Sağlık

Lugol İyot Kullananlar Yorumları – Kullanıcı Önerileri

Lugol İyot Kullananlar Yorumları; Tarihsel olarak, iyot boğaz ağrısı için bir tedavi olarak kullanılmıştır. Bununla birlikte, birçok farklı rahatsızlığı da tedavi etmek için de kullanılır. Otoimmün hastalıklarla mücadelede, metalleri vücuttan atmada ve diğer birçok sağlık sorununun tedavisinde yardımcı olabilir. İyot, boğaz ağrısı tedavisinde geleneksel kullanımına. Ek olarak mantar ilacı, antiseptik ve bakterisit olarak da kullanılmaktadır.

Lugol İyot Ne Amaçla Kullanılabilir?

İyot bir zamanlar bir doktorun çantasının önemli bir parçasıydı. Boğaz ağrısı, akne ve tiroid bozuklukları dahil olmak üzere. Bir dizi farklı hastalığı tedavi etmek için yıllarca kullanılmaktadır. Bununla birlikte, endüstri son yirmi yılda iyotu tiroit bezine zararlı olan bromla değiştirmiştir. Broma alerjisi olanlar, başlamak için düşük dozda Lugol İyot kullanmalıdır.

Lugol Iyot
Lugol Iyot

Lugol solüsyonu, iyot ve potasyum iyodürün antiseptik bir karışımıdır. Tıbba ilk kez 1829’da Fransız doktor Jean Lugol tarafından tanıtıldı. 1920’lere kadar uzun yıllar kullanıldı. Solüsyon iyot tentür kullanmaktan daha az tahriş edici olsa da, cildi ve giysileri lekeliyor. Leke birkaç günde çıkabilse de kişiye bağlı olarak birkaç ay devam eder.

Lugol’ün iyodu, mantar ilacı ve antiseptik olarak kullanılır, ancak aynı zamanda bir besin takviyesi olarak da kullanılmaktadır. Özellikle hamilelik ve emzirme döneminde birçok sağlık uzmanı tarafından önerilmektedir. Kişinin ihtiyacına göre dahili olarak alınabilir veya harici olarak uygulanır.

Lugol İyot Kullananlar Yorumları

Eczanede satılan iyot damlalarının kullananların yorumları, kullanıcılar tarafından çeşitli forumlarda ve sözlük sitelerinde aktif olarak yer almaktadır. İyot damlaları birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Kilo verme, besin takviyesi ve vücuttaki eksikliklerin giderilmesi gibi birçok sorunun tedavisinde kullanılabilir. Bu noktada daha önce kullanmış olan kişilerden bazı yorumları;

  • “iyot mucizevi ve ben de ve yine önerildiği şekilde kullandıktan sonra C vitamin deposu olan meyveleri de yemedim”
  • “akne ve tiroid bozuklukları boğaz ağrıları ve benzeri bir dizi farklı hastalığı tedavi etmek için tavsiye ediliyor ben de bunu kullanmayı düşünmüyor değilim”
  • “merhaba solüsyonu ben ayaklarımdaki mantarlara damlatarak 60 seansta faydasını gördüğümü belirteyim”
  • “Acep diyorum, benim gibi ferritin yoksunluğu olanlar kullanabilir mi ya da fayda görürler mi zira bazı arkadaşlar kullandılar ve yarar gördüler ben de denemek istiyorum”

Yukarıda Lugol iyotlu damla kullananların yorumlarından ve ne işe yaradığından bahsettik. Ancak kullanmadan önce doktorunuza danışmayı ihmal etmemelisiniz.

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu