Sağlık

Zalain Vajinal Krem Kullananlar ve Yorumlari? Zalain Fiyati 2021

Zalain Vajinal Krem Kaşıntıda Kullanılır mı?, Zalain krem pişik için kullanılır mı, Zalain krem vajina içine Sürülür Mü,

Zalain Vajinal Krem; mantar cilt enfeksiyonları ve diğer rahatsızlıklar için kullanılır.Ayrica Vücudumuzun her hangi bir yerinde derimiz üzerinde oluşan mantarların tedavisinde ve yayılmasının önlenmesinde kullanılan çok etkili bir kremdir. Etken bileşen olarak sertakonazol nitrat içerir.

Bir nevi antibiyotik özellik gösteren bu etken maddesi sayesinde mantarın hem çabucak geçmesi sağlar hem de mantarın yayılması önler.

Farmakolojik bir ilaç olan Zalain krem içinde barındırdığı ve aynı zamanda etken maddesi olan sertakonazol nitrat sayesinde mantar tedavisinde kullanılan bir kremdir. Bu krem mantarların büyümesini yavaşlatır böylece cildi tedavi eder.

Zalain Kremin Faydaları?

Zalain krem ciltteki mantara bağlı tüm cilt hastalıklarını iyi eder.Ayrica cildinizdeki renk değişikliklerini gidererek sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Kahverengi lekeler,Kızarıklık,pembe lekeler gibi tüm leke sorunlarını iyi eder. Mantara bağlı ortaya çıkacak kabuklanma, döküntü, kaşıntı gibi durumları ortadan kaldırarak hızlıca geçirir ve cildi güzel bir görünüme kavuşturur. Ciltteki mantarların çoğalmasını önleyerek tedavi eder ve birçok ciddi hastalığın önüne geçer.

Zalain Kremin Faydalari
ZalainKremin Faydalari

Zalain Krem Niçin Kullanılır?

 • Tırnak ve El mantarı (tinea manus) tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Ciltte oluşan renk değişiklerini de düzeltir.
 • Özel bölgedeki mantar sorunları iyi eder ve görünümü düzeltir.
 • Dermatofit adı verilen maya mantarların neden olduğu ayak (tinea pedis) mantarının tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Vücut mantarının iyileştirilmesine katkı sağlar.
 • Vücuttaki mantar kaynaklı pullanmaları giderir.
 • Kasık mantarı vücut mantarı, sakal mantarı gibi sorunları geçirir.
 • Mantar enfeksiyonlarının iyi edilmesinde kullanılmaktadır.
 • Ciltteki mantarın artmasını önler.

Zalain Krem Nasıl Kullanılır?

Zalain kremi sabah ve akşam olacak şekilde günde 2 defa kullanın.İnce bir tabaka halinde mantar olan bölgeye parmak uçları ile masaj yaparak kullanın.

Tam anlamıyla etkisini göstermesi için mutlaka düzenli olarak kullanılması gerekmektedir.

Kullanım şeklini doktorunuzdan veya bu kremi alacağınız eczaneden mutlaka öğrenin. Fakat Zalain kremin kullanım süresi 28 gündür bu süreden önce kullanımı kesmeyin. Yani Ortalama şikayetlerde tam olarak 21 günde geçecektir.

Zalain Krem Yan Etkileri

 1. Deride döküntü iltihaplanma ve kuruluk görülmesi
 2. Sürülen bölgede kaşıntı ve hafif geçici kızarıklık
 3. Yanma hissinin ortaya çıkması
 4. Ciltte su kabarcıkları (vezikül)
 5. Ciltte hassasiyet ve geçici renk değişikliği
 6. Deride yanma hissinin ortaya çıkması

Zalain Krem Fiyatı 2021

Zalain kremin eczane 20 gramlık fiyatı 18.85 tldir.Eczane dışında satışı yoktur. Fiyatlara ara ara zam gelebilmektedir. Reçetesiz olarak da bu jeli satın alabilirsiniz. Reçete edildiğinde devlet tarafından ve SGK tarafından ödenmektedir.

Zalain krem pişik için kullanılır mi?

Pişik için iyi sonuç veren bir krem değildir. Dolayısıyla pişikte kullanılmamaktadır.

Zalain Krem Sivilceyi Geçirir Mi?

Sivilce sorunları için kullanılması uygun bir krem değildir.

Zalain Krem Vajinaya Nasıl Sürülür?

Parmak uçlarınız ile nohut büyüklüğünde alınarak hafif masaj yapar gibi parmak uçları ile yavaş bir şekilde Vajinaya sürülmelidir. Sorunlu olan bölgede kullanılması yeterli olacaktır.

Zalain Vajinal Krem Kaşıntıda Kullanılır mı?

Bu krem Vajinal Kaşıntıda Kullanılabilir.Ayrica bu kremi kullananlar Vajinal Kaşıntıda uzun süreli rahatlama yaşadıklarını belirtmişlerdir.

Zalain Vajinal Krem Kullananlar ve Yorumlari

Mantar hastalığınız var ise bana göre ilk denemeniz gereken kremdir diye düşünüyorum.Yani Doktorumun önerisi ile tanışmıştım ve bana çok iyi geldi. Öneririm deneyin.

Zalain kremi bende kullandım ama tam istediğim sonucu alamadım. Fakat Birçok kişide de fayda sağlamış ama bende yapmadı.

Vücut mantarı ve özel bölgedeki mantar sorunları için çok başarılı. Kaşıntıyı ve lekeleri geçirdi bende deneyin. Yan etkisini de görmedim diyebilirim.

Tırnak mantarı için Zalain kremi kullananlardan biriyim çok şükür geçirdi. Ayrica Doğru şekilde kullanıldığında etki sağlıyor.Fakat pek yan etki de görmedim.

Cildinizdeki lekelenmeleri de geçiriyor diyebilirim.Ayrica Mantar kaynaklı kahverengi ve pembemsi lekelerde ben çok fayda gördüm cildim çok çok güzel artık. Kullanmadıysanız kullanın derim.Hatta Vücudun hemen hemen her yerinde ve özel bölgede de kullanılabiliyor. Kaşıntıya karşı çok başarılı.

4.5/5 - (11 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu