Sağlık

Bekunis Kaç Saatte Etki Eder?(Doğru Cevap)

Bekunis Kaç Saatte Etki Eder, sorusu oldukça merak edilmektedir. Bizde bu yazımızda detaylı araştırma yaparak detaylı bilgiler aktaracağız. Bekunis, bağırsak hareketlerini artırarak ve dışkıyı yumuşatarak kabızlığın kısa süreli tedavisinde kullanılan bir müshil ilacıdır.

 • Etken Madde: Senna meyvesi yaprağı ve ekstresi karışımı
 • Etki Mekanizması: Bağırsak kaslarını uyararak hareketleri artırır, dışkıyı yumuşatır
 • Kullanım Alanları: Kabızlık tedavisi, bağırsak temizliği
 • Yan Etkiler: İshal, karın ağrısı, mide bulantısı, kusma, baş ağrısı
 • Fiyat: Ortalama 92.01 ₺
 • Etki Süresi: Yaklaşık 6-12 saat
 • Günlük Doz: Genellikle günde bir tablet, gece yatmadan alınmalı
 • Kullanım Zamanı: Aç veya tok karnına alınabilir, yemeklerden sonra veya gece yatmadan önce daha etkili olabilir
 • İki Tablet Kullanımı: Günlük doz genellikle günde 2 tablet, ancak doktor önerisi önemlidir.

Bekunis İçeriği Nedir?

Bekunis Icerigi
2024 Bekunis Icerigi
 • Ana madde: Her bir kaplı tablet, Senna meyvesi yaprağı ve ekstresi karışımı içeren ve en az 3 mg Sennosid B içeren standardize edilmiş hidroksi antresan türevi ile birlikte 5 mg Bisakodil içermektedir.
 • Yardımcı maddeler: Sodyum sülfat susuz, sığır jelatini (jelatin), silikon dioksit 200, esma-spreng (formaldehit caseine), talk, magnezyum stearat, sığır sütünden elde edilen susuz laktoz, eudragit L 30 D-55, polietilen glikol 6000, sukroz, arap zamkı, polisorbat 80, titanyum dioksit (E171), kalsiyum karbonat, stearik asit, likit glikoz.

Prospektüs

Bekunis Kaç Saatte Etki Eder?

Bekunis Kac Saatte Etki Eder
2024 Bekunis Kac Saatte Etki Eder

Bekunis genellikle içildikten sonra 6-12 saat sonra etki etmeye başlar. Etki süresi kişiden kişiye ve alınan doza bağlı olarak değişmektedir. İlaç etkisini gösterdikten sonra, bağırsakların düzenli çalışmasını sağlamak için daha fazla su tüketmek ve dengeli beslenmek önemlidir. Herhangi bir sağlık sorununuz varsa, bekunis veya başka bir ilaç kullanmadan önce doktorunuza danışmanız tavsiye edilmektedir.

Bekunis Günde Kaç Defa Kullanılır?

Bekunis ilacının kullanım dozu doktorunuzun önerdiği şekilde olmalıdır. Genellikle günde bir tablet alınması tavsiye edilmektedir. Tablet gece yatmadan alınmalı ve su ile birlikte alınmalıdır. Eğer bu ilacı kullanmanıza rağmen kabızlık sorununuz devam ediyorsa doktora danışmanız önemlidir.

Bekunis Nasıl Kullanılır Aç mı Tok mu?

Bekunis, aç veya tok karnına alınabilir. Ancak, yemeklerden sonra veya yatmadan önce alındığında, etkisi daha hızlı bir şekilde görülebilir. Yani, bu ürünü kullanırken yemeklerden sonra veya gece yatmadan önce almanız durumunda daha etkili oldugu belirtilmektedir.

Bekunis 2 Tane İçilir mi?

Bekunis’in günlük olarak yetişkinler için normal dozu günde 2 adettir. Ancak, doktorunuzun önermediği bir dozu almanız önemlidir. Bekunis kullanmadan önce prospektüsü dikkatlice okuyarak ve doktorunuza ya da eczacınıza danışarak kullanmanız önemlidir.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu