Sağlık

Mixovul Fitil Nedir? Kullanıcı Yorumları – Bilgilendirici Yorumlar

Mixovul Fitil Nedir? Kullanıcı Yorumları Genel anlamda Kadın doğum doktorlarının yazdığı Mixovul Fitil vajinal bölgede kaşıntı, kızarıklık, şişme, yanma, beyazımsı gri ya da kirli sarı renklerde yoğun kıvamlı akıntı ile seyreden vajinit vajina iltihabı tedavisinde kullanılmaktadır. Bir paket içinde 7 tane yer almaktadır. Bu yüzden bazı kaynaklarda mıxovul 7 Ovul şeklinde belirtilmektedir.

Mixovul Fitil Nedir?

Mixovul Fitil içinde bulunan etken maddeler Her bir ovül 750 mg metronidazol, 200 mg mikonazol nitrat ve 100 mg lidokain içermektedir. Destek Madde olarak  Makrogol Setostearil Eter, Witepsol S 55 bulunmaktadır.

Antibakteriyel bakterilere karşı etkili, parazitlere karşı etkili, mantar hastalıklarına karşı etkili olarak kullanılan genel anlamda uzman doktorların hastalarına reçete ettiği etkili bir ilaçtır. Ek olarak Mixovul vajinada kaşıntı, yanma, anormal akıntı, şişme ve kızarma benzer biçimde belirtilerin olduğu ve vajina iltihabının tedavisinde kullanılmaktadır.

Mixovul Fitil Ne İşe Yarar?

Belirtilen Mixovul fitil vajinada kaşıntı, yanma, anormal akıntı, şişme ve kızarma benzer biçimde belirtilerin olduğu ve vajina iltihabının  tedavisinde kullanılmaktadır. Antibakteriyel bakterilere karşı etkili, parazitlere karşı etkili, mantar hastalıklarına karşı etkili olarak kullanılan genel anlamda uzman doktorların hastalarına reçete ettiği etkili bir ilaçtır

Mixovul Fitil Hangi Durumlarda Kullanılmamalıdır?

İlacin içeriğinde bulunan etkin maddelerin herhangi birine yada bunların benzerlerine karşı alerjiniz var ise Kullanmayınız.

Mixovul Fitil Nedir Kullanıcı Yorumlari
Mixovul Fitil Nedir Kullanıcı Yorumlar
 • Kan sistemi ile ilgili kalıtsal, metabolik bir bozukluk var ise kullanılmamalıdır.
 • Epilepsi sara hastası iseniz kullanmayiniz.
 • Mixovul Fitil tedavisi esnasında ve tedavi bittikten 3 gün sonrasına kadar alkol kullanılmamalıdır.
 • Mixovul Fitil tedavisi esnasında öteki vajinal ürünleri (mesela tampon, duş ve sperm öldürücü (spermisid) etkili ürünler) kullanmayınız.
 • Mixovul cinsel olgunluğa erişmemiş kız çocuklarında ve bakirelerde kullanılması önerilmez
 •  Tedavisi esnasında öteki vajinal ürünleri (mesela tampon, duş ve sperm öldürücü (spermisid) etkili ürünler) kullanmayınız.

Fitil kullanımına bağlı olarak uygulama bölgesinde oldukça şiddetli tahriş meydana gelirse ilacı kullanmayı derhal durdurunuz ve doktorunuza yada bir hastaneye başvurunuz.

Mixovul Fitil Nasıl Kullanılmalıdır?

Mixovul Fitili Kullanmadan. Önce Özellikle alkol yada aşağıda belirtilen ilaçlardan herhangi birini kullanıyorsanız doktorunuzu yada eczacınızı kesinlikle bilgilendiriniz.

Doktorunuz tarafınca başka bir halde tavsiye edilmediği takdirde tedaviye başlarken. 7 gün süreyle günde 1 kez gece yatmadan ilkin bir ovül uygulayınız. Hastalığın tekrarlaması durumunda doktorunuz. 14 gün süreyle akşam tercihen gece yatarken 1 ovül kullanmanızı tavsiye edilmektedir.

Adet döneminde kullanıldığında. MİXOVUL ün etkisi azalabileceğinden yada kullanım zorluğu meydana gelebileceğinden, bu zamanda kullanılmaması tavsiye edilmektedir.

Mixovul Fitil Nasıl Uygulanmalıdır?

Fitil bir tek vajina içine  uygulanmak suretiyle kullanılmaktadır.

 • İlacı uygulamadan önce sırt üstü yatınız.
 • Bacaklarınızı hafifçe yukarı doğru çekiniz.
 • Paketin içindeki parmaklık yardımıyla bir ovülü vajinaya (hazneye) yerleştirerek mümkün olmasıyla birlikte derine itiniz.
 • Övülü yerleştirdikten sonrasında mümkünse otuz dakika süresince ayağa kalkmayınız. Doktorunuz tarafından belirlenen tedavi süresine uyunuz.

Mixovul Fitil Olası Yan Etkiler Nelerdir?

Mixovul Fitil Olası Yan Tesirleri. Aşağıdakiler gibidir en az birine rastlarsanız hemen. Mixovul  kullanmayi birakip doktorunuza basvurunuz. Acil tıbbi müdahaleye yada hastaneye yatırılmasına gerek olabilir. Bu oldukca ciddi yan etkilerin hepsi oldukça seyrek görülür.

 • Ciddi deri döküntüleri
 • Yüz, dudaklar, dil ve boğazda şişme, nefes alma güçlüğü
 • Bunların hepsi oldukça ciddi yan etkilerdir.
 • Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, Mixovul karşı ciddi alerjiniz var anlamına gelir.

Yukarıdaki Etkilerden biri olursa, Mixovul Fitil  kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz yada size en yakın hastanenin acil kısmına başvurunuz:

Mixovul Fitil Fiyati 2024

Mixovul Fitil Tüm Eczanelerden rahatça satın alabilirsiniz Mixovul Fitil kullanmaya karar verdiğinizde kesinlikle doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Eczanelerde Mixovul Fitil 2023 yılı Satış Fiyatı Aşağıda yer alan tablodaki gibidir.

2024 Yılı En Yüksek Fiyat171.80 TL
Ortalama Fiyatı171.80 TL

Mixovul Fitil Kullanan & Kullanıcı Yorumları

Mixovul Fitil Kullananlar Kullanıcı Yorumları sizler için ölçüt olmamalıdır. İlaç kullanımı ve neticeleri kişiden kişiye farklılıklar izah edebilir. Kullananlar ne diyorsa desin ne olursa olsun Doktorunuza Danışmadan Kullanım yapmayınız Doktorunuzun tavsiyelerine uyunuz.

Mixovul Fitil Kullanıcı Yorumları

Mixovul fitil, genellikle vajinal mantar enfeksiyonunu tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. İnternette ilaç hakkında bazı kullanıcı yorumları bulmak mümkündür. Ancak herkesin bünyesi farklı olduğu için ilacın herkesi aynı şekilde etkilemesi mümkün değildir.

Bazı kullanıcılar, Mixovul fitillerinin mantar enfeksiyonlarının tedavisinde çok etkili olduğunu belirtmişlerdir. Diğerleri, ilacın yan etkilerinden dolayı kendilerini rahatsız hissettiklerini belirtmektedir.

 • Kısaca ben yarar görmedim hamile kalma adına fakat illaki başka yararları olmuştur
 • Hamile kalmaya çalışıyorum, doktor adetliyken bu ilacı verdi, o süre adetliyim diye kullanmadım. 4-5 gün ilkin aklıma geldi kullanmaya başladım. Sapsarı akıntı geliyor, tehlikeli bi durum değildir inşallah. Bu ilaçla mi ilgili, hamilelik belirtisi mi?
 • mixovul fitili 1 hafta kullandım 24. haftamda. idrar yollarımda iltihap olduğu içindi. dr zararı olsa ilk 3 ay içinde dahi olsa vermezdi bence. kullandıktan sonrasında iltihabım gitti oldukca şükür

Mixovul Fitil Adetliyken Kullanılır mi?

Tane  döneminde kullanıldığında Mixovul Fitil in tesiri azalabileceğinden yada kullanım zorluğu meydana gelebileceğinden, bu zamanda kullanılmaması tavsiye edilmektedir.

Mixovul Fitil Reçetesiz Satılır mı?

Mixovul Fitil Düzgüsel Reçete ile satılan bir ilaçtır. Doktor bilgisi ve tavsiyesi olmadan kullanılması tavsiye edilmez.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu