Sağlık

Gyno Lomexin Vajinal Krem Ne İçin Kullanılır?

Gyno Lomexin Vajinal Krem Ne İçin Kullanılır?  vajina mantarları için kullanılan ve çok etkili bir krem olarak bilinmektedir. İçerisinde bulundurduğu antifungal yan, fentikonazol nitrat etken maddesi bulunuyor. Bu krem özellikle vajinada pamukçuğa neden olan candida albicans mantar tedavisinde doktorların tercihi olarak bilinmektedir.

Gyno Lomexin Krem Nedir ?

Gyno Lomexin Vajinal Krem genel olarak vajina mantarları için kullanılan ve vazgeçilmez bir ilaç olarak bilinmektedir içerisindeki fentikonazol nitrar etken maddesi bulunuyor bu etken maddesi özellikle vajina pamukçuğuna neden olan mantarlarla savaşmakta ve yok ederek tedavi etmektedir. Gyno Lomexin Krem genital pamukçuluk , vulvovajinit yani dış genital organ ve vajina iltihabı tedavisinde kullanılmaktadır.

Gyno Lomexin Vajinal Krem
Gyno Lomexin Vajinal Krem

Gyno Lomexin Krem Nasıl Kullanılır ?

Bu Krem sabah da kullanılabilir ancak genel olarak gece yatmadan önce vajinaya sürülerek uygulanmaktadır. Ancak krem 3 gün düzenli olarak kullanılması gerekiyor kremi vajinaya uyguladığınızda şikayetler azalmaya başlayacaktır ancak geçti olarak düşünüp kremi yarıda bırakmayın.

Uygulandıktan sonra enfeksiyon durumunun tekrarlanmaması önlemek amacıyla kremin partnerin penisi ne lokal olarak uygulanması gerekmektedir böylece penis üzerinde bulunan mantar da tedavi edilmiş olucaktır.

Gyno Lomexin Krem vajinaya uygulanması durumunda vajinada hafif bir yanma hissi olucaktır ancak bu durum oldukça normal bir durumdur.

Gyno Lomexin Krem Yan Etkileri Nelerdir ?

Bu Krem yan etkileri oldukça az olmakla birlikte çok nadir gözükmektedir öyleki sadece alerjik durumlarda görülmektedir. Görülen yan etkiler aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir. Uzun süre kullanımda alerjik septonlar görülmektedir herhangi bir alerjik septonlarla karşılaşırsanız doktorunuza danışın

  • Kızarıklık
  • Tahriş
  • Yanma hissi

Gyno Lomexin Krem Hamilelikte Kullanımı ?

Hamilelik durumların Bu Krem kullanılmadan önce doktorun danışılmalı ve doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Bu Krem kullanıldık sonra hamilelik durumu fark edilmiş ise krem kullanımı durdurulmalı ve doktora danışılmalıdır.

Gyno Lomexin Krem Emzirme Döneminde Kullanımı ?

Gyno Lomexin Vajinal krem Doktor tarafından reçete edilirken kesinlikle doktora emzirdiğinizi bahsetmeniz gerekmektedir. Bu Krem kullanılacaksa bile doktor kontrolü olmadan kullanımı tavsiye edilmemektedir.

Gyno Lomexin Krem Muadili ( Eşdeğeri ) ?

  • Enzofen vajinal krem
  • Enzofen ovül
  • Gyno-Fem vajinal yumuşak kapsül
  • Gyno Lomexin ovül

Gyno Lomexin Krem Fiyatı ?

Fiyatı değişiklik göstermektedir ancak güncel fiyatı 18,41 TL olarak belirtilmiştir.

Gyno Lomexin Krem Kullananların Yorumları ?

Vaginal krem formunda olanları vardı artık sadece krem şeklinde satılmaktadır ve vajina harici kullanılabilmekte. Tavsiye ederim.

Gerçekten illet bir mantar ciddi anlamda rahatsız ediyor doktora gittiğimde tavsiye etmişti kullandım hiç bir zararını görmedim.

Doktorumun reçete ederek verdiği ve üç gün kullanmamı söyledi kullandım ilk başlarda bir etkisi görmedim ama 3 cü gün bir yanma hissettim doktora danışdım ancak normal olduğunu ve sorun olmayacağını söyledi 5 günde kurtuldum.

Stea

29 Yaşindayım Kayseri'de ikamet ediyorum okumayi ve makale yazmayı seviyorum. Yani yaptıgım işi severek yapıyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 2 =

Başa dön tuşu