Sağlık

Desiferol Ne İşe Yarar? Kilo Aldırır mi? Kullananlar Yorumlari

Desiferol nasıl kullanır aç m tok mu? Desiferol uyku yapar mi? Desiferol kilo aldırır mi?

Desiferol Ne İşe Yarar? yan etkileri nelerdir, nasıl kullanır, aç m tok mu?, uyku yapar mi?, kilo aldırır mi?, Fiyati Nedir?  gibi soruların cevapları bu yazımızda yer almaktadır.

Desiferol D vitamini eksikliği için kullanılan ilaçlardan biridir. İnsan Vücudunda D vitamini eksikliği pek çok sağlık problemiyle karşılaşmanıza neden olmaktadir. Yani D vitamini genel olarak kas ağrılarını, kemik ağrılarını, halsizliği, yorgunluğu ve osteoporozu önleyerek olarak tedavi etmektedir.

Desiferol Ne Ise Yarar Kilo Aldirir mi
Desiferol Ne Ise Yarar Kilo Aldirir mi

Kas Ağrısı , Kemik Ağrısı, Halsizlik, kronik yorgunluk ve Osteoporozu  gibi Belirtilen sorunlardan sizde de varsa eğer. Sık sık kan testi yaptırmanızda ve D vitamini eksikliği teşhis edildiği takdirde kesinlikle ilaç tüketimine başvurmanızda ve bu sorunu çözüme kavuşturmanızda yarar vardır. Bu D vitamini tedavisinde kullanılan Desiferol Fiyati Nedir?, Kullananlarin Yorumlari nelerdir  gibi sorularda Google oldukça merak edilmektedir.

Desiferol Nedir? Ne İşe Yarar?

Vücudunda D Vitamini eksikliği tespit edilmiş kişilerde görülen; Osteomalazi, hiperparatiroidizm, raşitizm, osteoporoz (kemik erimesi) gibi hastalıklarda. Tedaviye yardımcı olmak için ve sindirim kanalındaki absorpsiyon (Emilim) bozukluğundan kaynaklanan. D vitamini eksikliğinde D vitamini takviyesi için kullanılmaktadır. Bir tablet DESİFEROL ‘de 2000 IU D3 vitamini bulunmaktadır.

Etken Maddesi : Her bir film kaplı tablet, 2000 I.U. (50 mikrogram) vitamin D3 (koyun yününden elde edilmektedir) içerir.

Desiferol Ne İşe Yarar?

D vitamini eksikliği için kullanılan ilaçlardan biridir.

Desiferol Nasıl Kullanılır?

Öncelikle ağız yolu ile kullanılan bir ilaçtır. Desiferol kullananlar bu ilacı kullanırken nelere dikkat etmesi gerektiğini ve nasıl kullanılması gerektiğini araştırmaktadırlar. Desiferol ilacı herhangi bir yan tesir göstermese de dozunu iyi ayarlamanızda ve ölçüyü çok kaçırmamanızda yarar vardır.

Doktorunuz günlük ½ (yarım) tablet kullanacağınızı söylediyse eğer aşağıda belirtilen gibi tüketmelisiniz;

Desiferol kullanimi
Desiferol kullanımı

Resimde belirtilen çentikli tabletin kolaylıkla kırılarak yarıya bölünmesi

Çocuklarda Kullanımı

11 yaş ve üzerindeki çocuklarda kullanımı önerilmektedir.

  • 12 ve 18 yaş arasında ki çocuklarda D vitamini eksikliğinin tedavisi için ve önlenmesi için. Hastalığın şiddeti ve hastanın tedaviye yanıtına tabi olarak günlük yarım tablet. (1000 I.U.) kullanılması tavsiye edilmektedir. Sadece tıbbi denetim altında verilmesi gerekmektedir.

Her ilacın ve vitaminin çoğu zarar olduğu gibi, vücudunuzda meydana gelen. D vitamini eksikliğini kapamak hedefiyle Desiferol ilacını Kullanımlarınız abartıya kaçarsa, bu durum ilerleyen zamanlarda sorun yaşamanıza neden olur. Ancak ilacı düzenli ve Doktorunuz tavsiye ettiği gibi doğru bir şekilde kullanılırsa herhangi bir sorun yaşamadan D vitamini eksikliği giderilmiş olur.

Desiferol Fiyat 2021

Sedefli beyazımtırak renkte, parlak, yuvarlak, bir yüzü ortadan çentikli 40 ve 60 adet film tabletten meydana gelen ambalajda satışa sunulan ve normal reçeteli olarak satılan Desiferol Tabletin Fiyat 2021 yılı fiyatı 34 lira 83 kuruştur. Fakat bu fiyat zamanla farklılık göstermektedir.

Desiferol hakkinda fiyati
Desiferolhakkinda fiyati

Desiferol Kilo Aldırır mi?

Yapıcı anlamda kilo aldırır. Ama her kullanan kişilerde ayni tesiri göstermesi beklenmez.

Desiferol Nasıl Kullanır Aç mı Tok mu?

D Vitamini eksikliğinde kullanılan bu tablet Hem aç karnına, yada tok karına kullanılır. Fakat hekiminizin tavsiyelerine en doğru karar olacaktır.

Desiferol Kullananlar Yorumlari

Desiferol Tableti sürekli olarak kullananlarin yorumlari;  D vitamini eksikliği ile karşı karşıya kalan kişilerin kullandığı ilaçlardan biri olmuştur. Bu vitamini kullanan kişilerin ise ; herhangi bir yan tesir ile karşılaşmadığı bilinmektedir. Ancak bu süreç her insanda ayni şekilde olmaz. Bu sebeple ilacı kullandığınız esnada herhangi bir yan etkiyle karşı karşıya kalıyorsanız kesinlikle hekiminize başvurmalısınız.

3.6/5 - (25 votes)

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu