Faydalı BilgilerSosyal Medya

Minecraft Server Kurma

Minecraft Server Kurma, Neden Minecraft Server Kurmalısınız? , Minecraft Server Kurma Seçenekleri

Minecraft Server Kurma

Yeterli blok topladığınız sürece küçük bir kulübeden Eyfel Kulesi’ne, fantastik bir manzaradan çalışan dev bir bilgisayara kadar akla gelebilecek her şeyi inşa edilebileceğiniz bir oyun. Tüm dünyada fenomen olan bu oyun, hayal gücünüzün sınırlarını zorlayarak kurulan üç boyutlu bir dünyada “keşfetmek”, “inşa etmek” ve “hayatta kalmak” stratejilerini harmanlayabileceğiniz bir macera. Sizde şayet donma, kasma sorunu yaşamadan, reklamsız ve hızlı bir şekilde Minecraft oynamanın zevkini yaşamak istiyorsanız, minecraft server kurma işlemini tercih edebilir, oyun oynamanın keyfi çıkabilirsiniz. Üstelik hem çok pratik, hem de düşük maliyetle. 

Neden Minecraft Server Kurmalısınız? 

Tekli ve çoklu oynanabilen bu oyunun yaratıcı, hayatta kalma, macera, seyirci ve aşırı zor olarak 4-5 modu bulunurken, PC, Mac ve Xbox 360 için sürümleri bulunur. Ayrıca Android, Kindle Fire, iPad, iPhone ve birçok akıllı telefon içinde sürümleri mevcuttur. Bu oyunu oynayabilmeniz için iki yol var; biri ücretsiz serverları seçerek oynamak, diğeri ise server kurma işlemi ile alacağınız bir server ile oynamayı tercih etmek. Peki ikisi arasındaki fark Nedir? 

Minecraft Server Kurma
Minecraft Server Kurma

Ücretsiz server ile minecraft oynamayı tercih ediyorsanız öncelikle bilmeniz gereken birkaç konu var. Birincisi her zaman ücretsiz serverin kapanma riskini, anlık donmalarını ve oyun zevkini sekteye uğratacak düzeyde reklam gösterimini kabul etmek zorundasınız. Üstelik bu kadarla da kalmıyor! Çünkü bazı ücretsiz minecraft sunucuları bilgisayarınızın güvenliğini riske atacak şekilde virüs yayını yapabiliyorlar. Bu şartlarda da bilgisayarınızı korumak için donanım ve yazılımları sürekli güncel tutmanız gerekiyor. Oysa minecraft server kurma işlemi ile tüm bunlara katlanmanıza hiç gerek yok!

Game server veya oyun sunucu hizmeti olarak da geçen ücretli minecraft server kurma işlemi, düşük bir meblağ karşılığında oyun keyfinizi doruklara taşıyacak bir hizmet. Bu hizmet ile oyunun en heyecanlı kısmında oyun zevkinizi sekteye uğratacak reklamlardan, kasma, donma ve düşük hız kaosundan kurtulabilir. İster tek başınıza ister çoklu olarak oyun keyfini çıkarabilirsiniz. Üstelik bilgisayarınızın güvenliği server sağlayıcınız tarafından sizin adınıza sağlanıyor! Yani ek olarak bunu düşünmenize gerek yok, siz sadece oyunun ambiyansına girin ve tadını çıkartın.

Minecraft Server Kurma Seçenekleri

Minecraft server kurma seçenekleri; bilgisayar konusundaki teknik bilginize göre değişiklik gösteren bir hizmettir. İsterseniz bu konuda hiç deneyimi olmayan, ilk defa server açan biri olun, isterseniz server kurma esnasında ince detaylandırmayı yapabilecek bir kullanıcı olun, bu hiç fark etmez. Tüm bunlar bu oyun keyfini çıkartmanız için artık bir sınırlama değil! 

İşte sizin için sunduğumuz minecraft server kurma seçenekleri;

Oyun paneli: Şayet teknik bilginiz yoksa, ilk defa server açacaksanız veya kurulum aşaması ile uğraşmak istemiyorsanız işte tam size göre bir server kurma seçeneği. Bu seçenek ile tekli oynayabilir. Hatta isterseniz çoklu oyun seçeneği ile diğer oyuncularla hayal gücünüzü yarıştırabilirsiniz. Üstelik dilerseniz 3, 6 ve 12 aylık paketler ile çok daha az maliyetle server kurma hizmeti alabilirsiniz. İstediğiniz zaman yapacağınız ek ödeme sonrası ise sürümünüzü yükseltebileceğinizi da aklınızdan çıkartmayın sakın! 

Vds server: Uzaktan masa üstü erişim sağlayan bu server kurma hizmeti sonrası, ayarlarınızı yapabilir oyun keyfini çıkabilirsiniz. Özellikle server kurma konusunda bir alt yapınız varsa, bu paket tam da size göre olabilir. Çünkü vds server kurma hizmeti satın aldıysanız , kurulum ve ince detaylandırmayı sizin yapmanız gerekiyor. İşte bu noktada kendi serverınızı kurmak oyunun heyecanına heyecan katabilir.  Vds kurma konusunda size en iyi destek ve hizmeti sağlayan tecrübeli bir server sağlayıcı ise her daim bu konu ile ilgili sorunlarınızda bir tık ötenizde. Üstelik istediğinizde mod/plugin/scripti dosyalarını FTP aracılığı yükleyebilir, istediğiniz sürüme yükseltilebilirsiniz.  

Minecraft; geceleri canavarların, zombilerin veya hayaletlerin ortaya çıktığı, sizin ise hayatta kalmak için barınak mı inşa edeyim yoksa bir silah mı üreteyim diye tercihleriniz arasında kaldığınız eşsiz bir mecra. Yaratıcı(creative),hayatta kalma(survival),macera(adventure),seyirci(spectator) yada aşırı zor (hardcore) modlarından size hitap edeni seçebilir, hayal gücünüzün sınırları zorlayabilirsiniz. Üstelik minecraft server kurma ile bu oyun keyfinizi kesintiye uğratan tüm koşulları başınızdan savabilir, sadece hayatta kalmaya odaklanabilirsiniz.  

Ne dersiniz? Bu eşsiz, heyecan verici, çılgın aksiyon ve maceraya var mısınız?  Hem sitemizi ziyaret edebilirsiniz: https://serverkurma.com/

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu