Sağlık

Otrivine Burun Spreyi Fiyat 2024 – Burun Tıkanıklığı Acıcı Sprey

Otrivine Burun Spreyi Fiyat 2024, Otrivine Burun Spreyi Kullananlar Yorum

Otrivine Burun Spreyi Fiyat Nedir?, Etken Maddesi Nedir: Ksilometazolin hidroklorür; çeşitli nedenlerle tıkanmış olan burun kanallarını açarak daha rahat nefes alınmasına yardımcı olmaktadır. Bu Sprey çok etkili bir ilaçtır ve burun kanallarını açmada çok etkilidir.  Otrivine Burun Spreyi Ne İçin Kullanılır?; Burun ve sinüslerdeki kan damarlarının daralması tıkanıklığın azalmasına yardımcı olur.

 • Kısa bir süre içinde gelişen soğuk algınlığı veya diğer soğuk algınlığı ile ilişkili burun tıkanıklığı;
 • Soğuk algınlığı; enfeksiyon veya alerji olmadan burun tıkanıklığı; orta kulak iltihabı;
 • Paranazal sinüslerin iltihaplanması ve paranazal sinüs hastalıklarının neden olduğu burun tıkanıklığı için salgıların akışını kolaylaştırmak ve burun boşluğunun incelenmesini (rinoskopi) kolaylaştırmak için kullanılmaktadır. Diğer Sağlık adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz

Otrivine Burun Spreyi Nedir?

Belirtilen burun spreyinde, 1 ml’de 1 mg ksilometazolin hidroklorür etkin maddesini içeren Otrivine sprey şeklinde bir tıbbi üründür. OTRIVINE, burun tıkanıklığını hızla gideren ve burun kan damarlarını daraltarak çalışan bir ilaçtır ve dekonjestanlar adı verilen bir ilaç grubuna dahildir. Diğer yazımız olan Arveles Uyku Yapar Mı? için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Otrivine Burun Spreyi
Otrivine Burun Spreyi

İçerdiği Yardımcı Maddeler ; Bu ürünün diğer bileşenleri; arıtılmış su, sodyum klorür, benzalkonyum klorür, disodyum fosfat, disodyum edetat ve sodyum dihidrojen fosfattır.

Otrivine Burun Spreyi Ne İşe Yarar?

Burun damarlarını daraltarak tıkalı bir burun açıcı, daha rahat nefes almanızı sağlayan bir ilaçtır. Özellikle soğuk algınlığı, grip veya alerjiden kaynaklanan burun akıntısını gidermek için kullanılmaktadır. Bu sprey, etkisini dakikalar içinde gösterir.

 1. Çeşitli nedenlerle oluşan burun tıkanıklığının giderilmesinde etkilidir.
 2. Burun tıkanıklığını giderdiği için rahat nefes almayı sağlar.
 3. Sinüzit, yüksek ateş, soğuk algınlığı ve alerjik akıntıların neden olduğu tıkanıklığın giderilmesinde oldukça etkilidir.
 4. Orta kulak enfeksiyonlarında tıkanıklığı azaltmaya yardımcı olmaktadır.

Otrivine Burun Spreyi Fiyat 2024

Tüm eczanelerde reçete ile kolayca satın alınmaktadır. Satın alırken son kullanma tarihine özellikle dikkat etmelisiniz. 2024 Otrivine fiyatı 75.67 ₺‘dir. Belirtilen bu fiyat zamanla değişmektedir.

Otrivine Sprey hekim kontrolünde ve kısa süre kullanılmalıdır. Her ilaçta olduğu gibi bu ilacı da doğru ve zamanında kullanmak gerekir. Bilmeden kullanılan burun spreylerinin bağımlılık yaptığı ve nefes alma ve koku sorunlarına yol açabildiği bilinmektedir.

Fiyat 2023:75.67 ₺
Barkod:8681291540141
Reçete Durumu:NORMAL REÇETE
İlaç Firması:GLAXOSMITHKLINE TÜKETİCİ SAĞLIĞI ANONİM ŞİRKETİ
Otrivine Ne İçin Kullanılır:Burun tıkanıklığını hızla açar ve daha rahat nefes alınmasını sağlar.
Otrivine Burun Spreyi Fiyat 2023

Otrivine Burun Spreyi Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı tam olarak doktorunuzun size söylediği şekilde kullanmalısınız. Lütfen tedavi sırasında doktorunuzun talimatlarına uyunuz.

Otrivine kullanimi
Otrivine kullanimi
 • Kullanmadan önce burnunuzu temizleyin.
 • Parmağınızla burun deliklerinden birini kapatın. Başınızı yukarıda tutarak pompanın ucunu diğer başlığı burun deliğine sokun ve tam bir nefes alırken bir kez nefes alın. Daha sonra aynı işlemi diğer burun deliğiniz için de tekrarlayın.

İlacı 10 günden fazla kullanmayın. İlacın uzun süreli kullanımı burun dokularına zarar verebilir ve kronik burun tıkanıklığına neden olmaktadır. Belirtileriniz düzelmezse, doktorunuza başvurun. Bu ilacı 6 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız. Bu ilaç günde 3-4 kez kullanılmalıdır. (her 6-8 saatte bir)

Otrivine Sprey Kaç Yaş İçin

Doz ayarlı burun spreyi 2 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır. 6 yaşından küçük yada üzerindeki çocuklar, yetişkinler doktor kontrolünde gözetiminde kullanılmalıdır. Bu ilaç kesinlikle uzman bir doktora danışılmadan kullanılmamalıdır.

Otrivine Burun Spreyi Açıldıktan Sonra Kaç Gün kullanılır?

Her Otrivine Sprey, çapraz enfeksiyonu önlemek için yalnızca bir kişi tarafından kullanılmalıdır. Hijyen nedeniyle, OTRIVINE açıldıktan sonra 28 günden fazla kullanılmamalıdır.

Otrivine Burun Spreyi Yetişkinler İçin

Burun spreyi doktora danışılarak kullanılmalıdır. Yetişkinler ve 6 yaşından büyük çocuklar, doktor farklı bir kullanım önermedikçe, günde 3-4 kez Otrivine kullanabilir. Sprey her burun deliğine bir kez sıkılmalıdır.

Otrivine Burun Spreyi Kullananlar Yorum

Kullanıcıların bu ilaçla ilgili yorumları, Otrivine ilacı kullanmak isteyenler veya kullananlar için yol gösterici olabilir. Ancak, nihai karar her zaman bir doktor gözetiminde verilmelidir. Otrivine Burun Spreyi Hakkında yapılan yorumlarda dikkat çekici olan, bilinçsiz ilaç kullanımının yaygınlığı ve bu durumun nasıl kötü sonuçlara yol açtığıdır. Bu nedenle ilaçlar doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

 • Otrivine Spreyi uzun yıllardır kullandım. Şu anda spreyi kullanmayı bırakmak için tedavi görüyorum. Kullanım süresi dışında kesinlikle kullanmayınız.
 • Zaman zaman burnum tıkanıyordu ve bu ürünü bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım. Zamanım olduğundan daha fazla zamanımı aldı. Başlangıçta oldukça etkiliydi, ancak bir hafta sonra etkileri geçti. İlaçları tamamen bıraktığımda bile tıkanıklık sorunum daha da kötüleşti.
 • 2 haftadır kullanmaya başladım. Rahat nefes almamı sağladığı için bağımlısı olduğumu düşünüyorum. Şimdi bu yorumları okuduktan sonra biraz korktum. Çarpıntılarım başladı. Bu ilaçtan doğal yoldan kurtulmak istiyorum.
 • Bu spreyi kullandığımda tat ve koku gitti.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu