Sağlık

Fulsac Ne İlacı? Zayıflatırmı? Kullananlar ve Yorumlari

Fulsac Ne İlacı?, Reçetesiz Satılır Mi?, Zayiflatirmi Mi?, Kullananlar ve Yorumlari nelerdir gibi soruların cevapları bu yazımızda yer almaktadır.

Fulsac Ne İlacı? 20 mg kapsül Beyindeki seretonin seviyesini denetim altına alarak önemli depresif bozukluk başta olmak suretiyle psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Peki Fulsac Ne İlacı?, Reçetesiz Satılır Mi?, Zayiflatirmi Mi?, Kullananlar ve Yorumlari nelerdir gibi soruların cevapları bu yazımızda yer almaktadır.

Fulsac nedir ne ise yarar
Fulsac nedir ne ise yarar

Kilo alma ve Kilo verme (zayıflama) antidepresan ilacı kullananlarda kullananlarda sık görülen yan etkilerdir. Başka en önemli yan etkisi ise ; Kafa yapma (beyini uyuşturmak) diye tabir edilen ruh durumu da antidepresanlarda en çok yaşanan yan etkilerdendir.

Fulsac Ne İlacı? Hakkında Kısa Bilgi

Beyinde salgılanan ve sinir hücreleri arasında iletimi ve ruh halinin denetimini sağlayan serotonin ( kişide mutluluk, zindelik hissi veren) İsimli kimyasala tesir ederek, serotoninin seviyesini normale çevirir.

İlacın Etken Maddesi; Fluoksetin hidroklorür.

Fulsac Ne İlacı?; Çöküntü ( önemli depresif bozukluk) tedavisi ve obsesif , kompülsif bozukluk tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrica bunun beraberinde bulimia nervoza ve adet kanaması öncesinde görülen. Sorun, üzüntü, öfke, kızgınlık, sinirlilik, gerginlik durumlarıyla kendini gösteren disforik bozukluk tedavisinde kullanılmaktadır.

Fulsac Yan Etkileri Nelerdir?

Öncelikle belirtilen İlacın etken maddelerine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmadan. Uzman doktora bildirilmesi gerekmektedir. Bu ilacın yan etkileri aşağıda belirtilmiştir.

 • Tuhaf düşünceler;
 • Eklemlerde ağrı oluşumu;
 • İştahsızlık, Yemek yememe isteği ve zayıflama;
 • Yorgun ve bitkin hissetme;
 • Mide bulantısı ve ishal;
 • Uyumada zorluk;
 • Fazla üşüme;
 • Gergin ve huzursuz hissetme;

Yukarıda belirtilen bu ilacın yan etkileri sadece bazılarıdır. Fulsac ilacın tüm yan etkinlilerini öğrenmek için prospektüsünü okuyunuz.

Fulsac Zayıflatırmı? Kilo Vermek İçin Kullanılır Mi?

Öncelikle belirtmek gerekirse bu ilacı kesinlikle uzman doktor denetimi olmadan mutlaka zayıflama veya kilo vermek için belirtilen ilacı kullanmayınız.

Yukarıda kısımda belirtilen yan etkilerinden biride İştahsızlık, Yemek yememe isteği ve zayıflama yer almaktadır. Yani Fulsac Antidepresan ilacı kilo verdirir. Fakat bazı kişilerde iştah açar kilo aldırır veya zayıflatir.

Her ilaç her kişide ayni tesiri göstermez. İlaç tesiri kişiden kişiye değişir. Aynı ilaç bazılarında fazla kilo aldırırken bazılarında ise ; Zayıflamaya sebep olur.

Fulsac Fiyati Nedir? 2024

Yeşil ile beyaz renkteki kapsüllerin üzerinde BIO amblemi olan Fulsac, depresyon ilacı Biofarma İlaç Sanayi Ltd. Şti. markasının ürünü olup Reçeteli olarak satılmaktadır.

Fulsac ilacı 16 ve 24 kapsüllerde değişik ambalaj formundadır. 2024 yılı ortalama fiyatı 108.36 TL’dir.

Fulsac Reçetesiz Satılır Mi?

Bu ilaç kesinlikle doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir. Fulsac ilacı sadece eczanelerde reçeteli olarak satın alabilirsiniz. Reçetesiz bu ilacın satışı yoktur.

Fulsac Ne İlacı?, Kullananlar ve Yorumlari

Öncelikle her ilaç her kişide ayni tesiri göstermez. İlaç tesiri kişiden kişiye değişmektedir.

Genelde uyku yapar, gece terlemesi oluşabilir. Fakat başarılı bir ilaçtır bence.

30 gündür kullanmış olduğum antidepresandır. Şuan için tesirlerini gördüğüm söylenemez fakat başka antidepresanlarda göre daha düşük yan tesirli olduğunu söyleyebilirim.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Aşırı sakinlestim önceden hiç bir şey yapmadım yoktu
  Evden cikasim bile yoktu takı doktora gidinceye kadar üçüncü haftamda resim kursunda buldum kendimi günüm ful geçiyor bana çok iyi geldi doktoruma çok teşekkür ediyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu