Sağlık

Reçetesiz En İyi Vajinal Mantar İlaç İsimleri 2022

Reçetesiz En İyi Vajinal Mantar İlaç İsimleri, Geçmeyen vajinal mantar hakkındaki tüm sorular, Vajinal kaşıntıya hangi krem iyi gelir

Reçetesiz En İyi Vajinal Mantar İlaç İsimleri, Geçmeyen vajinal mantar hakkındaki tüm sorular, Vajinal kaşıntıya hangi krem iyi gelir; Daha önceki yazılarımızda sitemizin Sağlık kategorisinde farklı ilaçların ne işe yaradığı, ne için kullanıldığı gibi, hakkında en çok merak soruların cevaplarını sitemizde paylaşmıştık. Bu yazımızda ise Eczanelerde Reçetesiz Satılan En İyi Vajinal Mantar İlaç İsimlerinden bahsedeceğiz.

Vajinal Mantar kadınlarda sık görülen bir enfeksiyon türüdür. Vajinal bölgede kaşıntı ,yanma, ağrı gibi belirtileri ortaya çıkmaktadır. En sık rastlanan vajina hastalıklardan bir tanesi mantar enfeksiyonudur. Yapılan bir araştırmaya göre erişken kadınların %75 i  yaşamları boyunca bir döneminde mantar enfeksiyonu hastalığını yaşadığı belirtilmiştir. Peki En İyi Vajinal Mantar İlaçları Nedir? Reçetiz Satılan Vajinal Mantar ilaçları ve Fiyatlari Ne Kadar 2021,vajinal kaşıntıya doğal çözüm

Vajinal Mantar Nedir?

Vajinal mantar enfeksiyonu erişken kadınların %75  karşılaştığı yaygın bir enfeksiyon türüdür; vajinada bölgesel yanma, kaşınma, alışılmadık yoğun, beyaz bir akıntı, sık idrara çıkma ve cinsel ilişki sırasında ağrı gibi belirtileri bulunmaktadır. Vajinal mantar enfeksiyonları kadınların bir çoğunda gebelik döneminde daha çok görülmektedir. Bu rahatsızlıklığa genelde vajinal enfeksiyonda sebep olmaktadir. Vajina bölgesinde en çok görülen mantarlara sebep olan en önemli mantar türü ise Candida albicans ismi verilen maya türevi bir mantardır.

Vajinal Mantar Sebepleri Nelerdir?

Öncelikle Vajinal Mantarlar cinsel yolla bulaşan hastalıklar kategorisinde değildir. Cinsel olarak aktif olmayan kadınlarda da bu hastalık görülebilir. Öncelikle Bu hastalık bir kadın hastalığı olarak bilinsede erkeklerde de görüldüğü olmuştur. Vajinal Mantar Başlıca sebepleri nelerdir?

 • Adet düzensizliği,
 • Diyabet, Gebelik,
 • Stres ve Uykusuzluk,
 • Sık  Antibiyotik kullanımı,
 • Anemi Tiroit problemi,
 • Alkol ve Sigara kullanımı
 • Doğum Kontrol hapları,
 • Rahim içerisine yerleştirilen spiraller,

Vajinal Mantar Enfeksiyon Belirtileri Nelerdir?

Mantar enfeksiyonunuz hafif yada orta şiddette devam ediyorsa eğer aşağıdaki belirttiğimiz belirtiler meydana gelecektir.

 1. Vajinal kaşıntı (Kaşınma sonucunda kızarıklık ve tahriş)
 2. Vajina çevresinde şişme,
 3. İdrara çıkarken ya da cinsel ilişki sırasında ağrı veya yanma hissi,
 4. Vajinal döküntü,
 5. Beyazımsı gri ve yoğun vajinal akıntı görülmesi,
 6. Vajinal ağrı,

Yukarıda belirtilen Bu semptomların regl döneminizden önceki hafta meydana gelme olasılığı yüksek ihtimaldir.

Erkekler Mantar Enfeksiyonları Geçirir Mi ve Belirtileri Nelerdir?

Kadınlarda vajinal mantar enfeksiyonuna neden olan Candida ismi verilen maya hücresi, Erkeklerde  penis başindada benzer bir enfeksiyona sebep olabilir. Şeker hastalığı olan , Uzun süreli Antibiyotik Kullanan ve Sünnet Olmayan erkeklerde daha sık görülmektedir. Mantar Enfeksiyonu olan bir erkeğin herhangi bir belirti göstermeye bilir fakat bazen aşağıdaki belirtiler gözlemlenebilir.

 • Penisin ucunda kırmızılık,
 • Hafif akıntı,
 • İdrar yaparken ağrı,
 • Kaşinti,

Vajinal Mantar Enfeksiyonu Nasıl Tedavi Edilir?

Vajinal mantar (Candida albicans) tedavisinde, ağızdan alınan tabletler, vajinal bölgeye uygulanan fitil ilaçlar ve dış genital bölgeye sürülen antifungal kremler kullanılmaktadır. Kadın Doğum Doktoru (Jinekolog) tavsiyesi ve teşhisi olmadan bu ilaçları kendiniz kullanıp yapmayınız. Basit vajinal mantar (Candida albicans) enfeksiyonları için, Kadın Doğum Doktoru (Jinekolog) genellikle antifungal bir krem, merhem, tablet veya fitil 1-3 günlük bir reçetesini size yazacaktır. yukarıda belirtilen Vajinal Mantar Enfeksiyonu ilaçları reçeteli veya reçetesiz olabilir.

En İyi Vajinal Mantar İlacı ve Fiyati Nedir?

Uzman Doktor (Jinekolog) genellikle antifungal bir krem, merhem, tablet veya fitil 1-3 günlük bir reçetesini size yazacaktır. Vajinal Mantar ilaçları reçeteli veya reçetesiz olarak satın alınabilir.

Reçeteli Satılan Vajinal Mantar İlacı Hangisidir?

Vajinal Mantar tedavisinde Kadın Doğum Doktoruna gitmeniz tedaviniz açısından faydalı olacaktır. Her mantar enfeksiyonu faklıdır o sebepten dolayı doktorunuz size en iyi tedavi yöntemini sunacaktır.

Flukonazol Tablet Nedir ? Ne İşe Yarar?

En iyi vajinal mantar ilaçları arasında gösterilen  Flukonazol Tablet Türk Mikrobiyoloji Cemiyeti Dergisi tarafından yapılan  araştırma ile belirlenmiştir.  Bu İlaçtan ilk doz alındığı andan itibaren 24 saat içerisinde rahatlama sağladığı belirtilmektedir. Bir Kadın Doğum Doktoruna danışarak bu ilacı kullanınız.

Reçetesiz En İyi Vajinal Mantar İlaç İsimleri

En İyi Reçetesiz Alınabilen Vajinal Mantar İlaçları ve fiyatlarını aşağıda belirttik.

 1. Gyno Lomexin Fitil Nedir?;
 2. GynoMax Fitil
 3. Limenda Fitil
 4. Ketoral Fitil

Gyno Lomexin Fitil Nedir? Reçetesiz Alınır Mı?

Gyno Lomexin Etken maddesi Fentikonazol nitrat dir. Candida (maya mantarı) isimli mikroorganizmaların vajinada oluşan mantarın üremesini durdurmak için kullanılmaktadır. Ayrıca  genital bölgede oluşan kırmızılık, vajinada şişkinlik, şiddetli kaşınma, idrar yaparken ağrı ve sızı şikayetlerinde, aynı zamanda vajinadan aşırı akıntı gelmesi veya akıntının kirli ve koyu olması durumlarında kullanılmaktadır. Gyno Lomexin Eczanelerde güncel satış Fiyati 34.83 TL dir.

Gyno Lomexin Nedir Recetesiz Alinir Mi
Gyno Lomexin Nedir Reçetesiz Alınır Mi

GynoMax Fitil Reçetesiz Alınır Mı? Fiyat 2021

GynoMax Vajinal Mantar Fitili  adli ilacın etken maddesi Tiyokonazol (100 mg) ve Tinidazol (150 mg)‘ dir. Vajinal bölgede oluşan mantar, bakteri ve protozalara karşı kullanılan etkili bir ilaçtır.  Bu İlaç etkisini vajina içerisinde göstermektedir. Bu fitil vajinal bölgede kaşıntı, vajinada kızarıklık, vajinada şişme, yanma, beyazımsı gri ya da kirli sarı renklerde yoğun kıvamlı akıntı ile seyreden vajina iltihabı tedavisinde kullanılmaktadır. GynoMax fitil güncel satış Fiyati 2021 46.12 TL dir.

GynoMax fitil Ne Ise Yarar Fiyat 2021
GynoMax fitil Ne Ise Yarar Fiyat 2021

Limenda Fitil Ne İşe Yarar? Fiyati 2021

Limenda Fitilin etken maddesi Metronidazol (750 mg), Mikonazol nitrat (200 m) dir. Limenda Vajinal Fitil, vajinal bölgede mantar, Bölgede bakteri ve protozalara karşı kullanılan etkili bir ilaçtır. Bu İlaç etkisini bölgesel olarak içerisinde göstermektedir. Limenda Fitilin satış Fiyati 25.06 ₺ dir.

Limenda Fitil Ne Ise Yarar Fiyati 2021
Limenda Fitil Ne Ise Yarar Fiyati 2021

Ketoral Fitil Reçetesiz Satılır Mı? Fiyati

Ketoral Vajinal Suppozituar ilacın etken maddesi Ketokonazol‘ dur. Vajinada oluşan  mantarın, mantar hücresi çevresindeki zarın yapısını bozarak mantar hücrelerinin çoğalmadan ölmesini sağlamaktadır.  Bu Vajinal fitil etkisini vajina içerisinde göstermektedir. Ketoral fitil fiyat 2021  19.52 ₺ dir.

Ketoral Fitil Recetesiz Satilir Mi Fiyati
Ketoral Fitil Recetesiz Satilir Mi Fiyati
3/5 - (4 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu