Sağlık

Eczanede Satılan Kabızlık İlaçları 2024 (Reçeteli veya Reçetesiz)

Reçetesiz Kabızlık İlaçları

Ülkemizde en çok tercih edilen ve en iyi ve en etkili olan Kabızlık İlaçları İsimleri ve Fiyati ne kadar olduğundan bahsedeceğiz .Öncelikle Kabızlık Nedir?, Bağırsak hareketlerinin yavaş hareket etmesi ile bağırsaklarda uzun süreli kalan dışkının sertleşmesi durumudur .Son zamanlarda kişilerin en sıkıntılı olduğu durumlardan bir tanesi kabızlık. Kabızlığına eskilerden kalma bir çok bitkisel çözümü vardır .Fakat çoğu kişide bu bitkisel yöntemler fayda sağlamamaktadır.

Arama motoru olan Google da kabızlık ile ilgili en çok aranan ve sorulan sorular arasında. En iyi kabızlık ilacı hangisidir?., Reçetesiz Kabızlık İlaçları, yan etkisi olmayan kabızlık ilacı, Reçeteli veya Reçetesiz olarak satılan Kabızlık İlacı İsimleri ve Fiyati nedir? .Gibi sorular oldukça fazla sorulmaktadır.

Kabızlık sorunu ile ilgili eczanelerde satılan bir çok ilaç bulunmaktadır .Fakat bu ilaçların geneli yan etki olarak bağırsak tembelliği yapmakta ve gelecekte daha büyük bağırsak sorunu ile karsı karsıya kalabilirsiniz. Bağırsaklar çok hassas organlardır. Aslında ilk olarak doktora gidip kabızlığınızın gerçek kaynağını öğrenilmeli. İlaç tedavisine doktorunuzun tavsiye ettiği Kabızlık İlaçları kullanılmalıdır.

Eczanede Satılan Kabızlık İlaçları 2024

Reçeteli veya Reçetesiz olarak satılan Kabızlık İlaçları İsimleri yazımızın devamında yer almaktadır.

  • Bekunis Bitkisel kabızlık ilacı
  • Duphalac Şurup Kabızlık İlacı
  • Debridat Kabızlık ilacı

En İyi Kabızlık İlacı ve Fiyati

Öncelikle bağırsaklar çok hassas organlardır .İlk olarak doktora gidip kabızlığınızın gerçek kaynağını öğrenilmeli. İlaç tedavisine doktorunuzun tavsiye ettiği En İyi Kabızlık İlacı kullanılmalıdır. Bizim bu yazıda belirttiğimiz Kabızlık İlacı en çok tercih edilen ve yorumlarda fayda görüldüğü belirtilen ilaçlardır .Her ilaç merkezde ayni etkiyi göstermez.

Bekunis Bitkisel Kabızlık İlacı Nedir? Fiyati

Bekunis draje kısaca bir müshil ilacıdır. Yani bağırsak sorunlarından ötürü meydana çıkan kabızlığı giderir ve bağırsakların çalışmasını sağlar. 2024 fiyatı 92.01 ₺‘dir. Üretim yeri Almanya’dır. Ruhsat sahibi Abdi İbrahim İlaç Pazarlama A.Ş dir.

Bekunis Bitkisel Kabizlik ilaci nedir
Bekunis Bitkisel Kabizlik ilaci nedir

Ağız yoluyla alınan beyaz renkli, yuvarlak, 3 gramlık drajeler biçiminde olan ve dışkının hızlı bir şekilde atılmasını gerçekleştiren ilaçtır. Genelde kabızlık tedavisinde kısa zamanlı olarak kullanılmaktadır. Bağırsaklara etki bağırsakların hareket etmesini sağlar ve dışkının kolaylıkla dışarı atılmasına yardımcı olur.

Bekunis Fiyat 2024

Abdi İbrahim İlaç Pazarlama A.Ş tarafından satışa sunulan Bekunis Bitkisel Kabızlık İlacı fiyat olarak 92.01 ₺ TL gibi bir fiyata eczanelerde satılmaktadır.

Bekunis Reçetesiz  Alınır Mi?

Reçeteli ya da reçetesiz olarak Bekunis kabızlık için kullanılan ilacı satın alabilirsiniz. Bu ilaç reçeteli olduğunda devlet tarafından ücreti ödenmektedir. Ayrica isterseniz bu ilacı aile hekiminizede yazdırabilirsiniz.

Duphalac Şurup Kabızlık İlacı Nedir? Fiyat

Duphalac Surup
Duphalac Surup

Duphalac ilacı genellikle, kronik kabızlık tedavisinde kullanılır. Bu ilacın ana etken maddesi Laktüloz’dur.  Ayrica Bir ozmotik olarak etkili müshil grubudur, laktüloz içerir.

Duphalac Şurup Fiyat 2024

Abbott Laboratuvarları İthalat İhracat Tic. Ltd. Şti. tarafından satışa sunulan Duphalac Şurup Kabızlık İlacı fiyat olarak 233.64 TL eczanelerde satılmaktadır. Bu belirtilen fiyat zamanla farklılık göstermektedir. Daha güncel Duphalac fiyat için eczaneye danışmanız faydalı olacaktır.

Sennalax Kabızlık İlacı Nedir? Fiyati

Sennalax Nedir
Sennalax Nedir

Dışkılama zorluğu çekenlerde kullanılan bir müshil ilacıdır. Sennalax Tablet in ana etken maddesi Sennozit B dir. Bağırsaktaki katı dışkıyı yumuşatarak bağırsak hareketliliğini hızlandırır. Bu ilaç etkisini göstermesi aşağı yukarı 6 ile 9 saati bulabilir. Bu ilacın sürekli kullanımı bağırsaktaki kasların normal kasılmasının tembelleşmesine neden olur. Bu sebepten dolayı bu ilaç kesinlikle doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir.

Sennalax Fiyat 2024

Tripharma İlaç Sanayi ve Tic. A.Ş. tarafından satışa sunulan Sennelax Kabızlık ilacı fiyat olarak 190.85 ₺ eczanelerde normal reçeteli olarak satılmaktadır. Yukarı kısımda belirtilen Sennalax Fiyat her zaman güncel olmaya bilir. Daha güncel fiyat için eczanelere sorabilirsiniz.

Debridat Kabızlık İlacı Nedir? Fiyat

Debridat kabiz ilaci nedir
Debridat kabiz ilaci nedir

Bu ilaç genellikle karın ağrısı, kramp, spazm, şişkinlik, ishal veya kabızlık gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. Debridat ilacın ana etken maddesi; Trimebutin maleat tir. Sindirim ve kas hareketlerinde azalma varsa eğer sindirim kas hareketlerini hareketlerini düzenler.

Debridat Fiyat 2024

Pfizer İlaçları Ltd. Şti.  tarafından sataşa sunulan Debridat Kabızlık İlacı 2024 yılı fiyat olarak 92.01 ₺‘dir. Eczanelerde normal reçeteli olarak satılmaktadır. Belirtilen bu fiyat zamanla farklılık göstermektedir. En güncel Debridat Fiyat öğrenmek için eczaneye danışmanız gerekmektedir.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu