Cilt Bakımı

Çam Sakızı Ağda Faydaları Nedir? Nasil Hazirlanir?

Çam Sakızı Ağda Faydaları Nedir? Nasil Hazirlanir?,Evde çam sakızı ağda Yapımı,Cam sakizi agda yorumlar.İstenmeyen Tüyler genelde kadınların en büyük problemlerindendir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için sürekli güzellik merkezine gitmek isteyenler için dogadan gelen eski bir yöntemi deneyebilirsiniz.Bu Doğal yöntemler tüylerin o anlık kaybolmasını ve çıkan tüylerin azalmasında yardımcı olur.İşte Cam sakızı agda bu eski ve dogal yöntemlerden biridir. Bu Yöntem eskilerden itibaren kadın ve hatta erkeklerinde çok kullandığı yöntemlerden birisidir. Marketlerde, kozmetikçilerde veya eczanelerde rahatça bulunabildiği gibi uygulanması bakımından da diğer yöntemlere göre çok daha etkili ve kolaydir. Peki  Çam sakızı ağda yorumlar,Çam sakızı ağda kullanıcı yorumları,Çam sakızı ağda Faydaları,Çam sakızı ağda tüyleri azaltır mı?

Çam Sakızı Ağda Nedir?

Çam Sakızı Ağda eski yıllardan itibaren kadinlarin istemedigi tüylerden kurtulmak için kullandıkları çam sakızı agdasi Hem Tüylerin azalmasına  yardımcı oluyor hemde uzun süreli istemediğiniz tüylerin vücudunuzdan çıkmasını engelliyor.İsterseniz market, kozmetik ürünleri satan yerler,internet alışveriş sitelerinde satılmaktadır.Yapımı oldukça kolay olan Çam Sakızı Ağdası diger tüy alma yöntemlerine göre çok daha etkili oldugu görülmüştür.Çam Sakızı Ağdası Sakızı ile alınan istenmeyen tüylerin kökünden aldığı ve bunun yanı sıra cildin hava almasini saglayarak cilde bol oksijen alimini sağlıyor.Çam Sakızı Ağda vücudun tüm bölgelerinde kullanabilirsiniz.

Çam Sakızı Ağda Faydaları Nedir?

 • Çam sakızı ağdası  İstenmeyen tüyleri almak için kullanılan doğal bir yöntemdir
 • Bu yöntem ile hoşlanmadıkları tüylerinden kolay şekilde kurtuluyorlar
 • Çam Sakızı Ağdası Sakızı ile alınan istenmeyen tüylerin kökünden alınır
 • Vücudun hava almasını sağlar
 • Diger tüy alma yöntemlerine göre çok daha etkilidir.
 • Tamamen doğal bir ağda çeşididir
 • Tüm bölgelere kolaylıkla uygulanabilen ağdadır

Çam Sakızı Ağdası Nasıl Hazırlanmaktadır?

Ağda bandı, ağda çubuğu gibi malzemeler kullanılmadan ve daha az acılı yapıldığı için ve diğer ağda türlerine göre daha ekonomik ve daha doğal bir içeriğe sahip olduğundan çam sakızı ağda günümüzde oldukça fazla kullanılmaktadır. Ayrıca vücuttaki tüyleri kökünden almanın yanı sıra cildi havalandırarak bol oksijen almasını sağlıyor ve kokusuyla da ferahlık veriyor.

 • Küçük bir kapta bir miktar su kaynatın,bu küçük bir tencere veya bir cezve olabilir.
 • Almış olduğunuz Çam sakızı ağdasının kutusunu sıcak su içine birakin
 • Bu esnada içerisine su kaçırmamaya dikkat edelim.
 • Çam sakızını çıkarttıktan sonra kıvamı akışkan olmamalıdır
 • Sakız kıvamında olduğu zaman kullanılacak durumu gelmiş olacaktır

Çam Sakızı Ağdası Nasıl Kullanılır?

Çam Sakızı Ağdası kullanımı hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse

 • Dayana bileceğiniz sıcaklıkta olduğuna emin olun
 • Ağda biraz ılıman kıvama geldikten sonra  ağdayı sakız gibi uzatıp elinizle ikiye katlayın
 • Çam sakızı ağdasını istenmeyen tüylerin olduğu bölgelerde kullana bilirsiniz( kol,bacak vb)
 • Ağdayı istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye iyice yayın ve iyice yapıştığından emin olun
 • Tüylere yapışan ağdayı hızlıca çekerek istenmeyen tüylerden kurtulun
 • Bu işlemi tüylerin tamamı yok olana kadar tekrarlayın
 • emizlenen bölgeyi ılık sabunlu suyla güzelce yıkayıp temizleyin.

Çam Sakızı Ağda Tüyleri Azaltır mı?

Çam Sakızı Ağda eski yıllardan itibaren kadinlarin istemedigi tüylerden kurtulmak için kullandıkları çam sakızı agdasi Hem Tüylerin azalmasına  yardımcı oluyor hemde uzun süreli istemediğiniz tüylerin vücudunuzdan çıkmasını engelliyor.

Çam Sakızı Ağda Nerelerde Kullanılır

Çam Sakızı Ağda yüz, kollar, bacaklar için kullanılabilir. Genital bölge için kullanılabilir olduğu gibi dikkat edilmesi gerekir. Çünkü yapışkan bir madde olduğu için genital bölgenizde tahrişe neden olabilecek durumlar teşkil edebilir. Yüz bölgesinde de kullanılması pek tercih edilmiyor. Dudak bölgesinde ise kullanılması sakıncalıdır. Bu yüzden kullanılmaması tercih edilendir.

Çam sakızı Ağda Nerede Satılır

Marketlerde, kozmetikçilerde veya eczanelerde rahatça bulunabilir.

Çam sakızı Ağda Yorumlar

lir. En azından koltuk altında. Bir kabın içine su doldur ağdayı da kutusuyla beraber suyun içine koy ısıt. İçine su kaçmasın dikkat et. Isındıktan sonrası için Youtube’da video bulabilirsin bir sürü, “sugar waxing” adı altında. Daha açıklayıcı olur.Ama çam sakızı şekerli bir ağda olduğu için kıl köklerini besler. Sir kullan bir sonrakinde. Zamanla azaltır.

Beceremezsin uğraşma çok ısıtırsan erir yapışır çok katı olursa da kutudan çıkmaz kıvamını tutturman lazım ve elle yapıştırıp çekeceksin.Bulaşma deri

Sir agda kullan hem azaltir hem daha rahat hem daha az acili

 

Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu