Cilt Bakımı

Eritretin Jel Kullananlar Yorumları – Kullanıcı Önerileri

Eritretin Jel Nedir?, Kullananlar, lekelere iyi gelir mi ve Eritretin jel Fiyat 2022

Bu yazımızda Eritretin Jel Kullananların Yorumlarından bahsedeceğiz. Eritretin Jel, en çok sivilce ve akne tedavisinde kullanılan kremlerdendir. Düzenli kullanımda 2 ile 3 ay içinde tüm sivilce ve akne şikayetinizden kurtulmanız mümkündür. Yazımızın devamında Eritretin Kullananlar ve yorumları hakkında bilgiler yer almaktadır. Peki; Eritretin Jel Nedir?, Kullananlar, lekelere iyi gelir mi ve Eritretin jel Fiyat 2023 hakkında bilgiler vereceğiz.

Eritretin krem kullananlar bu kremi kullanmaya başlamadan önce; Sürdükten sonra ne zaman yıkanır, jel yüzde ne kadar kalmalı gibi birçok soru sormaktadır. Tüm bu soruların cevabı için yazımızın devamını okuyun.

Eritretin Jel Nedir?

Eritretin jel, akne ve sivilce tedavisinde kullanılan krem ​​formunda topikal bir ilaçtır. İki etken maddenin tretinoin ve eritromisinin birleşiminden oluşan bu jel, sadece akneye neden olan bakterilerle savaşmakla kalmaz, aynı zamanda cilt yüzeyini pul pul dökerek yeniler.

Eritretin Jel
Eritretin Jel
 • İçerdiği Yardımcı Maddeler; Bütilhidroksitoluen, hidroksipropilselüloz, %96 etanol içermektedir.

Eritretin Jel Nasıl Kullanılmalıdır?

Öncelikle bu jeli kullanırken doktorunuzun önerdiği reçeteye göre kullanmalısınız. Öncelik olarak tedavi sırasında doktorunuzun talimatlarına uymanız gerekmektedir.

 • Genelde günde bir defa uygulanmalıdır,
 • Genellikle, akşamları temiz bir cilde uygulanmalıdır,
 • Jeli parmak ucunuzla ince bir tabaka halinde uygulayın ve hafif hareketlerle masaj yapın,
 • Cilt reaksiyonları şiddetli ise doktorunuz uygulama sıklığını değiştirebilir,
 • İlk iyileşme belirtileri genellikle 4 ila 8 haftalık tedaviden sonra görülmektedir. Tedaviye düzenli olarak 3 ay devam edilmelidir.

Eritretin Jel Fiyat 2023

Eritretin jelin 2023 yılı eczane satış fiyatı 117.31 TL satılmaktadır. Bu fiyat %4/%0.025 30 g‘lık tüp içindir ve fiyat zaman zaman farklılık göstermektedir. Normal reçete ile satılmaktadır. Eğer dilerseniz reçetesiz olarakta satın alınmaktadır.

2022 yılı güncel Eritretin jel fiyat65.77 TL
2023 yılı güncel Eritretin Fiyat117.31 TL

Eritretin Jel Ne İşe Yarar?

 • Eritretin jel öncelik olarak orta dereceli sivilcelerin tedavisi için tercih edilmektedir. Çok sorunlu olan sivilcelerde işe yaramayabilir.
 • Sivilcelerin yayılmasını engeller ve yeni oluşan sivilceleri anında yok eder,
 • Lekelere etki eder ve cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlamaktadır.

Eritretin Jel Kullananlar Yorumları

Bu jeli kullanacak olanlar kullanıcı yorumlarını merak etmektedir. Eritretin kullananlar yorumları genel olarak kadın forumlarında ve sözlüklerde ne tarz yorumlar yapılmış size bir kaç yorum paylaşmak istiyoruz.

 • Eritretin jeli cildinizi kurutabilir. Genel bir etkidir. Bu yüzden bol su için ve çok iyi bir nemlendirici kremdir.
 • Burun, alın ve çene çevresinde pullu döküntüler görülmektedir. Eritretin jel, cildin üst tabakasını soydu ve sivilceleri ön plana çıkardı. Merak etmeyin. Düzenli kullanımla hepsi geçmektedir.
 • Aşırı hassas bir cildiniz varsa bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Eritretin Jel Lekelere İyi Gelir mi?

Bu kremin sivilce lekelerine iyi geldiği kullanıcı yorumlarında belirtilmektedir. Lekeler için bu jeli düzenli doktorunuzun belirtiği kullanma talimatına düzenli uyarak düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir.

Eritretin Jel Sürdükten Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Jeli gece cildinize uyguladıktan sonra cildi yıkamaya gerek yoktur. Gece sabaha kadar cildinizde kalsın Sabah uyandıktan sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu