Cilt BakımıGüzellik

Panthenol Cilt Bakim Kremi Kullananlar ve Panthenol Yorumlari

Panthenol cilt bakım kremi kullananlar, Panthenol cilt bakım kremi yorumlar, Panthenol el ve yüz Kremi kullananlar

Panthenol Cilt Bakim Kremi; Herkesin cilt bakım ürünü olarak kesinlikle dolabında bulunan Panthenol krem insanların genellikle ilk tercihi olan Panthenol Bakim Kremi Kullananlar ve Panthenol Yorumlari hakkında bir çok soru bulunmakta.

Panthenol krem(1); bir çok kozmetik ürün üreticileri tarafından oldukça fazla kullanılmaktadır. Özellikle nemlendiri etkisi ön planda bulunana kremlerin bir çoğunda pantenol etken maddesi bulunmaktadır. Bu sebepten merak ettiğiniz tüm sorulara bu makalemizde cevap verdik.

Panthenol Cilt Bakim Kremi Nedir?

 Bir çok cilt rahatsızlığına iyi geldiği bilinmektedir. Bu yüzden oldukça sevilmektedir bu sebepten bir çok kozmetik firması pantenol kullanmaktadır.

Panthenol Cilt Bakim Kremi Kullananlar
Panthenol Cilt Bakim Kremi Kullananlar

Bu sebeple bir çok üründe cilt rahatsızlıklarından kaynaklı kızarıklarda kaşınma durumlarında yatıştırıcı , yumuşatıcı , tahriş önleyici olarak yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ayrıca nemlendiri özelliği ile su kaybına ve tahrişe karşı yoğun bir koruma duvarı oluşturarak koruma sağlamaktadır.

Panthenol Cilt Bakim Kremi Ne İçin Kullanılır ?

Pantenol bütün canlı hücrelerde bulunmakta ve dışardan alınması takdirde çok uyumlu çalışıp bir çok cilt rahatsızlıklarında yatıştırıcı ve tahriş önleyici olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda bir çok faydasında bulunmakta pantenol’un cildi güzelleştirdiği tartışılmaz bir etken olarak bilinmekte.

Cildinize sürdüğünüzde pantotenik aside dönüşerek işlem görmeye devam ederi pantotenik asit cildiniz tarafından çok hızlı emilmektedir alt tabaklarda derinlemesine nüfuz ederek cildin alt katmanlarında nemi hapsederek nem dengesini ve korumaktadır.

Aynı zamanda nemlendirici özelliği dışında uzun süreli kullanımlarda bir iltihap azaltıcı olarak görev aldığı gözlenmiştir bunun yanında nemlendirici özelliğinde kullanarak kuru ciltlerin nem dengesine yardımda bulunur ve kaşıntıyı azalttığı bilinmektedir.

Cilt dışında saç bakında oldukça fazla kullanılmaktadır saçın etken maddelerinden biriside pantenol ‘dür bu sebepten uzun saçlarınızda uyguladıktan 5 dakika bekleme süresi belirleyip kullanmanız sonucunda saç köklerini besleyecek ve güzel bir hacim kazandıracaktır.

Bunun yanı sıra saçlarınızda bir nem duvarı oluşturur ve saçlarınızda bir koruma sağlar bu korumaların en dikkat çekici olan ise zamanla oluşan hasar ve kırgınlığa karşı bir koruma sağlamaktadır.

Etkinliği çok fazla olan pantehol krem tırnaklarda da onarım , yumuşatıcı ve esneklik bakımından oldukça sevilmekte ve fazlasıyla kullanılmaktadır.

Uygulandığı bölgede tırnakların alt kısımlarına emilen ve tırnakların ham maddesi Keratin ve protein ile uyumlu bir şekilde çalışmakta bu sebeple hasarlı ve kırılgan tırnaklara nüfuz ederek onarımına ve yumuşayıp esnek bir hale gelmesine yardımcı olmaktadır.

Panthenol Nedir, Ne İşe Yarar?

Krem bir çok cilt rahatsızlığına iyi geldiği bilinmektedir bu yüzden oldukça sevilmektedir bu sebepten bir çok kozmetik firması pantenol kullanmaktadır.

Bu sebeple bir çok üründe cilt rahatsızlıklarından kaynaklı kızarıklarda kaşınma durumlarında yatıştırıcı , yumuşatıcı , tahriş önleyici olarak yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ayrıca nemlendiri özelliği ile su kaybına ve tahrişe karşı yoğun bir koruma duvarı oluşturarak koruma sağlamaktadır.

Panthenol Cilt Bakim Kremi Fiyatı ?

Bir çok marka tarafından oldukça kullanılmaktadır marka farkına bağlı olarak fiyatı değişkenlik göstermektedir ancak güncel fiyatları 15 TL ile 40 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Panthenol Krem Yan Etkileri ?

Henüz bir yan etkisi bulunmamaktadır ancak arjik durumlar buna etken değildir herhangi bir alerjik durumu bulunanların dikkat etmesi öneriler arasında bulunuyor.

Panthenol Krem Muadilleri ?

  • Panthenol Krem
  • Beheptal Ampül
  • Bepanthen Ampül Muadileri bunlardir.

Panthenol Cilt Bakim Kremi Kullananlar ve Panthenol Yorumlari

Henüz yeni aldım bir kez kullandım ama etkisi çok çok iyi fiyatı da birçok iyi markaya göre uygun.

Harika bir nemlendirici ve cilt yenileyici. Egzama gibi sorunlar icin de cok etkili. Cok uzun zamandir kullaniyorum ve tavsiye ederim.

Yağlıdan karmaya dönük çok hassas bi cildim var yanaklarım akneye meyilli ve lekeli kızardığı an çok güzel toparlıyor 3. Kutuyu da bitirdim

Mükemmel ötesi bir ürün kurumus pul pul dokulen ve kizarikliklar olan cildimi 2 kutu kullanarak mukemmele cevirdi. suandada hala kullanmaya devam ederim. ozellikle kis aylarinin kurtaricisi cilt yenileme mucidi. tavsiye ederim.

cok guzel nemlendiriyor ve uzun sure etkisi devam ediyor.

Çok güzel bir günlük nemlendirici uzun zamandır kullanıyorum

daha uzun sure ve daha iyi nemlendirme bi çok urun var resmen su gibi hic memnun kalmadim

O kadar guzel nem veriyorki anlatamam.Daha surer surmez aninda emdi.Kesinlikle tavsiye ediyorum

Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu