Sağlık

Hamazinc Krem Ne İşe Yarar?, Hamazinc Krem Fiyat 2024

Hamazinc Krem Fiyatı 2024, Hamazinc Krem İşe Yarıyor mu, Hamazinc Krem Kullananlar ve Yorumları ,Hamazinc Krem Ne İşe Yarar,

Hamazinc Krem Ne İşe Yarar?; Pişik ve güneş yanığı gibi cilt tahrişlerinde kullanılan bir kremdir. Bu ürün, içerdiği etken madde sayesinde mantar enfeksiyonlarında da kullanılmaktadır. Uzmanlar birçok cilt yarasını tedavi etmek için bu kremi önermektedir. Hemen hemen her cilde uyum sağlayan ve oldukça etkili bir kremdir. Krem çinko oksit ve cadı fındığı distilatı bileşenleri içeren maddeler içermektedir.

Peki; pişik, güneş yanığı gibi cilt tahrişlerinde kullanılan; Hamazinc Krem Ne İşe Yarar? Fiyat 2024, ne için kullanılır, kullananlar  gibi merak edilen soruların cevapları yazımızın devamında yer almaktadır.

Hamazinc Krem Nedir?

Bu Krem 30 g, 60 g ve 90 g’lık alüminyum tüplerde satılan, hamamelis Virginia’na distilatı ve çinko oksit içeren, haricen kullanılan etkili bir kremdir Bu Kremin içeriğinde bulunan Hamamelis Virginia’na sulu özütü; astrenjan (doku büzücü), lokalhemostatik (kanamayı durdurucu) ve antiinflamatuvar (iltihap giderici) etkilere sahip olduğu bilinmektedir. 

Hamazinc Krem
Hamazinc Krem

Çinko içeren ve başta bebeklerde oluşan pişik kremi olmak üzere çeşitli  cilt ,mantar, birinci.ve ikinci. derece yanıklarda  ciltte oluşan güneş yanıklarında, Çizik ve kesik gibi yüzeysel deri lezyonlarında , Emziren annelerde meme başı çatlaklarının önlenmesi ve korunmasında kullanılan etkili bir kremdir.

Hamazinc Krem İçeriği

Krem İçeriğinde Etkin madde olarak: Her 1 gram krem; hamamelis Virginia’na distilatı 53.5 mg ve çinko oksit 180.00 mg içermektedir.

Yardımcı madde olarak ise

 • Etil Paraben (E214)
 • Metil Paraben (E218)
 • Propil Paraben (E216)
 • Propilen Glikol
 • Setostearil Alkol içermektedir.

Hamazinc Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem çinko içeren ve başta bebeklerde oluşan pişik kremi olmak üzere çeşitli  cilt ,mantar, birinci.ve ikinci. derece yanıklarda  ciltte oluşan güneş yanıklarında, Çizik ve kesik gibi yüzeysel deri lezyonlarında , Emziren annelerde meme başı çatlaklarının önlenmesi ve korunmasında kullanılan etkili bir kremdir.

Hamazinc Krem Ne İçin Kullanılır?

 1. Bebeklerdeki pişik sorununu için kullanılmaktadır
 2. İkinci dereceden yanıkların iyileştirilmesinde faydalı ve etkilidir
 3. Güneş yanıklarında kullanılmaktadır.
 4. Kesik ve çizik gibi yüzeysel cilt yaralanmaların iyileşmesinde etkilidir.
 5. Emziren Annelerde Meme ucunda meydana gelen çatlamaları gidermek ve yeni çatlamalar oluşmasını önlemek için kullanılmaktadır.
 6. Cildi nemlendirici özelliğe sahiptir,
 7. İçeriğinde bulunan çinko sayesinde kızartı, Vücutta oluşan kaşıntıların geçmesinde faydalıdır.
 8. Uzun süreli yatan hastalarda bacak ve diz yaralanmaları gibi , rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan etkili bir kremdir.
 9. Antiinflamatuar kremlerden biridir yani iltihabı kurutur.
 10. Yaralanmaların iyileşmelerini hızlandırır

Hamazinc Krem Nasıl Kullanılır?

Bu Krem ne olursa olsun ambalaj üstündeki ikazlar ve talimatlar doğrultusunda kullanınız. Uygulama hatasından meydana gelen problemlerin sorumluluğu kullanıcıya aittir. Kremi Kullanmadan Önce doktorunuza yada eczaneye danışınız.

 • Krem ince bir tabaka halinde ciltteki sorunlu olan bölgeye sürülmektedir.
 • Emziren annelerde ise meme başlarının bakımında, her emzirmeden sonra meme başlarına uygulanmalıdır.
 • Bu Kremin tedavisinde zaman sınırlaması söz konusu değildir.
 • Sürülen sorunlu olan kısmında düzelme olana dek, her gün birkaç defa kullanılmaktadır.

Hamazinc Krem Bebekler ve Çocuklarda Kullanımı?

Çocuklarda uygulanacak ise, kullanım öncesinde bir uzmana başvurulmalıdır. Doktor Kontrolünde kullanılmalidir.

Hamazinc Krem Yüze Sürülür mü

Göz ve ağız bölgesinden uzak durmaya özen gösterilmeli bu krem sadece cildinizin yüz bölgesinde kullanılabilir.

Hamazinc Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmemektedir  Hamazinc’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler görülmektedir.

 1. Eller, ayaklar, bilekler, yüz, dudakların şişmesi
 2. Ağız veya boğazın nefes almayı zorlaştırması (şişmesi)

Yukarıdaki maddeler ciddi yan etkilerdir yukarıdaki etkiler sizde mevcut ise  Hamazinc Kreme alerjiniz var demektir Tıbbi müdahale gerekebilir.

Hamazinc Krem Muadili

Krem Muadili olarak fazlaca krem(jel) bulunmaktadır. O kremler Hametan Plus krem, Wilkinson pomad, Bu Kremin krem, ürünün Muadili jeller dir.

Hamazinc Krem Fiyatı 2024

Bu Kremi Tüm Eczanelerden rahatça satın alabilirsiniz Kremi kullanmaya karar verdiğinizde kesinlikle doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Hamazinc Krem hakkinda
Hamazinc Krem hakkinda

Eczanelerde Hamazinc Krem 2024 yılı reçete ile satılan fiyatı ( KDV Dahil ) 74.61 TL olduğu belirtilmiştir.

Hamazinc Krem Hakkında  Merak Edilen Sorunların Cevapları

Krem Hakkında  Merak Edilen Sorunların Cevapları

Hamazinc Krem Hamilelikte Kullanımı

Hamilelikte Gebelikte kullanmadan önce kesinlikle doktora danışılmalıdır.

Hamazinc Krem Yüze Sürülür mü

Göze ve ağız çevresinden uzak durulması ve dikkat edilmesi halinde cildinizin yüz bölgesinde kullanılabilmektedir.

Hamazinc Krem Sivilceye İyi Gelir mi

Deri üstü sivilcelere genel olarak çinko bazlı kremler iyi geldiği kullananlar tarafından bilinmektedir. Cilt üzerindeki Sivilcelerin kurumasına yardımcı olmaktadır.

Hamazinc Krem Basura İyi Gelir mi

Bu kremin tedavisinde kullanıp kullanılmadığına dair herhangi bir veri bulunmamaktadır.

Hamazinc Krem Vajinaya Sürülür Mu?

Genital bölgede meydana gelen kaşıntı, mantar enfeksiyonu gibi cilt problemlerinde kullanılan kremdir. Doktor kontrolü dahilinde kullanılama si tavsiye edilmektedir.

Hamazinc Vajinal Mantara İyi Gelir mi?

Bu Krem Mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılmaktadır. Fakat Vajinal Mantara tedavisinde kesinlikle doktor kontrolü veya tavsiyesi ile kullanılması gerekmektedir.

Hamazinc krem 53.5 Ne İçin Kullanılır?

Bu krem çinko içeren ve başta bebeklerde oluşan pişik kremi olmak üzere çeşitli  cilt ,mantar, birinci.ve ikinci. derece yanıklarda  ciltte oluşan güneş yanıklarında, Çizik ve kesik gibi yüzeysel deri lezyonlarında , Emziren annelerde meme başı çatlaklarının önlenmesi ve korunmasında kullanılan etkili bir kremdir.

Hamazinc Bebeklerde Kullanımı?

Bu krem çinko içeren ve başta bebeklerde oluşan pişik kremi olarak kullanılmaktadır. Kullanım olarak doktorunuzun  direktifleri veya talimatları doğrultusunda kullanılmalidir.

Hamazinc Pişik Kremi Nedir? 2024

Hamazinc Pişik Kremi 30 g, 60 g ve 90 g’lık alüminyum tüplerde satılan, hamamelis Virginia’na distilatı ve çinko oksit içeren, haricen kullanılan etkili bir kremdir. Bu krem çinko içeren ve başta bebeklerde oluşan pişik kremi olmak üzere çeşitli  cilt ,mantar, birinci.ve ikinci. derece yanıklarda  ciltte oluşan güneş yanıklarında, Çizik ve kesik gibi yüzeysel deri lezyonlarında, Emziren annelerde meme başı çatlaklarının önlenmesi ve korunmasında kullanılan etkili bir kremdir.

Hamazinc Krem Nelere İyi Gelir?

Bu krem çinko içeren ve başta bebeklerde oluşan pişik kremi olmak üzere çeşitli  cilt ,mantar, birinci.ve ikinci. derece yanıklarda  ciltte oluşan güneş yanıklarında, Çizik ve kesik gibi yüzeysel deri lezyonlarında , Emziren annelerde meme başı çatlaklarının önlenmesi ve korunmasında kullanılmaktadır.

Hamazinc Krem Kortizonlu Mu?

Hamazinc Krem  kortizon içermemektedir.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu