Sağlık

Nibulen Tırnak Cilası Nedir? Kullananlar

Nibulen Tırnak Cilası Tırnak mantarı oluşmuş hastaların iyileşmesi için geliştirilmiş bir ilaçtır. Mantarlarin cilt içerinse büyümesini ve çoğalmalarını engelleyen etkili bir ilaçtır. El ve Ayak tırnaklarında görülen mantarlarin enfeksiyonlarında kullanılmaktadır. Nibulen içeriğinde bulunan siklopiroks isimli madde kısa sürede cilt üzerinde oluşan mantarlara nüfuz ederek 48 saat gibi kısa sürede mantarlarin yok olmasını sağlamaktadır.

Nibulen Tırnak Cilası Seti

Nibulen Tırnak Cilası Seti adli ilacın ruhsat sahibi ve üreticisi Sanofi Sağlık ürünleri limited şirketidir. Nibulen 80 gramlık kutularda eczanelerde satılmaktadır. bu ürünün damla ve krem formları da mevcuttur. Genelde El ve Ayak tırnaklarında görülen mantarlarin enfeksiyonlarında kullanılmaktadır. Tırnak Cilası Seti tek bir ilaç değil settir. Tırnak Cilası Seti içerisinde 3 gram tırnak solüsyonu içerikli şişe, 30 tane alkollü mendil, 14 tane tırnak törpüsü, hatırlatma etiketleri, cilanın kullanım kılavuzu bulunmaktadır.

Nibulen Tırnak Cilası Nedir Kullananlar
Nibulen Tırnak Cilası Nedir Kullananlar

Nibulen Tırnak Cilası Ne İşe Yarar?

Nibulen Tırnak Cilası Mantarlarin cilt üzerinde büyümesini ve çoğalmasını engeller, genelde el ve ayak tırnak mantarı tedavisinde kullanılmaktadır. Tırnaklarda oluşan renk değişikliği, tırnaklarda oluşan şekil bozukluğu ve  tırnak kalınlaşması gibi etkileri ortadan kaldırır. Tırnak mantarının yayılıp bulaşmasını engeller, cilt üzerinde oluşan kasıntıyı giderir ve sorunlu bölgeyi rahatlatır.

Nibulen Tırnak Cilası Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Nibulen etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayın.
 • Nibulen Tırnak Cilası Tedavi için kullanım süresi enfeksiyonun şiddetine bağlıdır. Doktor kontrolünde Ancak 6 aylık tedavi süresi aşılmamalıdır.
 • Tedaviden en iyi sonuç alabilmeniz için ilacı düzenli şekilde ve yeterli sürede kullanmanız gerekmektedir.
 • Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.
 • Kullanmadan önce mantarlı olan tırnak, tırnak makasıyla mümkün olduğunca derinden kesilmeye dikkat edilmeli ve törpülenmelidir. Fırça ile ince bir tabaka halinde tırnağa sürünüz.
 • Tedavi kullanım süresi boyunca haftada bir kez tırnaktaki cila alkollü mendil ile çıkarılmalıdır. Tırnağın enfeksiyonlu kısmını törpü ile törpülenmelidir.

Nibulen Tırnak Cilası Nasıl Kullanılır?

Nibulen Tırnak Cilası Nasıl Kullanılır ürünü ne olursa olsun ambalaj üstündeki ikazlar ve talimatlar doğrultusunda kullanınız. Tırnak Cilası kullanım hatasından meydana gelen problemlerin sorumluluğu kullanıcıya aittir. Kullanmadan Önce doktorunuza danışın. Doktor bilgisi olmadan kullanmayınız.

 1. Doktorunuz Nibulen nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir
 2. İlacı sorunlu olan tırnağınıza, tırnak cilası yanında bulunan fırça ile uygulayınız.
 3. Çorap giymeden önce cilanın kurumasını bekleyiniz.
 4. Tırnak cilasını her defasında önceki cilanın üstüne sürünüz.
 5. Haftada 1 kez tırnak cilasını alkollü mendil ile siliniz ve tırnağın enfeksiyonlu kısmını törpü ile törpüleyiniz.
 6. Kullanım ilk ay  aşırı , 2. ayında haftada 2 defa, 3. aydan itibaren haftada 1 kez olacak şekilde azaltılmalıdır.
 7. Nibulen Tırnak Cilası Tedavi için kullanım süresi enfeksiyonun şiddetine bağlıdır. Doktor kontrolünde Ancak 6 aylık tedavi süresi aşılmamalıdır.

Nibulen Tırnak Cilası Yan Etkileri

Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen bir sağlık kuruluşuna yada doktorunuza başvurunuz.

Nibulen Tırnak Cilası Fiyat 2024

Tırnak Cilası normal satış fiyatı 298.65 TL oldugu belirtilmiştir.

Nibulen Tırnak Cilası Muadili

Nibulen Tırnak Cilası Muadili olarak bir fazlaca ilaç bulunmaktadır. O kremler LOPROX, FMICLAST, OPILOX,SEBIPROX dengi ilaçlardır.

Nibulen Tırnak Cilası Hakkında Çok Sorulan Sorular

Nibulen tırnak cilası seti Sgk karşılıyor mu?

Doktorunuz Tarafından Reçete edilmiş ise Sgk tarafından bedeli karşılanmaktadır.

Nibulen Tırnak Cilası Abdest

Bu ürün abdest için sorun teşkil etmemektedir. Yinede emin olmak için bir hocaya danışabilirsiniz.

NIBULEN tırnak cilası Fiyat

Nibulen Tırnak Cilası  fiyatı 298.65 TL oldugu belirtilmiştir.

Nibulen Tırnak Cilası Kullanan & Kullanıcı Yorumları

Tırnak Cilası Kullananlar Yorumları sizler için ölçüt olmamalıdır. İlaç, Ürün, Gıda takviyesi kullanımı ve neticeleri kişiden kişiye farklılıklar göstere bilir. Nibulen Tırnak Cilası Kullananlar ne diyorsa desin ne olursa olsun Doktorunuza Danışmadan Kullanım yapmayınız Doktorunuzun tavsiyelerine uyunuz.

Nibulen Tırnak Cilası Kullananlar

Tırnak için birçok etki sağlıyor. Tırnağınız da ki mantarı tedavi etmekten çok daha ötesini size kazandırıyor. Bu ilaç tırnak bakımı sağlıyor. Denemeyen kişilerin alıp kullanmasını tavsiye ederim.

Bende bu cilayı uzun süre dinleyenlerdenim kullandım fayda etti ve geçirdi ama ortalama 1.5 yıl sonra tekrar etti. Yani tekrar etme riski de olabiliyor. Genel olarak iyi ve detaylı bir ilaç diyebilirim.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

3 Yorum

 1. Ben de yaklaşık üç aydır düzenli kullanıyorum. İlk zamanlar iyi gibiydi ama tırnağım yine mantarlı uzamaya başladı. Bu çile hiç bitmeyecek gibi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu