Sağlık

Dolven Şurup Nedir? Yasaklandı Mı, Fiyat, Kullananlar

Dolven Şurup Nedir? Yasaklandı Mı, Fiyat, Kullananlar, kaç saat arayla verilir, şurup yasaklandı, Dolven şurup Fiyat 2021- 2022, Dolven bebek şurubu

Bu yazımızda; Dolven Şurup Nedir? Yasaklandı Mı, Fiyat, Kullananlar, kaç saat arayla verilir, şurup yasaklandı, Dolven şurup Fiyat 2022- 2023, Dolven bebek şurubu; gibi merak edilen soruların cevapları bu yazımızda yer almaktadır.

Havaların düzensiz gitmesi ebeveynlerin çocukları için endişelenmesine neden oluyor çocukların en çok hastalandığı bu dönemde çocukların ateşi çıkması. Ağrıların oluşması, iltihap oluşumunda etkili ve çocuklar için kullanılmaktadır. Şurupları araştırma çabası içerisinde bu konuda oldukça iddialı bir ilaç olan. Dolven şurup hakkında merak edilen Dolven şurup nedir?, ne işe yarar?, Dolven şurup zararları nelerdir?, Dolven şurup fiyat 2022 hepsi bu yazımızda.

Dolven Şurup Nedir?

Dolven şurup etken maddesi ibuprofendir ateş düşürücü, iltihap giderici, ağrı kesici olarak kullanılan pediatrik bir ilaç olarak kullanılmaktadır. 6 aydan büyük çocuklarda kullanılan; gripten ve soğuk algınlığından kaynaklı ateş düşürmede sıkça kullanılan bir ilaç.

Dolven Surup Nedir
Dolven Surup Nedir

Ayrıca bunun yanı sıra çocuklarda eklemsel rahatsızlık olan (juvenil atrit) tedavisinde sıkça kullanılmaktadır. Ancak doktor tavsiyesi ve doktora danışılmadan kullanılmamalıdır.

Dolven Şurup Ne İşe Yarar?

Dolven şurup içerisinde bulundurduğu ibuprofen ile ateş düşürmede, iltihap gidermede ve ağrılarda rahatlatma etkisi ile sıkça kullanılan ve etkili bir ilaçtır. Burun akıntısı, baş dönmesi ve sinüzite sebebiyle oluşan. Ağrılar ve burun tıkanıklığında kullanılan bir ilaç olarak belirtilmiştir.

Dolven Şurup Yasaklandı Mı?

Dolven Şurup içerisinde bulundurduğu maddelerin zararlı olduğu söylentisi çıksada yasaklandığa dair herhangi bir dayanak yoktur. Herhangi bir eczanede rahatlıkla bulabileceğiniz bir ilaç olup.

Dolven Surup kullanim
Dolven Surup kullanim

Talimatlarına dikkatli bir şekilde uyulduğu sürece herhangi bir sorun çıkmayacaktır. Alerjik durumlar buna dahil değildir.

Dolven Şurup Fiyat 2022

Dolven şurup kullanıcıları almak istedikleri ilacın önceden fiyatını öğrenmek istiyor. Dolven Güncel fiyat olarak 13.30 TL olarak belirtilmiş ancak bu değişiklik gösterilmektedir.

Dolven ve Calpol Kaç Saat Arayla Verilir?

38 dereceyi geçen ateşlerde 4 saatte bir kullanılabilmektedir. Ancak ateş hala düşmüyorsa ek olarak Calpol ile müdahale edilebilir. Belirtilen Dolven ve Calpol bu iki şurup dönüşümlü olarak 4 saat ara ile kullanılır.

Dolven Şurup Kullananlar Yorum

Etkili bir ateş düşürücü. 6 aydan büyük bebekler için kullanılması tavsiye edilen şurup. Daha küçükler için calpol etkilidir. tavsiye edilen 8 saatte bir kullanılmasıdır.

Sinüs tıkanıklığım için almakta olduğum fakat uyuz misali kaşınmaktan hiçbir işimi yapamamama sebep olan ilaç. iki kaşımın arasından belime, saç diplerime kadar kaşınıyorum ve üstelik herhangi bir deri hastalığım yok. meğerse yan etkilerinde kaşıntı bulunuyormuş.

Soğuk algınlığına ve ateşe sadece ilacı içtim diye psikolojik etki eden ilaç yoksa gerçek bir etkisini hiç yasayamadım.

Şu mevsim geçişlerinde 6 yaş ve altında üşüten çocuklar için özellikle yüksek ateşte, calpol ile birlikte veriliyor.

Puan Ver

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu