Sağlık

Cipralex 10 mg Kullananlar Yorumlar – Kullanıcı Önerileri

Cipralex 10 mg Kullananlar Yorumlar; Cipralex kullanmak, çeşitli zihinsel sağlık durumlarının tedavisinde yardımcı olmaktadır. Ancak bazı yan etkileri de olabilir. Riskler hakkında doktorunuzla konuşmalısınız. Cipralex anksiyete ve depresyon için kullanılan bir ilaçtır. Seçici serotonin geri alım inhibitörleri adı verilen bir ilaç grubuna aittir. Serotonin, bir kişinin zihinsel dengesini korumaya yardımcı olan bir nörotransmiterdir.

Cipralex, tablet formunda ve sıvı solüsyonda gelir. Normalde günde bir kez alınır. 12 yaşından küçük çocuklar için tavsiye edilmemektedir. Alkol ile alınması sakıncalıdır. Hamileyseniz bu ilacı almanız da güvenli değildir. Cipralex’i alırken herhangi bir yeni veya kötüleşen semptom fark ederseniz, bunları hemen doktorunuza bildirmelisiniz. İlaç ayrıca duygusal değişikliklere ve intihar düşüncelerine neden oldugu belirtilmektedir.

Cipralex 10 mg Nedir
Cipralex 10 mg Nedir

Cipralex ayrıca 18 yaşın altındaki çocuklar için önerilmemektedir. Emzirirken bu ilacı almak da güvenli değildir. Bu ilacı alırken intihara meyilli düşünceler veya davranışlar içinde olduğunuzu fark ederseniz, hemen doktorunuza başvurunuz. Cipralex, yaygın anksiyete bozukluğunu (YAB) tedavi etmek için kullanılmaktadır. Ayrıca majör depresif bozukluğu (MDB) tedavi etmek için kullanılmakta.  İlaç ek olarak bipolar bozukluğu tedavi etmek için de reçete edilmektedir. Diğer ilaçlarla kombinasyon halinde kullanılmakta. Uzamış QT aralığı adı verilen anormal kalp atışına neden olabilir.

Cipralex 10 mg Nedir?

Bu ilaç ilk olarak 1997 yılında Lundbeck şirketi tarafından pazarlanmıştır. Beyindeki nöronal bağlantılar (sinapslar) arasındaki bölgede serotonin geri alımını azaltarak serotonin miktarını artırarak çalışır. Mutluluk hormonu serotonindeki artış, hastanın semptomlarını tedavi etmeye yarar.

Cipralex gündüz mu gece mi alınmalı

İlacınızı her gün aynı saatte sabah veya akşam yatmadan önce alınız. Cipralex bazı insanlarda yorgunluğa, bazılarında ise tam tersi etkiye neden olmaktadır.

Cipralex Mucizesi Nedir?

Aslında Cipralex mucizesi, insanların ilaca gereğinden fazla önem vermesiyle doğan bir şehir efsanesidir. İlacın, depresyon ve anksiyete ile ilişkili zihinsel bozuklukların yanı sıra panik atakları tedavi etmek için uygulandığı bilinmektedir.

Cipralex 10 mg kullananlar Yorumlar

Cipralex kullananların yorumları ve önerilerini yazımızın devamında derledik. Aşağıdaki başlıkları okuyarak Cipralex ile ilgili sizin herhangi bir yorumunuz varsa eğer yazımızın devamında belirtebilirsiniz.

“Slm ben de cipralex 10 mg kullanmak istiyorum ama bu ilacın kilo aldırabileceğinden çekiniyorum, cipralex 10 mg kullanıp beklenmedik kilo artışı olan varsa yorumlarda bildirsin lütfen.”

“cipralex 10 mg anksiyete için oldukça etkili bir ilaç ama doktorun verdiği dozu aşmamak ya da ne bileyim ilacı yarım yamalak kullanmamak gerekli sonuçta doktorlar da kar-zarar hesabı yaparak yazıyorlar”

“İyi günler cipralex 10 mg ilacı ben birkaç yıl önce kullanmış idim bende ilk 20 gün biraz sersemlik yaşadım ama söz edilen diğer yan etkiler olmadı.”

“Ben de bu tür ilaçlar kullanıyorum, genel olarak bu tür ilaçların alışkanlık yaptığı yargısı var. Bu ilaçların alışkanlık yaptığı bilgisi bana göre yanlış çünkü aldığınızda kendinizi iyi hissediyorsanız ve bıraktığınızda kötüleşiyorsanız; doktorun önerdiği sürede kullanmıyorsunuz demektir. Erken bırakmak size yarar vermez zira”

5/5 - (1 vote)

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu