Sağlık

Bekunis Draje Nedir? 2024 Bekunis Fiyat

Bekunis ile zayıflayanların Yorumları, Bekunis zayıflatır mı, Bekunis 3mg/5mg ne için kullanılır

Bekunis Draje Fiyatı Nedir? Bekunis Fiyat 2024; Bisakodil, Sinüzit B (Senna meyvesi yaprağı ve ekstresi karışımı)‘ dir. Bekunis Draje, bir müshil ilacıdir, Ayrıca kalın bağırsağı uyararak bağırsaktaki kasların kasılmalarını geliştirir. Dolayısıyla dışkının süratli bir şekilde dışarıya çıkarılması basitleşir.

Bekunis ilacı,  Faydasını görmeniz aşağı yukarı 8-9 saati bulmaktadır. Sürekli tüketimi bağırsaktaki kasların normal kasılmasının tembelleşmesine neden olmaktadir. Peki; Bekunis Draje Fiyatı Nedir? Bekunis Fiyat 2023, Bekunis 2 tane içilir mı, kabızlık ilacı bekunis Nedir? gibi soruların cevapları bu yazımızda yer almaktadır.

Bekunis Draje Nedir?

En az 3 mg Sennosid B şeklinde standardize edilmiş hidroksi antresan derivesi içeren Senna meyvesi yaprağı ve ekstresi karışımıdır.

Etken Maddesi ; Sennosid B 3.0 mg/draje Bisakodil 5.0 mg/draje içermektedir.

Yardımcı Maddeler İse ; Anhidr Laktoz 77.9 mg/draje Likit Glikoz 5.4 mg/draje içermektedir. Farmasotik Form olarak Beyaz renkli draje dir.

Bekunis nedir
Bekunisdraje nedir

Bekunis Ne İçin Kullanılır?

Bekunis, bağırsak mukozasına direkt tesir ile bağırsak faaliyetlerini ve içeriğinin geçiş hızını arttırır, su ve elektrolit salgılanmasını engeller.

Bu etkiler ile dışkının yumuşatılması ve atılması sağlamaktadır. Ayrıca Bekunis kabızlığın kısa zamanlı tedavisinde kullanılmaktadır.

Bekunis Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Bu İlacın; etkisini görmeniz aşağı yukarı 8-9 saati bulmaktadır. Sürekli kullanımı bağırsaktaki kasların normal kasılmasının tembelleşmesine neden olur, Kullananlar bu uyarıyı dikkate alarak kullanmalıdır.

Bekunis Fiyat 2024

Bekunis 30 draje için  2024 fiyat bilgileri( KDV Dahil tüketici satış)  2024 92.01 ₺ satılmaktadır.  2022 yılı satışı fiyatından % 40.99 artış olmuştur. 2024 yılı için ise fiyat güncellendiği zaman sitemiz güncellenecektir.

Bekunis İlacı Reçetesiz Satılır mi?

İnternette Bekunis hakkında en çok sorulan sorulardan bir tanesi olan Eczanelerden Reçetesiz Satın alabiliriyim sorusudur.  Evet Bu İlacı Reçetesiz olarak eczanelerden satın alabilirsiniz. Kesinlikle doktor kontöründe kullanılması gerekmektedir. Ayrıca Bünyenin bu ilaca alıştırılmaması gerekmektedir. Yani uzun süreli kullanılması zararlı olmaktadir.

Bekunis Draje Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Uzman Doktorunuz Bekunis nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gereklidir. Bekunis, hatalı ya da size tavsiye edilenden fazla kullanıldığında hastalığınızda bir iyileşme sağlanmaz, tersine sağlığınıza önemli zararlar vermekte.

Bekunis Draje Recetesiz Fiyati Nedir Bekunis Fiyat 2021
Bekunis Draje Recetesiz Fiyati Nedir Bekunis Fiyat 2021
  • Hekim yönünden diğer bir şekilde önerilmediği takdirde; yetişkinlerde gece yatmadan önce,
    ağızdan bir oran su ile 1 adet draje alınmalı
  • Bu İlacı her kullanımda bol su ile içilmesi gereklidir.
  • Bol su ile çiğnenmeden yutulmalıdır.
  • Aç yahut doymuş karnına içilmektedir.

Bekunis Nasıl Kullanılır Aç mi Tok mu?

Bu İlacı Aç yada Tok karnına içilmektedir. Öncelikle doktorunuz bu ilacı nasıl reçete etmiş ise o şekilde kullanmanız gerekmektedir.

Bekunis Draje Kullanarak Zayıflayanlar?

Google de en çok arananlar arasında olan Bekunis Kullanarak zayıflaya bilimiyim sorusudur?. Öncelikle bu ilacın görevi kesinlikle zayıflatmak değildir. Bu İlacın asil kullanım amaci kabızlık sorunudur.

Bu sebeple Bekunis zayıflama yaratır tipinde iddialara inanmayın. Sadece kabızlık yaşadığınızda ve natürel ( doğal)  yöntemlerle bu problemi atlatamadığınızda kullanın. Bekunis kullananlar zayıflayanlar ilaç yüzünden zayıflamış olabilirler. Ama önemli yan etkilerinden ötürü sindirim sistemi ve boşaltım sistemlerinde daimi problemler oluşmaktadır.

Bekunis İle Zayıflayanlar Yorumlarında Ne Diyor?

Çok fazla tuz ve su kaybı yaşadıkları için böbreklerinde sorunlar oluşmaya başlamış. Bu ilacın sürekli kullanımında yani bu ilaca vücudun alıştığı zamanda  tuvalete bu ilaçlar olmadan gidemediklerini de belirtiyorlar. Anlayacağınız zayıflamak için son olarak başvurmanız üstelik hiç başvurmamanız gereken ilaçtır. Sadece kabızlık hallerinde bu ilacı doktorunuzun tavsiyesi ile kullanmanız gerekmektedir.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu