Sağlık

Cipralex Fiyat 2024, Reçetesiz Alınır Mı?

Cipralex Antidepresan İlacı Nedir?

Bu yazımızda antidepresan ilacı olarak kullanılan ve etken maddesi Essitalopram okzalat’ olan Cipralex Fiyat 2023 Nedir? Cipralex Reçetesiz Alınır Mı?  gibi soruların cevaplarından bahsedeceğiz. Bu antidepresan ilacı Depresyon, ve anksiyete bozuklukları tedavisinde kullanılmaktadır.

Cipralex Kompulsiyon ( irade dışı gelişen tekrarlanan davranış), Obsesyon ( yinelenen düşünceler), Obsesif – Kompülsif Bozukluk ( Mantık dışı düşüncelerin ve korkuların tekrar edişi), Majör depresif bozukluk, Yaygın anksiyete bozukluğu, Agorafobili panik bozukluk gibi durumların tedavinde kullanilmaktadir.

Satış Fiyatı:80.55 TL
Barkod:8699795090734
Reçete Durumu:Normal Reçeteli bir ilaçtır.
Ambalaj: 20 mg 28 film tablet
Fiyat Güncelleme Tarihi:03.01.2024
Cipralex Fiyat 2024

Cipralex Antidepresan İlacı Nedir?

Antidepresan grubu ilaçlar arasında yer alan. Cipralex beynin zihinsel dengesini sağlar. Ayrıca belirtilen bu ilaç genellikle mutluluk hormonu olan serotonin salgılanmasına yardım eder. Ana etken maddesi; Essitalopram okzalat ’tır.

Cipralex Antidepresan Ilaci
Cipralex Antidepresan Ilaci
 • Kompulsiyon ( irade dışı gelişen tekrarlanan davranış),
 • Obsesyon ( yinelenen düşünceler),
 • Obsesif – Kompülsif Bozukluk ( Mantık dışı düşüncelerin ve korkuların tekrar edişi),
 • Majör depresif bozukluk,
 • Yaygın anksiyete bozukluğu,
 • Agorafobili panik bozukluk gibi durumların tedavinde kullanilmaktadir.

Cipralex Antidepresan İlacı Nasıl Kullanılır?

Öncelikle doktorunuz bu antidepresan İlacını nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gereklidir. Bu ilacın tedavisi boyunca lütfen doktorunuzun önerilerine uyunuz.

 • Bu İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.
 • Her gün aynı saatte almaya özen gösterilmelidir.
 • Tercihen yemeklerle birlikte veya öğün aralarında kullanır.

Cipralex Yan Etkileri

Bu ilaç uzman doktor tarafından ciddi bir takip gerektiren önemli yan etkileri olan bir ilaçtır. Bu ilacın bazı yan etkileri daha ayrıntılı okumak için bu ilacın prospektüs ünü okumanız gerekmektedir.

 • Mide bulantısı, Kusma,
 • Ağız kuruluğu,
 • Terleme, Deride karıncalanma ve Titreme,
 • Uykulu hissetme, Uykusuzluk, Esneme,
 • Anormal Rüyalar, Sersemlik ve huzursuzluk,
 • Esneme, Kaygı,
 • Cinsel İsteksizlik,
 • Kas ve eklemlerde ağrı yaygın görülen yan etkilerdir.

Cipralex Fiyat 2024

Cipralex isimli Antidepresan İlacı 10 ve 20 mg tabletler halinde satılmaktadır. Lundbeck İlaç Ticaret Ltd. Şti. tarafından satışa sunulan Cipralex 10 Mg Fiyat 2021 yılı fiyat 94.63 TL dir.

Cipralex Fiyat
Cipralex Fiyat

Cipralex Devlet Karşılar Mı?

Eğer  bu Antidepresan İlacını psikiyatri uzmanı bir doktor size reçete ederse ve sigortanız aktif ise Cipralex adli ilacı ücretsiz olarak satın alabilirsiniz.

Cipralex Reçetesiz Alınır Mı?

Belirtilen bu ilaç depresyon ve anksiyete tedavisinde kullanılan etkili bir ilaçtır. Fakat Cipralex kesinlikle alanında uzman bir psikiyatri kontrolünde kullanılması gereken bir ilaçtır. Eğer dilerseniz Cipralex adli ilacı eczanelerden Reçetesiz olarak satın alabilirsiniz.

Cipralex Hakkında Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Bu yazımızda Cipralex hakkında en çok merak edilen Fiyat, Reçetesiz Alınır Mı?, Reçetesiz Satılır Mi?  gibi soruların cevapları yer almaktadır.

Cipralex Nedir? Ne İşe Yarıyor?

Bu İlaç Antidepresan ilaç grubunda yer almaktadır. Depresyon, agorafobi, anksiyete bozukluğu gibi hastalıkların iyileştirilmesi için kullanilmaktadir. Ayrıca beynin zihinsel dengesini sağlamaktadır.

Cipralex Fiyatı Ne Kadar 2024

Antidepresan ilaç grubunda yer alan Cipralex güncel 2024 Fiyati 90.55 TL‘dir.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu