Sağlık

Andazol Kullananlar Yorumları – Fiyat 2024

ANDAZOL fiyat 2024

Andazol ilaç ne işe yarar: İçeriğinde Albendazol bulunan bu ilaç anti-helmintik bir ilaç olarak böcekler ve böcek larvalarının İnsan vücudunda yerleşmesini çoğalmasını engellemek amacıyla reçete edilmektedir. Bu içeriğimizde Andazol kullananlar yorumları konusuna değineceğiz.

Bağırsak kurtlarının vücuttan atılmasını sağlayan bu ilaç karaciğer problemi olanların ve böbrek problemi olanların dikkatli kullanması gereken bir ilaçtır. Bu ilacı kullanmaya başlarsanız başka ilaçlarla etkileşim olabileceği için yeni ilaçlara başlamayın ya da başlarken doktorunuzu bilgilendirin. Andazol ne kadar süre kullanılır? Sorusunun cevabı ise günde 2 kez 28 gün boyunca yemeklerle birlikte kullanım önerilmektedir. Alınacak doz 15 miligram/kg olarak reçete edilir.

Andazol Nedir, Ne İçin Kullanılır?

ANDAZOL bir antelmintiktir. Yumurtadan yeni çıkmış böcek larvalarının vücutta gelişmesini veya çoğalmasını engeller. ANDAZOL, domuz tenyası ve köpek tenyası gibi bağırsak solucanlarının neden olduğu belirli enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılmaktadır.

Andazol Kullanan
Andazol Kullanan
Etken MaddeAlbendazol
İthal / İmalİmal (Ülke :Türkiye)
Ruhsat Sahibi FirmaBiofarma İlaç Sanayi Ltd. Şti.
Ortalama Satış Fiyatı89.15 ₺
ANDAZOL Fiyat

Andazol Yan Etkileri Nelerdir?

Andazol ilacının hafif yan etkileri arasında bulantı kusma karında ağrılar saç dökülmesi gibi etkiler görülmektedir. Ciddi yan etkiler olarak kanama morarma aşırı boğaz ağrısı yüksek ateş görüldüğünde derhal acil yardım almak gerekir.

Andazol Reçetesiz Olarak Alınabilir mi?

Andazol doktor onayı ile ve reçete ile alınır. Bağırsak kurtlarınız varsa kendi başınıza eczaneden ilacı alamazsınız. Bunun için sağlık ocağına giderek ( aile hekiminiz) doktora durumu anlatıp reçete alabilirsiniz. İlaç ayrıca kıl kurdu bağırsak solucanları köpek tenyası gibi zararlıların yol açacağı hasarları önler.

ANDAZOL Fiyat 2024

Tüm eczanelerde satılan Andazol 200 mg 6 film tablet 2023 ortalama güncel fiyatı 40.95 TL. Andazol tablet doktorunuz yada aile hekiminiz reçete ederse ilacın ücreti SGK tarafından ödenmektedir.

Güncel Fiyat89.15 ₺
Ruhsat SahibiBiofarma İlaç Sanayi Ltd. Şti.
Reçete DurumuReçeteli Satılır
ANDAZOL Fiyat

Andazol Kullananlar Yorumları

  • “1 aydır bu ilacı kullanıyorum ve eskiden her dakika acıktığım halde şimdi bu kurtlardan kurtuldum. Meğer bu kurtlar benim yediklerimi yiyorlardı ve ben hep aç kalıyordum. Kilo kaybı da durdu.”
  • “Hayvan çiftliğimiz var ve bu söz konusu edilen kurtlarla başım belada olduğundan ben de bu ilacı kullandım. Şimdi temizim.”
  • “Ben de bu ilacı aldım ama düzenli kullanmadığım için bir faydasını görmedim. Doktora gidip daha etkili bir ilaç reçete etmesini istedim ve düzenli kullanmadığımı da söyleyince Dr. ilacı düzenli kullanmam halinde işe yarayacağını belirtti.”
  • “Sabah ve akşam olmak üzere ben Andazol ilacını düzgün biçimde kullandım bağırsak kurtlarımdan da böylece kurtuldum.”
  • “Çiğ et ve çiğ karaciğer yemeyi çok sevdiğim için benim de başım kurtlarla belada. Bu yüzden Andazol ilacını ben de kullandım ve çok memnun kaldım. “

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu