Cilt BakımıSaç Bakımı

Kuru Maya Maskesi Nedir? Saç ve Kırışıklık İçin Kullanımı

Saç İçin Kuru Maya Maskesi; Saç Çıkartan Maya Maskesi?

Bu yazımızda Saç İçin Kuru Maya Maskesi; Saç Çıkartan Maya Maskesi?, Kırışıklık için Kuru Maya Ve Yaş Maya Maskesi?, Maya İle Saç Boyası Nasıl Akıtılır?, Yaş Mayanın Saça Olan Faydaları?, Maya Saça Zarar Verir mi? gibi Google de en çok  merak edilen soruların cevapları yer almaktadır.

Tüm insanların genel problemlerinin başında gelen. Saç dökülmesi bazı insanlarda çok olan saç dökülmesi bundan sonra sabredilemez hale geldiği zaman. İlaçlardan istenilen neticeler elde edilemediği vakitlerde insanlar doğal yöntemlere yöneliyor. Bu sebepten sizlere dökülmede oldukça etkili olan Kuru Maya Maskesini anlatacağız.
Kuru Maya Maskesi ; Birçok cilt problemleri için kullanılan Kuru mayanın nasıl kullanılacağı ile ilgili bilgilere yer verdik.

Maya Nedir?

Maya canlı bir mikroorganizmadır ve tek hücrelidir. Mayanın birden fazla türü olsa da en bilindik Saccharomyces cerevisiae yani genelde kullanılan bizim ekmek mayasıdır. Endüstride de kullanılan maya türüdür.

Kuru Maya Maskesi Nedir?

Maya maskesi pozitif etkileri nedeni ile en çok araştırılan cilt maskelerindendir. Kuru maya maskesi hücrelerin yenilenmesi için destek olurken bunun yanında nemlendirme özelliği de yer almaktadır.

Kuru Maya Maskesi Nedir
KuruMaya Maskesi Nedir

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Kuru Maya Maskesi

 • 4 yemek kaşığı toz mayayı,
 • 1 bardak ılık suda iyice eritin ve saç diplerine masaj yaparak yedirin.
 • 2 saat bekledikten sonra saçınızı bol su durulayın.
 • Düzenli kullanımlarınızda yaptığınızda bir süre sonra saçlarınızın dökülmesi son bulacaktır.

Saç Çıkartan Maya Maske Tarifi?

 • Maya, ılık su ve toz şekeri iyice karıştırıp bir birlerine kaynaşmasını sağlayın ardından saç uçlarına ve saç diplerine masaj yaparak uygulayın.
 • Her bölgeye denk dağınık hale gelmesi için geniş dişli bir tarak sayesinde tarayın.
 • Saçlarınızı bone yahut streç filmle sarın 30 dakika bekletin. Sürenin nihayetinde ılık suyla durulayın sonra şampuanlama yapın.

Kırışıklık için Kuru Maya Ve Yaş Maya Maskesi?

 • Derin bir kasenin içinde elma suyu, süt ve yaş mayayı karıştırarak iyice karışmalarını sağlayın.
 • Ardından kırışıklık bulunan bölgelere sürün.
 • 20 dakika sonra soğuk su ile yıkayın.
 • Düzenli kullanımlarda kırışıklıklarda büyük ölçüde azalma görülecektir.

Maya İle Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

 1. Maya ile saç boyası akıtma işlemini uygulamak için saçınızın boyunu göz önüne alarak maskeyi hazırlamanız gerekmektedir.
 2. Saçınız uzun ise bir buçuk yemek kaşığı yaş maya orta boy yada kısa boydaysa bir tatlı kaşığı yaş yetecektir.
 3. Bu yaş mayayı ılık su ile karıştırdıktan sonra saçlarınıza masaj yaparak uygulayın.
 4. Belli bir süre sonra, Max 15 dakika, saçlarınızı ılık bir su ile yıkayarak saçlarınızın boyasının akmasını izleyebilirsiniz.
 5. Bu saç maskesinin saçınız için hiç bir zararı yoktur. huzur ile uygulayabilirsiniz.

Yaş Mayanın Saça Olan Faydaları?

B vitamininden varlıklı olan yaş maya, içerdiği vitamin ve minareler ile saçları büyük ölçüde korumaktadır. sağlıklı uzamasında dahi katkıda bulunmaktadır. İçeriğindeki B5 vitamini saç sağlık konusu ile ilgili önemli bir yeri olan keratinin oluşumuna yardımcı oluyor

Maya Saça Zarar Verir mi?

Mayanın içinde bulunana vitaminler bakımından hiç bir zararı bulunmamaktadır fakat alerjik durumlarınız aşikar bulundurun.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu