Sağlık

Elocon Krem Ne İşe Yarar? Kullananlarin Yorumlari

Elocon Krem Nedir? Elocon Krem 30 gramlık alüminyum tüpler halinde satışa sunulan beyaz renkli, pürüzsüz bir kremir.Atopik dermatit alerjik dermatit ve psoriasis-sedef illeti (dirseklerde, dizlerde,saçlı baş derisinde sedef rengi, iri pullanmalar -kepeklenmeler ve başka nahiyelerde kuru ve kaşıntılı kızarıklıklarda) üzere iltihaplı deri tedavisinde kullanılır.Etken Maddesi Mometazon furoat olan Elocon Krem, vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkisini azaltan ve cilt üzerine uygulanan bir kremdir.Ciltteki kızarıklık, kaşıntı, şişlik için kullanılan Elocon krem, Mometazon furoat bir kremıdır. Güçlü bir kortikosteroiddir.Bu krem bir çeşit ilaçtır.

Elocon Krem Ne İşe Yarar?

  • Ciltteki kızarıklık, kaşıntı, şişlik veya diğer rahatsızlıkları gidermek için kullanılır.
  • İltihaplı yaraların iyileşmesinde oldukça etkilidir.
  • Egzama, alerjik dermatit ve sedef hastalığı gibi iltihapların iyileşmesinde etkılıdır.
  • Cilttekı pullanma ve döküntüyü yok eder.
  • Cildinizi rahatlatır.

Elocon Krem Faydaları Nelerdir?

Elocon Kremin cilt üzerinde faydası oldukça coktur.Özellikle ciltteki egzama, kasıntı, kızarıklık, sedef,pullanma,döküntü gibi rahatsızlıkta en ETkılı kremlerden bırıdır.Cildin rahatlamasına yardımcı olması öne cıkmaktadır.Cilt yüzeyinde kabuklanma şeklinde bir görünümün oluşmasına engel olmaktadır.İltihaplanma belirtilerini ve kuruluk hissini yok eder.Cildinizdeki şişliği yok eder.

Elocon Krem Nasıl Kullanılır?

Doktorunuz nasıl kullanmanızı söylediyse doktorunuzun söylediği şekilde kullanın.Elocon krem kullanımı yapılacak bölgenin iyice yıkanması ve ardından iyice kurutulmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.Kremden küçük bir miktar parmak üzerine alındıktan sonra ciltte uygulayacağız bölgeye nazik müdahaleyle hafif masaj yapıyormuş gibi iyice sürülmesi ve ovalarak yedirilmesi gerekmektedir.Kremı uyguladığınız bölgeyı kesınlıkle gazlı bez veya başka birşeyile kapatmayın.Mutlaka doktorunuzun tavsiyesi ile kullanın.

Elocon Krem Yan Etkileri

Elocon kremin yan etkisi cilt incelmesı,deride kuruluk,kaşıntı yanma hissi ve sivilce oluşması olabılır.Böyle bir durumla karşılaşırsanız doktorunuza başvurmanız önerılır.

Elocon Krem Kortizon İçerir Mi?

Elocon krem içerisinde kortizon hormonu bulunmaktadır.Ayrıca içeriğinde Mometazon Furoat bir çeşit stereoidtir ancak faydalı bir bileşen olmadığı için uzun süre sürülmesi kullanılması tavsıye edılmez.

Elocon Kremin Fiyatı?

Ciltte meydana gelen sağlık sorunları ve egzama için kullanılan Elocon Kremin fiyati 28,50 TL’dir.

Elocon Krem Kullananların Yorumları

Yaz aylarında çıkmaya başlayan egzamam ıcın kullanıyorum ve etkısı cok ıyı hemen geçiriyor dıyebıırım

Doktorumun tavsıyesı ıle kullanma başladım sedef rahatsızlığından dolayı ve bana cok ıyı geldı

Aşırı derecede alerjım vardı ellerimde yaralar oluşuyordu Elocon kremi kullanmaya başladım alerjım azaldı

Elocon Krem Kullananlar tarafınca meydana getirilen Kullanıcı yorumları ticari ürünler için bir referans görevi yapmaktadır.Bundan dolayı Elocon Krem hakkında işe yarayıp yaramadığı hususunda değişik bir yorum yada şikayetiniz var ise Elocon Krem yorum yaparak bu ürünü satın almak isteyen öteki tüketiciler ile paylaşarak katkı sağlayabilirsiniz.

Elocon Krem hakkında fikir ve görüşlerinizi yorum kısmında belirtmeyi unutmayın..

1.5/5 - (2 votes)

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu