Cilt Bakımı

Siliskar Jel Kullananlar Kullanıcı Yorumları [Güncel]

Siliskar Jel Kullananlar Kullanıcı Yorumları Siliskar Jel, ameliyat ve kaza gibi işlemlerden sonra deri üzerinde oluşacak izleri önlemek amacı ile kullanılan bir jeldir. Deri üzerinde oluşabilecek deformasyonları azaltmak için kullanılmaktadır. Yaranın üzerini kaplayarak hava ile temas etmesini engelleyip iz oluşumunu en aza indirmede oldukça etkilidir. Dikiş atılmış bölgede dikişlerin görünürlüğünü azaltmaya yardımcı olmaktadır. Yara izleri yada dikiş izleri haricinde cilt yüzeyinde oluşabilecek enfeksiyonlar konusun dada oldukça etkili bir jeldir. Etkin madde olarak dimetikon içerir. 50 gramlık tüplerde beyaz kutusu olan bir jeldir. Cilde sürüldükten sonra hızlı sonuç vermektedir. Ten üzerinde leke oluşumunu da en aza indirmektedir.

 Etken Ve Yardımcı Maddeleri

Etken Maddesi: dimetikon ismi verilen bir bileşendir.

Yardımcı Maddeleri İse: Dimethicone crosspolymer, Cyclopentasiloxaane, Cyclomethicone içermektedir.

Siliskar Jel Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

 • Yara izlerinin görünürlüğünün azaltılmasında kullanılmaktadır.
 • Enfeksiyon oluşumunun korunmasında kullanılmaktadır.
 • Dikiş atılmış bölgede izlerin azalmasında kullanılmaktadır.
 • Ameliyat sonrası kullanılmaktadır.
 • Keloid oluşumunu önlemek için kullanılmaktadır.

Siliskar Jel Faydaları Nelerdir?

 • Hızlı bir biçimde iyileştirir ve böylece yara izlerini tedavi eder.
 • Cildin çok hızlı ve kolay bir şekilde iyileşmesini sağlar.
 • Yara izinin olduğu bölgedeki gerginlik hissini azaltır.
 • Kızarıklık ve kaşıntıları giderir.
 • Cildin esnekliğini artırır bu sayede yara izlerini görünmez hale getirir.
 • Özellikle yara izlerinin görünümünü yok etmektedir.

Siliskar Jel Nasıl Kullanılır?

Siliskar Jel Nasil Kullanilir
Siliskar Jel Nasil Kullanilir

Öncelikle doktorunuz nasıl kullanmanız gerektiğini size belirtmiş ise o şekilde kullanın nasıl kullanacağınızı belirtmemiş ise şu şekilde kullanabilirsiniz.

Yara tamamen kapandıktan veya ameliyat dikişleri alındıktan sonra kullanılmaktadır. Belli bir miktarda alınan jel yaranın üzerini tamamen kapladığınızda yara olan kısmın hava teması tamamen kesilir buda zamanla iyileşme başladığında yara izi kalma riski azalır. Sabah akşam olmak üzere günde iki defa kullanabilirsiniz. Temizlenmiş cildin kuru olduğundan emin olduktan sonra uygulayabilirsiniz. İnce bir tabaka halinde yara izinin üzerine uygulamanız gerekmektedir. Bu jeli en az 3 ay düzenli kullanmanız gerekmektedir. En fazla ise 6 ay kullanmalısınız.

Siliskar Jel Yan Etkileri

Bu jelin yan etkileri yok denecek kadar azdır. Jelin içerisinde bulunan bileşenlere karşı herhangi bir alerjisi olan kişiler kullanılırsa kızarık yada kaşıntı durumu ortaya çıkabilir. Ancak genel anlamda çok önemli yan etkileri yoktur.

Siliskar Jel Güncel Fiyatı Ne Kadar?

Bu jelin fiyatları 120 TL ile 247,94 TL arasında değişmektedir.

Contractubex, Siliskar, Noskar Bu Kremlerden Kullanan Var mı?

Eğer bu kremlerden birini kullanıp etkisini olumlu yada olumsuz olarak kullanmak isteyenlere belirtmek isterseniz sitemizin yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Contractubex Krem Detayları

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu