Sağlık

Pedifen Fiyat 2023, Reçetesiz Alınır Mı, Kullanan Anneler Yorumları

Pedifen Şurup Nedir?

Pedifen Fiyat 2023, Reçetesiz Alınır Mı, Kullanan Anneler Yorumları gibi sorular en sık sorulan sorulardır. Bu şurup hakkında en çok merak edilen 2 sorunun yanıtı hemen verelim; Pedifen şurubu, çocuklar için yaygın olarak reçete edilen bir ateş düşürücü ve ağrı kesici şuruptur. 2023 yılı en güncel eczane fiyat ise 35.37 TL dir.

Satış Fiyat:35.37 TL
Barkod:8699717570016
Reçete Durumu:Normal Reçeteli bir ilaçdır.
Fiyat Güncelleme Tarihi:01.01.2023
Pedifen Fiyat 2023

Pedifen şurubu 5 ml hacimde 100 mg ibuprofen içerir. Peki ne işe yarar?; Yüksek ateşi düşürmek için soğuk algınlığı, grip, nezle gibi hastalıkların semptomlarını hafifletmek ve baş ağrısı, kas ağrısı, kulak ağrısı, diş ağrısı gibi ağrıların tedavisi için kullanılmaktadır.

Pedifen Şurup Nedir?

Pedifen Şurubu, ibuprofen içeren ağrı kesici ve ateş düşürücü şuruplardan biridir. Doktorların sıklıkla çocuklara reçete ettiği genel ağrı kesici ve ateş düşürücü etkileri olan turuncu, kahverengi cam şişelerde bulunan portakal aromalı bir pediatrik şuruptur. Yetişkinler de kullanmaktadır.

Etken Maddesi : İbuprofen‘ dir.

Yardımcı Maddeler : Şeker, 70% sorbitol , Gliserin , Propilhidroksibenzoat, Metil hidroksibenzoat, Günbatımı sarısı, Sodyum benzoat  içermektedir.

Pedifen Surup etken ve yardimci madde
Pedifen Surup etken ve yardimci madde

Pedifen Şurup Ne İşe Yarar?

Bu Şurup Ateşi düşürmek ve soğuk algınlığı veya gripten kaynaklanan hafif ağrıları gidermek için kullanılır.
Ayrıca baş ağrısı, diş ağrısı, kas ağrıları veya artrit gibi çeşitli durumların neden olduğu ağrıyı gidermek için reçete edilir. Vücudunuzda iltihaba neden olan belirli enfeksiyonların üretimini engelleyerek çalışır. Bu etki şişlik, ağrı veya ateşi azaltmaya yardımcı olur.

Pedifen Surup
Pedifen Surup

Bebeklerde ve 6 aydan büyük çocuklarda sıklıkla diş çıkarma döneminde ortaya çıkan ateş, soğuk algınlığı ve kulak, burun, boğaz enfeksiyonlarına bağlı ateş ve ağrı tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca iltihap çözücü etkisi sayesinde baş ağrısı, diş ağrısı, diş tedavisi ve diş eti apsesi ağrıları, ameliyat sonrası ateş ağrısı, yumuşak doku yaralanması, kaza veya yaralanma ve çocuklarda aynı amaçlarla ortaya çıkan eklemlerde iltihap nedeniyle iltihap çözücü etkisine sahiptir ve ayrıca spor yaralanmaları ile ilişkili şişlik, ağrı ve iltihaplanmalarda kullanılmaktadır.

Pedifen Şurup Fiyatı 2023

İlaç fiyatları birçok nedenden dolayı değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak ilaç fiyatlarını etkileyen en önemli faktör ilacın reçeteli ya da reçetesiz alınabilmesidir. Bunun nedeni, ilacın reçete edildiği şekilde alınması durumunda muayene ücretinin ödenebilmesidir. Bu nedenle ilaç fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Ancak Pedifen şurubu fiyatı 2023 yılı itibari ile 35.37 TL olarak sabitlenmiştir. Bu fiyat çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Pedifen Şurup Nasıl Kullanılır?

Sadece doktorunuz doğru tedaviyi oluşturabilir. Doktor tavsiyesi olmadan hiçbir ilaç kullanılmamalıdır.

Bu ilacı tam olarak doktorunuzun size söylediği şekilde kullanmalısınız. Tedavi sırasında daima doktorunuzun talimatlarına uyunuz. Tavsiye edilenden az veya fazla kullanılırsa hastalığınızı iyileştirmez, aksine sağlığınıza ciddi şekilde zarar verir.

Pedifen Surup Ne Ise Yarar
Pedifen Surup Ne Ise Yarar
 • Her kullanımdan önce şurubu hafifçe sallayın ve doğru dozu aldığınızdan emin olmak için işaretli bir kaşıkla ölçün. Yemek kaşığı kullanmayın.
 • Bebeğinizin midesinde neden olabileceği tahrişi azaltmak için ilacı yemekten sonra veya bebek maması ile verdiğinizden emin olun.
 • Doktorunuz ağrının şiddetine bağlı olarak her gün ne kadar ve hangi aralıklarla kullanacağınızı belirleyecektir.
 • Özellikle çocuklara doktor tavsiyesi olmadan verilmemelidir.

Çocuklar İçin Kullanımı

Günlük ibuprofen dozu, birkaç doza bölünmüş 20-30 mg/kg vücut ağırlığıdır. Bu, şurubu aşağıdaki şekilde kullanarak elde edilmektedir.

Pedifen Cocuklar Icin Kullanimi
Pedifen Cocuklar Icin Kullanimi

Dozlar günde 4 defaya kadar 6 saatte bir verilmelidir.

Önemli : Sadece doktorunuz doğru tedaviyi oluşturmaktadır. Doktor tavsiyesi olmadan hiçbir ilaç kullanılmamalıdır.

Pedifen Şurup Kaç Saatte Bir Verilir?

Bu şurubu günde 3 veya 4 kez kullanılabilir. Pedifen şurubunu bir kez kullandıktan sonra, sonraki Pedifen şurubu dozu için 5 ila 6 saat beklenmelidir.

Pedifen Şurup Uyku Yapar Mı?

İlaçların olumlu ve olumsuz etkileri olabilir. Bu etkilerden biri de uyku problemleridir. Pedifen şurubu sizi uyutur mu sorusu, ilacı kullanan kişilerin en sık sorduğu sorular arasındadır. İlacın aşırı kullanımı ve kötüye kullanılması yan etki olarak uykuya neden olabilir.

Pedifen Şurup Ne İçin Kullanılır?

 1. Yüksek vücut ısısını azaltmak için,
 2. Hafif ila orta şiddette ağrının giderilmesi için,
 3. Baş ağrısı, kas ağrısı, kulak ağrısı, diş ağrısı gibi ağrılar için,
 4. Soğuk algınlığı, nezle, grip gibi hastalıkların semptomlarını hafifletir,

Pedifen Şurup Eşdeğerleri / Muadili

Aşağıdaki ateş düşürücü şuruplar birbirine eşdeğerdir/muadilidir.

 • Dolven,
 • Apireks,
 • Brus,
 • İbuactive,
 • Balafen,
 • İbufen,

Pedifen Şurup Hangi Yaş Grubu İçin Uygundur?

Pedifen şurubu için yaş aralığı, bebekler ve 6 aylıktan büyük çocukları içindir.. Ayrıca 7 kg’ın altındaki bebeklerde kullanılması önerilmez.

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu