Sağlık

Uyuşturucu Krem İsimleri ve Eczane Fiyati

Lokal Anestezik krem markaları, Lokal Anestezik krem isimleri

Bu yazımızda Epilasyon ve sır ağda öncesi kullanabileceğiniz Uyuşturucu Krem İsimleri ve Eczane Fiyatından bahsedeceğiz. Uyuşturucu kremler uygulanan bölgeyi kısa bir süreliğine hissizleştirmek amacıyla ağda ve epilasyondan uygulamasından önce uygulanır. Vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmak için Uyuşturucu kremler ağrısız bir yöntem sunmaktadır.

Ülkemizde en çok tercih edilen uyuşturucu kremlerden akla gelen ilk markalar Emla ve Anestol dur. Ancak Anestezik olarak kullanılan son derece etkili pek çok uyuşturucu krem çeşidi eczanelerde satılmaktadır. Genelde 2 ana maddeden oluşan kremler Lidokain ve prilokain maddelerini içermektedir.

Uyuşturucu Krem Nedir? (Lokal Anestezi Kremi)

Genelde uyuşturucu kremler, uzman hekimlerin ya da aile hekimlerinin vücutta oluşan ağrıların dinmesi ve Uygulanan bölgede hissizlik oluşması için kullanılan kremlerdir. Bu kremlerin kullanımı, Kişiden ,kişiye farklılık göstermektedir. Lokal anestezi kremini kullanmak isteyen Hastalar için en verimli Lokal anestezi kremini , uzman doktorunuz tarafından önerilecektir.

Uyuşturucu Kremler Neye Yarar?

Uyuşturucu krem deri üstüne yapılan bir lokal anestetiktir (uyuşturucu). Uygulandığı bölgede geçici hissizlik ile duyu kaybını oluşmasını sağlar.

  • Diş hekimleri genellikle hastalarının diş bakımı esnasında hastanın rahatlamasını sağlamak için kullanmaktadır.
  • Epilasyon ve sır ağda öncesi kullanilmaktadir.
  • Vücutta oluşan ağrıların dinmesi için kullanilmaktadir.

Uyuşturucu Krem İsimleri ve Eczane Fiyati Nedir?

Epilasyon ve sir ağda öncesi kullanabileceğiniz en çok tercih edilen uyuşturucu kremler ve fiyatları aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır.

  • Anestol Pomad 2021 yılı Eczane Fiyat : 55.52
  • Emla Uyuşturucu Krem Fiyat: 220 TL.
  • Gelica Uyuşturucu Krem Fiyat: 80.35 TL

Anestol Pomad Nedir? Fiyat 2023

Anestol Pomad in prospektüsünde bulunan verilere göre bu lokal anestezi (uyuşturucu) kremi, deri ve mukozanın (penis ucu, vajina, anüsü)  yüzeysel yanıkları, farklı nedenlere bağlı kaşıntılar, meme ucu, dudak çatlakları ve ağrılarında kullanılmaktadır. Bu kremi, sadece eczanelerde reçeteli veya reçetesiz olarak satılan en iyi, en çok tercih edilen lokal anesteziler (uyuşturucu kremler) arasında bulunmaktadır.

anestol pomad hakkinda
Anestol

Anestol Fiyat 2023

Sadece eczanelerden satın alabileceğiniz bu kremi doktorunuza reçete ettirerek .Satın alabilirsiniz. 2021 yılı fiyatı 55.52 TL dir.

Emla Uyuşturucu Krem Nedir? Fiyat

Uyuşturucu krem deri üstüne yapılan bir lokal anestetiktir (uyuşturucu). Uygulandığı bölgede geçici hissizlik ile duyu kaybını oluşmasını sağlar. EMLA deri üzerine, üreme organı, mukozaya(1) ve bacak ülserlerinde kullanılır.

emla
emlakrem

Emla Fiyat 2023

Sürüdüğü bölgede acıyı azaltması nedeni ile sık sık tercih edilen. Emla krem tüm eczanelerde satılmaktadır. 2023 yılı fiyatı 203 TL dir. Bu fiyat her zaman güncel olmayabilir.

Gelica Uyuşturucu Krem Nedir? Fiyat

Bu kremin kullanım alanın botox, ağda ve lazer epilasyon öncesi, koltuk altı, bikini bölgesi, kol, bacak ve yüz bölgelerinde ki sinirleri uyuşturmak için kullanilmaktadir. Bu kremin Kullananlar tarafından yapılan yorumlarda etkili olduğu söylenmektedir.  Bu kremin 2023 yılı için fiyatı 186 TL dir.

Lokal Anestezik Krem İsimleri

Epilasyon ve sır ağda öncesi kullanabileceğiniz en çok tercih edilen Anestezik kremler; Anestol Pomad, Emla Uyuşturucu Krem, Gelica dir.

En İyi Uyuşturucu Krem

En çok tercih edilen Uyuşturucu kremler; Anestol Pomad, Emla Uyuşturucu Krem, Gelica dir.

Cinsel İlişki Öncesi Uyuşturucu Krem Kullanılır Mi?

Acıyı azaltan lokal anestezi ( uyuşturucu) kremler genital bölgeye sürülecekse eğer kesinlikle vajina içine sürülmemelidir. Cinsel ilişkide acı çekmekten korkan kadınlar sadece vajina etrafına sürmesi yeterli olacaktır.

Uyuşturucu Kremler Reçetesiz Alabiliriyim? (Anestol Pomad, Emla)

Belirtilen kremleri reçetesiz olarak ta eczanelerde satılmaktadır.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu