Sağlık

Nibulen Tırnak Cilası Nedir? Kullananlar

Nibulen Tırnak Cilası Tırnak mantarı oluşmuş hastalarin iyileşmesi için geliştirilmiş bir ilaçtır. Mantarlarin cilt içerinse büyümesini ve çoğalmalarını engelleyen etkili bir ilaçtır.Nibulen Tırnak Cilası El ve Ayak tırnaklarında görülen mantarlarin enfeksiyonlarinda kullanılmaktadir. Nibulen içeriğinde bulunan siklopiroks isimli madde kısa sürede cilt üzerinde oluşan mantarlara nüfuz ederek 48 saat gibi kısa sürede mantarlarin yok olmasını sağlamaktadır.

Nibulen Tırnak Cilası Seti

Nibulen Tırnak Cilası Seti adli ilacın ruhsat sahibi ve üreticisi Sanofi Sağlık ürünleri limited şirketidir. Nibulen 80 gramlık kutularda eczanelerde satılmaktadır. bu ürünün damla ve krem formları da mevcuttur.Genelde El ve Ayak tırnaklarında görülen mantarlarin enfeksiyonlarinda kullanılmaktadir. Nibulen Tırnak Cilası Seti tek bir ilaç değil settir.Nibulen Tırnak Cilası Seti içerisinde  3 gram tırnak solüsyonu içerikli şişe, 30 tane alkollü mendil, 14 tane tırnak törpüsü, hatırlatma etiketleri, cilanın kullanım kılavuzu bulunmaktadır.

Nibulen Tırnak Cilası Nedir Kullananlar
Nibulen Tırnak Cilası Nedir Kullananlar

Nibulen Tırnak Cilası Ne İşe Yarar?

Nibulen Tırnak Cilası Mantarlarin cilt üzerinde büyümesini ve çoğalmasını engeller,genelde el ve ayak tırnak mantarı tedavisinde kullanılmaktadır.Tırnaklarda oluşan renk degisikligi,tırnaklarda oluşan şekil bozuklugu ve  tırnak kalınlaşması gibi etkileri ortadan kaldırır,Tırnak mantarinin yayılıp bulaşmasını engeller, cilt üzerinde oluşan kasıntıyı giderir ve sorunlu bölgeyi rahatlatir.

Nibulen Tırnak Cilası Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Nibulen etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayın.
 • Nibulen Tırnak Cilası Tedavi için kullanım süresi enfeksiyonun şiddetine bağlıdır. Doktor kontrolünde Ancak 6 aylık tedavi süresi aşılmamalıdır.
 • Tedaviden en iyi sonuç alabilmeniz için ilacı düzenli şekilde ve yeterli sürede kullanmanız gerekmektedir.
 • Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.
 • Nibulen Tırnak cilasını ilk kez kullanmadan önce mantarlı olan tırnak, tırnak makasıyla mümkün olduğunca derinden kesilmeye dikkat edilir ve törpülenir. Fırça ile ince bir tabaka halinde tırnağa sürülür.
 • Tedavi kullanım süresi boyunca haftada bir kez tırnaktaki cila alkollü mendil ile çıkarılır. Tırnağın enfeksiyonlu kısmını törpü ile törpülenir.

Nibulen Tırnak Cilası Nasıl Kullanılır?

Nibulen Tırnak Cilası Nasil Kullanilir ürünü ne olursa olsun ambalaj üstündeki ikazlar ve talimatlar doğrultusunda kullanınız. Nibulen Tırnak Cilası kullanım hatasından meydana gelen problemlerin sorumluluğu kullanıcıya aittir. Kullanmadan Önce doktorunuza danışın.Doktor bilgisi olmadan kullanmayınız.

 1. Doktorunuz Nibulen nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir
 2. İlacı sorunlu olan tırnağınıza, tırnak cilası yanında bulunan fırça ile uygulayınız.
 3. Çorap giymeden önce cilanın kurumasını bekleyiniz.
 4. Tırnak cilasını her defasında önceki cilanın üstüne sürünüz.
 5. Haftada 1 kez tırnak cilasını alkollü mendil ile siliniz ve tırnağın enfeksiyonlu kısmını törpü ile törpüleyiniz.
 6. Kullanım ilk ay  aşırı , 2. ayında haftada 2 defa, 3. aydan itibaren haftada 1 kez olacak şekilde azaltılır.
 7. Nibulen Tırnak Cilası Tedavi için kullanım süresi enfeksiyonun şiddetine bağlıdır. Doktor kontrolünde Ancak 6 aylık tedavi süresi aşılmamalıdır.

Nibulen Tırnak Cilası Yan Etkileri

Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen bir sağlık kuruluşuna yada doktorunuza başvurunuz.

Nibulen Tırnak Cilası Fiyat 2020

Nibulen Tırnak Cilası normal satış fiyatı 39.41 TL oldugu belirtilmiştir.

Nibulen Tırnak Cilası Muadili

Nibulen Tırnak Cilası Muadili olarak bir fazlaca ilaç bulunmaktadir.O kremler LOPROX, FMICLAST, OPILOX,SEBIPROX dengi ilaçlardır.

Nibulen Tırnak Cilası Hakkında Çok Sorulan Sorular

Nibulen Tırnak Cilası Hakkında Çok Sorulan Sorular

Nibulen tırnak cilası seti Sgk karşılıyor mu?

Doktorunuz Tarafından Reçete edilmiş ise Sgk tarafından Nibulen tırnak cilası seti bedeli karşılanmaktadır.

Nibulen Tırnak Cilası Abdest

Bu ürün abdest için sorun teşkil etmemektedir. Yinede emin olmak için bir hocaya danışılabilir.

NIBULEN tırnak cilası Fiyat

Nibulen Tırnak Cilası  fiyatı 39.41 TL oldugu belirtilmiştir.

Nibulen Tırnak Cilası Kullanan & Kullanıcı Yorumları

Nibulen Tırnak Cilası Kullananlar Yorumları sizler için ölçüt olmamalıdır. İlaç,Ürün,Gıda takviyesi kullanımı ve neticeleri kişiden kişiye farklılıklar göstere bilir. Nibulen Tırnak Cilası Kullananlar ne diyorsa desin ne olursa olsun Doktorunuza Danışmadan Kullanım yapmayınız Doktorunuzun tavsiyelerine uyunuz.

Nibulen Tırnak Cilası Kullananlar

Tırnak için birçok etki sağlıyor. Tırnağınız da ki mantarı tedavi etmekten çok daha ötesini size kazandırıyor. Bu ilaç tırnak bakımı sağlıyor. Denemeyen kişilerin alıp kullanmasını tavsiye ederim.

Bende bu cilayı uzun süre dinleyenlerdenim kullandım fayda etti ve geçirdi ama ortalama 1.5 yıl sonra tekrar etti. Yani tekrar etme riski de olabiliyor. Genel olarak iyi ve detaylı bir ilaç diyebilirim.

Puan Ver

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

İlgili Makaleler

3 Yorum

 1. Ben de yaklaşık üç aydır düzenli kullanıyorum. İlk zamanlar iyi gibiydi ama tırnağım yine mantarlı uzamaya başladı. Bu çile hiç bitmeyecek gibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu