Sağlık

Acnemix Jel Yüzde Ne Kadar Durmalı?

ACNEMİX Jel Nedir?

Bu jelin içerisinde benzoil peroksit isimli etken maddesi ve eritromisin isimli etken maddesi bulunmaktadır. Jel, cilt üzerine uygulanması gereken bir üründür. Ürün içerisinde etken maddeleri ayrı şekilde sizlere sunulmakta ve karıştırıcı plastik çubuk da sizlere aktarılmaktadır. Ürünler karıştırıldıktan sonra, kullanmak üzere formülüze edilmeleri gerekmektedir.

Acnemix
Acnemix

ACNEMİX Ne İçin Kullanılmaktadır?

Hayatının farklı dönemlerinde birçok kişi tarafından kullanılan bu ürünler, cilt üzerinde yer alan bakterilerin çoğalmasını önlemektedir. Böylece cilt üzerinde yeni sivilcelerin önlenmesinin de önüne geçilmektedir. Ciltler, aşırı yağlı olduğunda da kullanılmasında bir sakınca olmayan bu ürün, cildin yağ seviyesini dengelemektedir. Sivilce izlerinin geçirilmesine katkı sağlayan bu ürünün, en önemli özelliği ise sivilce sorunlarının önüne geçmesine olanak sağlamasıdır.

ACNEMİX Jel Nasıl Hazırlanır?

İlacı kullanırken en çok dikkat etmeniz gereken konu, jelin nasıl hazırlanacağı olarak bilinmektedir. Jel, cildiye hekimi tarafından söylenen kriterlere göre hazırlanmalı ve uygulaması yapılması gerekmektedir.

ACNEMİX Jel Nasıl Kullanılır?

Uygulama öncesinde cildin temiz olduğuna emin olunması gerekmektedir. Jel, günde 2 defa sabah ve akşam şeklinde uygulaması yapılmalıdır. Jeli yüze uyguladıktan sonra kurumasının beklenmesi gerekmektedir. Sadece sivilceli bölgelere uygulanması yeterli olacaktır. Jel kuruduktan sonra ılık su ile temizlenmesi yeterli olacaktır. İşlem sonrasında ellerin de yıkanması tavsiye edilmektedir.

ACNEMİX Jel Yüzde Ne Kadar Durmalı?

ACNEMİX isimli sivilce önleyici ve aknelerin çoğalmasını engelleyen bu jel özellikle sivilce oluşumunun yoğun olduğu alanlara sürülmesi ve uygulanması gerekmektedir. Bu alanlara uygulama yapıldıktan sonra, ürünün ne kadar duracağı kişiden kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Ürün, sürüldükten sonra kuruyana kadar beklenmesi gerekmektedir. Ürün tamamen emilip, kuruduğunda ise cilt bol su ile yıkanmalıdır.

ACNEMİX Jelin Yan Etkileri Nelerdir?

ACNEMİX isimli jelin bilinen çok fazla büyük ve hayati tehlikeye sokacak yan etkisi bulunmamaktadır. Genel olarak bu jelin yan etkileri arasında;

  • Ciltte kuruluk,
  • Cilt üzerinde görülen döküntüler,
  • Cilt üzerinde kaşıntıların olması,
  • Cilt üzerinde görülen değişken boyutlarda ve biçimlerde kabarcıklar,
  • Cilt üzerinde görülmekte olan pullanma gibi eritem görüntülerinin olması,
  • Yüzde ödem olması,
  • Yüzün çeşitli alanlarında şişkinliklerin olması,

Bu ilacın bilinen yan etkileri arasında yer almaktadır.

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu