldıktan sonra buzdolabında 2-3 derecede 1 ay saklanabilmektedir.

İburamin Zero Fiyatı Şurup Kaç Yaş İçin Uygundur ?

Bu Şurup özellikle çocukların kullanımı için oldukça uygundur ancak 2 yaş altı çocuklar için risk barındırmaktadır doktora danışılmadan kullanılmamalıdır.

İburamin Zero Şurup Kullanıcı Yorumları?

soğuk algınlığını olduğumda alıyorum soğuk algınlığımı 1 günde geçiren etkili bir ilaç. tavsiye ederim

alır almaz vücudumda toparlamaya başladı. çarpıntı, uyku hali gibi yan etkiler bende görülmedi “küçük yaralarla belirgin ağız iltihabına neden oldu kullandığım her iki seferde de gördüm . ağız yarasına yatkınlığı olan kişiler için beraberinde aft ilacı almakta ve kullanmakta fayda var.

güzel ilaç benim öksürüğüme karşı çok iyi geldi öksürük için birebir.

Soğuk algınlığı için kullandığım bu ilaç yüzünden ishal oldum. Aile hekimin ilaç nedeniyle olduğunu doğruladı. Bir daha doktora sormadan hiçbir ilacı kullanmayacağım.

Ben bu ilacı senelerdir kullanırım. Bu güne kadar yan etkisini görmedim.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu