Sağlık

Bekunis Draje Reçetesiz Fiyatı Nedir? Bekunis Fiyat 2021

Bekunis ile zayıflayanların Yorumları, Bekunis zayıflatır mı, Bekunis 3mg/5mg ne için kullanılır

Bekunis reçetesiz fiyatı? Nedir ;  Bisakodil, Sinüzit B (Senna meyvesi yaprağı ve ekstresi karışımı)‘ dir. Bekunis Draje, bir müshil ilacı dir, Ayrica kalın bağırsağı uyararak bağırsaktaki kasların kasılmalarını geliştirir. Dolayısıyla dışkının süratli bir şekilde dışarıya çıkarılması basitleşir.

Bekunis, bağırsaktaki kasların işlev sorunu, zayıflığı ve normal geriliminin kaybolması neticesi bağırsak fonksiyonlarında gevşeme ile besbelli bağırsak atonisi, yaşlılarda yahut yatağa bağımlı hastalarda meydana çıkan kabızlıkta, sarf edilen ilaçlara, basura yahut sinirsel sebeplere tabi kabızlık varlığında; ve ayrıca rektoskopi, sigmoidoskopi, kolonoskopi gibi tetkiklerde bağırsağın içindeki kitle yahut lezyonların rahatlıkla görülebilmesi için bağırsak temizliğinde kullanılmaktadır.

Faydasını görmeniz aşağı yukarı 8-9 saati bulmaktadır. Sürekli tüketimi bağırsaktaki kasların normal kasılmasının tembelleşmesine neden olmaktadir.

Bekunis Draje Nedir?

En az 3 mg Sennosid B şeklinde standardize edilmiş hidroksi antresan derivesi içeren
Senna meyvesi yaprağı ve ekstresi karışımıdır.

Etken Maddesi ; Sennosid B 3.0 mg/draje Bisakodil 5.0 mg/draje içermektedir.

Yardımcı Maddeler İse ; Anhidr Laktoz 77.9 mg/draje Likit Glikoz 5.4 mg/draje içermektedir.

Farmasotik Form olarak Beyaz renkli draje dir.

Bekunis nedir
Bekunis draje nedir

Bekunis Draje Ne İşe Yarar?

Bu İlaç bağırsaktaki kasların işlev sorunu, zayıflığı ve normal geriliminin kaybolması neticesi bağırsak fonksiyonlarında gevşeme ile belli olan bağırsak atonisi, yaşlılarda yada yatağa bağımlı hastalarda meydana çıkan kabızlıkta, sarf edilen ilaçlara, basura yahut sinirsel sebeplere tabi kabızlık varlığında; ve ayrıca rektoskopi, sigmoidoskopi, kolonoskopi gibi tetkiklerde bağırsağın içindeki kitle yahut lezyonların rahatlıkla görülebilmesi için bağırsak temizliğinde kullanılmaktadır.

Bekunis Ne İçin Kullanılır?

Bekunis, bağırsak mukozasına direkt tesir ile bağırsak faaliyetlerini ve içeriğinin geçiş hızını
arttırır, su ve elektrolit salgılanmasını engeller.

Bu etkiler ile dışkının yumuşatılması ve
atılması sağlamaktadır. Ayrica Bekunis kabızlığın kısa zamanlı tedavisinde kullanılmaktadır.

Bekunis Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Bu İlacın etkisini görmeniz aşağı yukarı 8-9 saati bulmaktadır. Sürekli tüketimi bağırsaktaki kasların normal kasılmasının tembelleşmesine neden olur, Kullananlar bu uyarıyı dikkate alarak kullanmalıdır.

Bekunis Fiyat Ne Kadar 2021?

Bekunis 30 draje için  2021 fiyat bilgileri( KDV Dahil tüketici satış)  2021 15.60 TL satılmaktadır.  2020 yılı satışı fiyatından % 11.99 artış olmuştur.

Bekunis Reçetesiz Satılır mi?

İnternette Bekunis hakkında en çok sorulan sorulardan bir tanesi olan Eczanelerden Reçetesiz Satın alabiliriyim sorusudur.  Evet Bu İlacı Reçetesiz olarak eczanelerden satın alabilirsiniz. Kesinlikle doktor kontöründe kullanılması gerekmektedir. Ayrica  Bünyenin bu ilaca alıştırılmaması gerekmektedir. Yani uzun süreli kullanılması zararlı olmaktadir.

Bekunis Draje Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Uzman Doktorunuz Bekunis nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gereklidir. Bekunis, hatalı yahut size tavsiye edilenden fazla kullanıldığında hastalığınızda bir iyileşme sağlanmaz, tersine sağlığınıza önemli zararlar vermekte.

  • Hekim yönünden diğer bir şekilde önerilmediği takdirde; yetişkinlerde gece yatmadan önce,
    ağızdan bir oran su ile 1 adet draje alınmalı
  • Bu İlacı her kullanımda bol su ile içilmesi gereklidir.
  • Bol su ile çiğnenmeden yutulmalıdır.
  • Aç yahut doymuş karnına içilmektedir.

Bekunis Nasıl Kullanılır Aç mi Tok mu?

Bu İlacı Aç yahut Tok karnına içilmektedir. Öncelikle doktorunuz bu ilacı nasıl reçete etmiş ise o şekilde kullanmanız gerekmektedir.

Bekunis Draje Kullanarak Zayıflayanlar?

Google de en çok arananlar arasında olan Bekunis Kullanarak zayıflaya bilimiyim sorusudur?. Öncelikle bu ilacın görevi kesinlikle zayıflatmak değildir. Bu İlacın asil kullanım amaci kabızlık sorunudur.

Bu sebeple Bekunis zayıflama yaratır tipinde iddialara inanmayın. Sadece kabızlık yaşadığınızda ve natürel ( doğal)  yöntemlerle bu problemi atlatamadığınızda kullanın. Bekunis kullananlar zayıflayanlar ilaç yüzünden zayıflamış olabilirler. Ama önemli yan etkilerinden ötürü sindirim sistemi ve boşaltım sistemlerinde daimi problemler oluşmaktadır.

Bekunis İle Zayıflayanlar Yorumlarında Ne Diyor?

Çok fazla tuz ve su kaybı yaşadıkları için böbreklerinde sorunlar oluşmaya başlamış. Bu ilacın sürekli kullanımında yani bu ilaca vücudun alıştığı zamanda  tuvalete bu ilaçlar olmadan gidemediklerini de belirtiyorlar. Anlayacağınız zayıflamak için son olarak başvurmanız üstelik hiç başvurmamanız gereken ilaçtır. Sadece kabızlık hallerinde bu ilacı doktorunuzun tavsiyesi ile kullanmanız gerekmektedir.

Stea

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu