Sağlık

Betnovate Saç Losyonu Ne İşe Yarar? Kullanıcı Yorumlari

Betnovate saç losyonu kortizon içeren bir üründür. Vücutta oluşan kızarıklığa, vücuttaki şişliğe ve vücutta oluşan iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltıcı bir losyondur. Sedef hastalığı, Seboreik dermatit (deride yağ bezlerinin yoğun olduğu bölgelerde görülen iltihaplı ve kaşıntılı bir cilt hastalığı) ve şiddetli kepeklenmenin eşlik ettiği saçlı deri hastalıklarında  görülen iltihap, kızarıklık ve kaşıntı belirtilerinin giderilmesi için kullanılır.

Betnovate Saç Losyonu Nedir?

Betnovate Saç Losyonunun Etken Maddesi Betametazon‘ dur. ve Sedef hastalığı, Seboreik dermatit (deride yağ bezlerinin yoğun olduğu bölgelerde görülen iltihaplı ve kaşıntılı bir cilt hastalığı) ve şiddetli kepeklenmenin eşlik ettiği saçlı deri hastalıklarında  görülen iltihap, kızarıklık ve kaşıntı belirtilerinin giderilmesi için kullanılmaktadır.

Betnovate Saç Losyonu İlaç Etken Maddesi Betametazon valerat dir.

Betnovate Saç Losyonu Ne İşe Yarar Kullanıcı Yorumlari
Betnovate Saç Losyonu Ne İşe Yarar Kullanıcı Yorumlari

Betnovate Saç Losyonu Ne İşe Yarar?

Betnovate Saç Losyonu Steroid adı verilen bir ilaç grubuna dahildir. Derideki oluşan şişlik ve Cildinizde oluşan  tahrişin azalmasına destek olmaktadir.

 • Sedef hastalığı
 • Seboreik dermatit (deride yağ bezlerinin yoğun olduğu bölgelerde görülen iltihaplı ve kaşıntılı bir cilt hastalığı)
 • Şiddetli kepeklenmenin eşlik ettiği saçlı deri hastalıklarında  görülen iltihap, kızarıklık ve kaşıntı belirtilerinin giderilmesi için kullanılmaktadır.
 • Saçlı derideki sedef hastalığında kullanılmaktadır.(psoriazis)

Betnovate Saç Losyonu Kullanımı?

Betnovate Saç Losyonu ne olursa olsun ambalaj üstündeki ikazlar ve talimatlar doğrultusunda kullanınız. Uygulama hatasından meydana gelen problemlerin sorumluluğu kullanıcıya aittir. Betnovate Saç Losyonu Kullanmadan Önce doktorunuza yada eczaneye danışın.

 1. Hekiminiz Betnovate ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız tavsiye edilmektedir.
 2. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uymanız gerekmektedir.
 3. Gereksiz, Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın iyileşme sürecini olumsuz etkiler ve istenmeyen sonuçlara neden olabilir, sağlığınıza zarar verir.
 4. Betnovate Saç Losyonunu uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz.
 5. Losyonu Sorunlu olan bölge veya hastalıklı saç derisine ufak bir miktar uygulayıp, hafifçe masaj yapınız.
 6. İyileşme görülünceye kadar sabah ve akşam olmak üzere günde 2 Defa uygulanmaktadir.

Betnovate Saç Losyonu Olasi Yan Etkileri

 • Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen,
 • Yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi durumlar olasi yan etkilerdir.
 • Deride kaşıntı, yanma yaygın görülen yan etkilerdir.

Betnovate Saç Losyonu Muadili

Betnovate Saç Losyonu muadili olarak fazlaca ilaçlardir bulunmaktadir.O kremler CELESTODERM-V ,SERODERM ,BETNOVATE-C, DERMABEL ürünün muadili ilaçlar dir.

Betnovate Saç Losyonu Fiyat 2020

Betnovate Saç Losyonu satış fiyatı 19.33 TL olarak fiyati belirtilmiştir

Betnovate Sac Losyonu Reçetesiz Satılır mı?

Hayir. Betnovate Sac Losyonu Eczanelerde 19,33 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılmaktadır. Betnovate Sac Losyonu barkod kodu 8699522490462 dir.

Kortizonlu ürünlerin ciltte ve vücutta ciddi yan etkileri vardir. Bu sebepten dolayi dikkatli kullanılmalı ve Kesinlikle doktor kontrolünde kalınmalıdır. Komşum Dayim kullanmıs iyi gelmiş şeklinde bu ilaç kullanılmamalıdır.

Betnovate Saç Losyonu Saç ve Sakal Çıkar mi?

Betnovate Saç Losyonu Saç ve Sakal Çıkardığına dair herhangi bir bilgi bulunmamaktadir. Doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle kullanılmamalıdır.

Betnovate Saç Losyonu Kullananların Kullanıcı Yorumlari

Betnovate Saç Losyonu Yorumları sizler için ölçüt olmamalıdır. İlaç,Ürün,Gida takviyesi kullanımı ve neticeleri kişiden kişiye farklılıklar izah edebilir. Betnovate Saç Losyonu Kullananlar ne diyorsa desin ne olursa olsun Doktorunuza Danışmadan Kullanım yapmayınız Doktorunuzun tavsiyelerine  uyunuz.

Betnovate Saç Losyonu Yorumlar

aynı sorunla bende karşılaşıyorum sayın yazar. Ara ara geliyor ve bu şampuanı kullanınca gidiyor.Şampuanı ilk kullandığımda yanma oluyor..direkt ilk kullanımda etkili diyebilirim..yorumunuz için teşekkürler..

Hayır yikacaksin banada doktorum günde 1 kere sür dedi geçti çok iyi bir ilaç

Ben de uzun süre kullandım kortizonlu olduğu için saçlarım seyrekleşti ve saçtellerim inceldi iki yıldır kullanmıyorum

Bazım saç hastalıkları için örn. saçkıran gibi, doktor önerisi ile kullandığımda iki haftalık süreç sonunda bölgesel kellik yaşadığım kısımlarda saçlarımın geri geldiğini görünce çok sevinmiştim. Sık kullanmamak için kendimi zor tutuyorum dersem yalan söylemiş olmam.

Egzama üzerindeki etkisi tartışılmaz. Bölgesel egzama için Betnovate saç losyonu üç veya dört günde hissettiriyor etkisini.

 

Puan Ver

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu