Sağlık

Elocon Krem Ne İşe Yarar? Kullananların Yorumlari

Elocon Krem Nedir? Elocon Krem 30 gramlık alüminyum tüpler halinde satışa sunulan beyaz renkli, pürüzsüz bir kremdir. Atopik dermatit alerjik dermatit ve psoriasis-sedef illeti (dirseklerde, dizlerde, saçlı baş derisinde sedef rengi, iri pullanmalar -kepeklenmeler ve başka nahiyelerde kuru ve kaşıntılı kızarıklıklarda) üzere iltihaplı deri tedavisinde kullanılmaktadır. Etken Maddesi Mometazon furoat olan Elocon Krem, vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkisini azaltan ve cilt üzerine uygulanan bir kremdir. Ciltteki kızarıklık, kaşıntı, şişlik için kullanılan Elocon krem, Mometazon furoat bir kremidir. Güçlü bir kortikosteroiddir. Bu krem bir çeşit ilaçtır.

Elocon Krem Ne İşe Yarar?

  • Ciltteki kızarıklık, kaşıntı, şişlik veya diğer rahatsızlıkları gidermek için kullanılmaktadır.
  • İltihaplı yaraların iyileşmesinde oldukça etkilidir.
  • Egzama, alerjik dermatit ve sedef hastalığı gibi iltihapların iyileşmesinde etkilidir.
  • Ciltteki pullanma ve döküntüyü yok eder.
  • Cildinizi rahatlatır.

Elocon Krem Faydaları Nelerdir?

Kremin cilt üzerinde faydası oldukça çoktur. Özellikle ciltteki egzama, kasıntı, kızarıklık, sedef, pullanma, döküntü gibi rahatsızlıkta en etkili kremlerden biridir. Cildin rahatlamasına yardımcı olması öne çıkmaktadır. Cilt yüzeyinde kabuklanma şeklinde bir görünümün oluşmasına engel olmaktadır. İltihaplanma belirtilerini ve kuruluk hissini yok eder. Cildinizdeki şişliği yok eder.

Elocon Krem Nasıl Kullanılır?

Doktorunuz nasıl kullanmanızı söylediyse doktorunuzun söylediği şekilde kullanın. Krem kullanımı yapılacak bölgenin iyice yıkanması ve ardından iyice kurutulmasına dikkat edilmesi gerekilmektedir. Kremden küçük bir miktar parmak üzerine alındıktan sonra ciltte uygulayacağız bölgeye nazik müdahaleyle hafif masaj yapıyormuş gibi iyice sürülmesi ve ovalarak yedirilmesi gerekmektedir. Uyguladığınız bölgeyi kesinlikle gazlı bez veya başka bir şeyle kapatmayın. Mutlaka doktorunuzun tavsiyesi ile kullanın.

Elocon Krem Yan Etkileri

Elocon kremin yan etkisi cilt incelmesi, deride kuruluk, kaşıntı yanma hissi ve sivilce oluşması olabilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız doktorunuza başvurmanız önerilmektedir.

Elocon Krem Kortizon İçerir Mi?

Elocon krem içerisinde kortizon hormonu bulunmaktadır. Ayrıca içeriğinde Mometazon Furoat bir çeşit stereoidtir ancak faydalı bir bileşen olmadığı için uzun süre sürülmesi kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Elocon Kremin Fiyatı?

Ciltte meydana gelen sağlık sorunları ve egzama için kullanılan Elocon Kremin fiyatı 35.69 TL‘dir.

Elocon Krem Kullananların Yorumları

Yaz aylarında çıkmaya başlayan egzamam ıcın kullanıyorum ve etkısı çok ıyı hemen geçiriyor dıyebıırım

Doktorumun tavsiyesi ile kullanma başladım sedef rahatsızlığından dolayı ve bana cok ıyı geldi

Aşırı derecede alerjim vardı ellerimde yaralar oluşuyordu. Elocon kremi kullanmaya başladım alerjim azaldı.

Elocon Krem Kullananlar tarafınca meydana getirilen Kullanıcı yorumları ticari ürünler için bir referans görevi yapmaktadır. Bundan dolayı Elocon Krem hakkında işe yarayıp yaramadığı hususunda değişik bir yorum yada şikayetiniz var ise Elocon Krem yorum yaparak bu ürünü satın almak isteyen öteki tüketiciler ile paylaşarak katkı sağlayabilirsiniz.

Elocon Krem hakkında fikir ve görüşlerinizi yorum kısmında belirtmeyi unutmayın..

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu