Sağlık

Vemcaine Sprey Nedir, Reçetesiz Alınır Mı, Eczane Fiyatı?

Vemcaine Sprey Fiyat, Vemcaine Sprey Cinsellik, Vemcaine Sprey Geciktirici

Vemcaine Sprey Nedir, Reçetesiz Alınır Mı, Eczane Fiyatı?; Bu sprey lokal bir bölgeyi uyuşturmak için kullanılmaktadır. Tıbbi müdahaleler için eğer operasyon çok ciddi değilse ve küçük bir operasyon ise anestezik olarak Bu sprey tercih edilmektedir.  Tam adı Vemcaine Pump Spreydir. Halk arasında uyuşturucu sprey olarak bilinir. Bu ilaç, uygulandığı cilt bölgesinde geçici bir his kaybına neden olmaktadır.

Vemcaine Sprey Reçetesiz Alınır Mı?; Reçeteli veya reçetesiz eczanelerden satın alınır. Vemcaine Reçeteli de olsa devlet veya SGK tarafından ödenmemektedir. Güçlü bir aktif bileşene sahiptir ve kremlere göre uygulanması daha kolaydır. Vemcaine Sprey Eczane fiyat %10 50 ml şişe 2024 yılı fiyatı 202.56 TL’dir.

Vemcaine Sprey Nedir?

Sprey bir lokal anesteziktir. İlacın aktif maddesi lidokaindir. Uygulanan bölgede geçici bir his kaybına neden olur. Örneğin bronşları incelemeden önce ağız, burun veya boğaza yapılacak küçük bir cerrahi müdahaleden önce üst çeneye yapılacak tedavilerden önce, doğum sonrası implantasyonu aşamasında ve diş enfeksiyonlarında kullanılmaktadır.

Vemcaine Sprey
VemcainePump Sprey

Yardımcı Maddeler : Etanol (%96), polietilen glikol, muz aroması, nane aroması, sodyum sakarin, saf su

Vemcaine Sprey Fiyat

2024 yılı itibari ile Vem İlaç Sanayi Ve Ticaret Ltd. Satışa sunulan Vemcaine %10 50ml şişe fiyat 202.56 TL  Tabii ki, bu ilacın fiyatı zaman içinde farklılık göstermektedir.

Vemcaine Sprey Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı tam olarak doktorunuzun size söylediği şekilde kullanmalısınız. Tedavi sırasında daima doktorunuzun talimatlarına uyunuz. İstismar ve öğretme dışı uygulamalar hastalığın seyrini etkiler ve sağlığınıza zarar verir.

  • Bu ilaç genellikle ameliyattan önce kullanıldığından doktor, diş hekimi veya hemşire tarafından verilmektedir. Ayrıca dozu da ayarlarlar. Evde de kullanılıyorsa, doktor size mutlaka dozu söyleyecektir. Bu ilaç anestezik olduğu için tehlikeli bir ilaçtır. Doktor tavsiyesi olmadan asla kullanmayınız. İlaç uygun bölgeye sprey ile püskürtülerek kullanılmaktadır.

Vemcaine Sprey Ne İşe Yarar?

Öncelikle hücre zarında sinir uyarılarının oluşmasını ve iletilmesini engelleyerek bölgesel anestezi (lokal anestezi) sağlar. bakalım ne işe yarar?

Vemcaine Ne Ise Yarar
Vemcaine Ne Ise Yarar
  • Maksiller (Üst çene boşluğunda) sinüste enjeksiyon veya iğne işlemleri sırasında kullanılmaktadır.
  • Ağız, burun ve boğazdaki küçük cerrahi işlemler sırasında ağrıyı azaltmak ve gidermek için kullanılmaktadır.
  • Diş hekimliğinde enjeksiyon öncesi ağrı ve rahatsızlığı giderir.
  • Ameliyat öncesi ağrıyı giderir ve doğumun son aşamasında yaranın dikilmesinden duyulacak ağrıyı gidermek veya hafifletmek için kullanılmaktadır.
  • Tercihen cilt üzerinde yapılan tüm ağrılı ve acılı işlemlerde kullanılmaktadır.
  • Cinsel ilişkilerde his kaybına neden olduğu için geciktirici görevi görmektedir.
  • Ağrılı cinsel ilişki sırasında kullanılmaktadır. Ağrılı ilişki sırasında ağrıyı giderir.

Vemcaine Sprey Ne Kadar Sürede Etki Eder

Normal dozajda Vemcaine sprey etkisi 15-20 dakika arasında sürer. Ancak etki süresi kullanılan miktara göre değişmektedir. Bu Spreyi kullanmadan önce kullanma talimatı mutlaka okunmalıdır.

Vemcaine Sprey Etkisi Ne Kadar Sürer

Belirtilen bu sprey normal dozda etkisi 15-20 dakika sürer, ancak bu durum doza bağlı olarak değişmektedir. Bu ilaç  doktor bilgisi olmadan dozajı artırılmamalıdır.

Vemcaine Sprey Cinsellik

Vemcaine Sprey ‘in cinsellikle alakasına gelecek olursak, ilacın uyuşturucu etkisi olduğu için erkekler cinsel birleşmeden önce Vemcaine Pump Spreyi cinsel organlarına uygularlar ve bu da boşalma sürelerini uzatır. Kadınlarda ise Özellikle ilk gece korkusu ve vajinismus sorunu yaşayan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Yani erkeklerde erken boşalmayı önlemek için kullanılmaktadır. Ancak ilaç asla bu amaçla kullanılmamalıdır.

Vemcaine Sprey Geciktirici Olarak Kullanılır mi?

Erkeklerde bu sprey geciktirici olarak kullanılmaktadır. Bu sprey his kaybına neden olduğundan, spreyin penis başı bölgesine uygulanması boşalmayı geciktirecektir. Ayrıca cinsel ilişki süresini önemli ölçüde artırdığı forum ve sözlük kullanıcı yorumlarında belirtilmektedir..

Vemcaine Geciktirici Sprey
Vemcaine Geciktirici Sprey

Vamcaine’i cinsel organınıza sürerken baş ve alt kısımlara 3-4 kez püskürtüp ovalamanız gerekir. 15 dakikada etkisini gösterir. Ancak ilaç asla bu amaçla kullanılmamalıdır.

Vemcaine Diş Spreyi (Vemcaine Diş Ağrısı için Kullanılır Mı?)

İlacın prospektüs belirtilene göre; Diş hekimliğinde: örneğin, enjeksiyondan önce ağrı veya rahatsızlığı gidermek için bir yardımcı olarak kullanılmaktadır. Yani enfeksiyon gibi durumlarda kullanılır ama yine de bir diş hekimi tarafından veya tavsiyesi üzerine kullanılmalıdır.

Vemcaine Sprey Eczane Fiyatı

Vemcaine Pump Sprey eczanelerde 202.56 TL‘ye satılmaktadır. Belirtilen bu fiyat 50ml sprey içindir ve fiyatlar belirli bir zaman sonra artabilir. Doktorunuz reçete etse bile, devlet tarafından ödenen bir ilaç değildir. Ayrıca Vemcaine reçetesiz bu sprey satın alınmaktadır.

Vemcaine Sprey Reçetesiz Alınır mı?

Bu ilacın tıbbi gözetim altında kullanılması tavsiye edilir. Ancak yine de kullanmak isterseniz bu ilacı eczanelerden reçetesiz olarak satın alabilirsiniz.

Vemcaine Sprey Vajinaya Zarar Verir mi?

Vemcaine kullanıcılarının yorumlarına bakarsanız; Vajinaya zarar veren bir yapısının olmadığı belirtilmektedir. Ancak vajinada dikkatli kullanılmalıdır. Vajinal bölgede beklenmeyen bir durum oluşursa kullanmayı bırakın.

Vemcaine Sprey Satın Al

Bu spreyi eczaneden satın alabilirsiniz. Fiyat olarak ise 202.56 TL dir.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu