Cilt Bakımı

Madecassol Krem Fiyat 2021? Madecassol Kullananlar ve Yorumlari

Madecassol Krem Sivilce Tedavisinde , Yanık  Tedavisi ve Yara tedavisinde sıkça kullanılan son aşama etkili bir pomat üründür. Hekimlerin tedavi programında sıkça yer vermeyi tercih ettikleri Madecassol merhem ile ilgili olarak. Bu yazımızda Madecassol Krem Nedir, Ne için Kullanılır? Madecassol ne İşe Yarar? Madecassol Nasıl kullanılır?  Yararları nedir? Yan etkileri nedir? Madecassol Fiyatı ne kadar? ve Sıkça soruların cevabının olduğu yazı olacaktır.

Madecassol Krem Nedir?

 1. Madecassol krem güzel kokusu ile akıllarda yer eden, natürel yapısı yardımıyla yedi ’den yetmişe her yaşta kişinin severek ve güvenle kullanabileceği. Centella Asiatica nebat özleri ile güçlendirilmiş bir oldukça cilt problemine iyi gelen bir kullanımdan sonrasında sizi kendisine hayran bırakmakta.
 2. Cilt bakım kremleri içinde bayanların en oldukça tercih etmiş olduğu takdirini kazanılmış olduğu bir kremdir.
 3. Madecassol kremin etkin maddesi 1 gr merhemin içinde Centella Asiatica‘ ekstresinin titre edilmiş formülünü bulunmaktadır.
 4. Madecassol ne kremidir.? Madecassol krem bağ dokusu yapılanmasını hızlandıran, 1. aşama 2. aşama yanıklardan, lokal deri ülseri tedavisinde, meme başı çatlaklarında, yaralarında, cerrahi müdahaleler sonrası meydana gelen yırtılmaların tedavisinde etkilidir.
 5. Sünnet sonrası yaralarda,  dekübitus (yatalak hastalarda oluşan, kemik çıkıntısına kadar varan deri bozukluklarında),  perine (vajina ile makat arası bölge) genital yırtılmaları şeklinde bir oldukça cilt doku problemlerinde, radyoterapi, ve lazer tedavisi sonrası kullanılabilen etkili bir kremdir. Madecassol merhem 40 gr alüminyum tüpte satılmaktadır. Madecassol Bayer firmasının bir ürünüdür.
Madecassol Krem
Madecassol Krem

Madecassol Krem Ne için Kullanılır?

 • Madecassol Krem  nedir ne için kullanılır Madecassol jel, Pomad, merhem diye ’de adlandırılan, başarılı olduğu gözlenmiş kremin çoğunlukla kullanıldığı alanlar şunlardır:
 • Tamamıyla natürel yapısı yardımıyla, bebeklerde, çocuklarda, yetişkinlerde, hamilelerde, gebelik periyodu ve sonrasında rahatça kullanabileceğiniz kremdir.
 • Madecassol krem Hava soğuklarına bağlı olarak meydana gelen  çıkan cilt çatlaklarında, gebelik döneminde meydan gelen cilt gerilmelerinde, ve ciltte meydan gelen cilt çatlaklarında, dış etkenlere bağlı el ve yüz bölgesinde oluşan tahrişlerde ve çatlaklarda, perine diye isimlendirilen genital bölge yırtılmalarında, derin ve açık olmayan yaraların tedavisinde, cerrahi müdahaleler sonrası ciltte oluşan lekelerin ve izlerin giderilmesinde kullanıldığı şeklinde, değişik muadili olan  bi çok kremlerle  ile birleştirerek cilt maskesi ve cilt güzellik ürünü olarak kullanılabilmektedir.
 • Vücuttaki hücrelerin yenilenmesini hızlandırıcı tesiri sebebiyle yara tedavisinde önemli  derece etkilidir.
 •  Madecassol krem sivilce ve sivilce izlerinin tedavisinde yaygın olarak kullanılır ve son aşama iyi sonuçlar verdiği gözlemlenmiştir.
 • Madecassol yanık tedavisi için iyi bir seçenektir
 • Birinci ve ikinci aşama yanıkların tedavisinde etkilidir
 • Yazları beyaz tenliler oldukça fazla güneş yanığına maruz bırakılırlar. Madecassol krem güneş yanıklarında rahatça kullanılabilir.

Madecassol Ne İşe Yarar?

 • Yüzeysel sayılabilecek bilhassa de 1. ve 2. derecede yanıklar, bölgesel deri ülserleri, yatalak hastalarda görülen yatak yaraları, emzirme esnasında oluşan meme başı çatlak ve yarıkları, sünnet sonrası bakımı, genital bölge yırtılmaları, lazer ve ışınım tedavileri sonrası ciltte oluşan travmaların tedavisi şeklinde alanlarda kullanılır.
 • Akne izlerinin giderilmesinde son derece Faydalı olan kremdir; Yetişkinlik döneminden ya da sivilceli herhangi bir dönemden arda kalan, geçmiş sadece yüzdeki ve sırttaki izleri hala duran akne izleri ve sivilce sakarlarının görünümünün hafifletilmesinde Madecassol krem oldukça etkilidir
 • Güneşin zararı olan ışınlarına bağlı lekeleri geçirir; bilhassa yazları güneşin zararı olan UV ışınları sebebiyle bazı duyarlı ciltlerde oluşan parça parça görünümlü, koyu renkli lekeleri ortadan kaldırmak için Madecassol Kremden daha iyi bir alternatif bulunmamaktadır.
 • Yara izlerinin giderilmesinde etkilidir; kesik, düşme ve çarpmaya bağlı olarak vücutta oluşan yaraların kapandıktan sonrasında derinin iyileşme sürecinde dokuların daha süratli ve sıhhatli iyileşmesini sağlayarak, hücre yenilenmesine katkı sağlayarak yara izlerinin en iyi şekilde ortadan kalmasına destek en iyi merhemlerden bir tanesi kuşkusuz ki bu merhemdir.
 • Kağıt kesiği jilet ve faça izi şeklinde sıkıntılı ve inatçı yara izlerinin görünümünü gözle görülür şekilde azaltır ya da tamamen giderir.
 • Dudak kenarında çıkan uçukların tedavisinde de etkilidir
 • Emzirmeden kaynaklı meme başı ve meme ucu çatlakları oluşan annelerin göğüs bakımlarında Madecassol de çoğunlukla kullanılan kremler

Madecassol Cilde Faydaları Nelerdir?

 • Ameliyat sonrası meydana gelen aşırı tahribatı onararak ameliyat izleri ve yaralarının çabucak geçmesini ve izlerin kaybolmasını hızlandırmaktadır. yara izlerini geçiren en iyi kremlerden bir tanesi Madecassol kremdir. Önemli noktalardan bir tanesi ni yeniden hatırlatmak isteriz Madecassol krem açık yaralara kullanılmamalıdır.
 • Kağıt kesiği jilet ve faça izi şeklinde sıkıntılı ve inatçı yara izlerinin görünümünü gözle görülür şekilde azaltır ya da tamamen giderir.
 • Güneşin zararı olan ışınlarına bağlı lekeleri geçirir; bilhassa yazları güneşin zararı olan UV ışınları sebebiyle bazı duyarlı ciltlerde oluşan parça parça görünümlü, koyu renkli lekeleri ortadan kaldırmak için Madecassol Kremden Kullanılabilir.

Madecassol Nasıl kullanılır?

Uygun kullanım ve doz uygulama sıklığı için talimatlar:

 • Doktorunuz söylemediği veya farklı kullanım belirtmediği sürece günde 1-2 kez uygulayınız
 • Kapağı ters çevirerek tüpü deliniz ve yara üstüne ince bir katman halinde sürünüz.
 • Hekiminiz Madecassol merhem ile tedavinizin ne kadar süreceğini size söyleyecektir
 • Madecassol merhem kullanım olarak, kullanım amacına bağlı olarak değişebilmektedir, Hekiminiz ya da eczacınız aksini Belirtmediği  sürece, cilt lekeleriniz ve izleriniz için maksimum yarar görebilmeniz açısından günlük kullanıma dikkat etmelisiniz.

Madecassol Sivilce Tedavisinde Nasıl Kullanılmalı

 • Madecassol Sivilce Tedavisinde Kullanım olarak Yalnız günlük değil, hem de uzun vadeli olarak kullanarak yarar görebileceğiniz Madecassol cildinize uygulamadan ilkin, bilhassa yüzünüze sürüyorsanız, bölgenin makyajdan ve her türlü kalıntıdan arındırılmış ve gözeneklerinin açık olduğuna güvenilir olmalısınız
 • Herhangi bir yüz temizleyici tonik ya da basitçe su sabun ile cildinizi temizledikten sonrasında iyice kurulayıp Madecassol krem uygulamasına geçebilirsiniz.
 • Madecassol cildinizde 3 ya da 4 saat süresince muhafaza edip arkasından yıkayabilir, akşam kullanımda yüzünüzde gece boyu da bekletebilirsiniz.
 • Cildinizi yıprattığını düşünüyorsanız Derhal Doktorunuza Başvurunuz.

Madecassol Açık Yaralara Kullanılır mı? 

 • Madecassol açık yaralara kesinlikle kullanılmamalı

Kağıt Kesiği ,Jilet ve Faça İzi  Kullanılır mı?

 • Kağıt kesiği jilet ve faça izi şeklinde sıkıntılı ve inatçı yara izlerinin görünümünü gözle görülür şekilde azaltır ya da tamamen giderir.

Madecassol Cilt Beyazlatma Kullanımı

Çok ciddi yara izleriniz, lekeleriniz vs.. olmasa da Madecassol daha azca miktarlarda, ince bir katman halinde günlük bakım için yüzünüze uygulayacak olursanız, bir kaç hafta ile bir kaç ay içinde cildinizin parlamaya başladığını, aydınlandığını ve ten renginizin açıldığını görmüş olacaksınız.

Yan Etkileri Nelerdir?

Madecassol merhem kullanımında bugüne dek yaygın görülen bir yan tesir bildirimi olmamıştır. Madecassol krem kullananların ufak bir kısmı kabızlık şikayeti yapmış olsa da yaygın görülen bir yan tesir değildir.

Madecassol merhemi bir mühlet kullanım  sonrasında aşağıda yazdığım yan etkilerden biri yada birkaçı başınıza gelmesi halinde Madecassol merhem içeriğinde bulunan bir maddeye alerjiniz olduğu anlamına gelir. Bu şekilde bir durumla karşılaşmanız halinde zaman kaybetmeden doktorunuza başvurun.

Madecassol Merhem Yan Etkileri

 • Alerjik reaksiyonlar
 • Cilt döküntüsü
 •  Kızarıklık ve içi su dolu kabartılar (kurdeşen)
 • Kaşıntı

Madecassol Krem Fiyat

Madecassol Kremin fiyatı 2021 yılı içinde yalnız 25.94 TL’dir

Madecassol Krem Kullananlar ve Madecassol Krem Yorumlari

Nondo ozon sütü Kullananlar Kullanıcı Yorumları sizler için ölçüt olmamalıdır. İlaç kullanımı ve neticeleri kişiden kişiye farklılıklar izah edebilir. Kullananlar ne diyorsa desin ne olursa olsun doktorunuzun tavsiyelerine uyunuz.

Madecassol krem Kullanıcı Kadınlar Kulübü

Kolumun arka kısmında olan beyaz çatlaklar vardı ve kolda zayıflamadan meydana gelen sarkmayı derhal toparladı. Tertipli kullandım ve yedi gün içinde gözle görülür değişiklik eşim fark etti

bende 6 ay kullandım kremi ilk birkaç ay fark görünüyor gibidir sadece sonrasında oldukça tüylenme yapmış oldu bende bıraktım kullanmıyorum artık

Madecassol Krem Fiyat 2021

Madecassol merhem 40 gr alüminyum tüpte satılmaktadır. Madecassol Bayer firmasının bir ürünüdür. Normal reçeteli olarak satılan bu ilacın 2021 yılı fiyat listesi 34 lira 84 kuruştur.

Stea

29 Yaşindayım Kayseri'de ikamet ediyorum okumayi ve makale yazmayı seviyorum. Yani yaptıgım işi severek yapıyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten − 9 =

Başa dön tuşu