Sağlık

Lustral Yeni Başlayanlar Yorum ve Lustral Fiyat 2024

Lustral 50 mg Fiyat ne için kullanılır

Lustral Yeni Başlayanlar Yorum ve Lustral Fiyat 2024 Lustral sıklıkla depresyon tedavisinde kullanıldığı gibi panik atak, travma sonrası stres, obsesif kompülsif bozukluklugu hastalıklarının tedavisinde kullanılan antidepresan grubuna ait bir ilaçtır. Serotonin, sinir hücreleri arasındaki iletişimi gerektiren bir nörotransmitterdir. Diğer Kullananlar Yorumları adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz

Duyguları, ruhsal durumu ve davranışları etkileyen bir kimyasaldır. Serotoin salgılandığında diğer sinir hücrelerini uyarır, sinir hücrelerinin içine girer ve geri dönüştürür. Regl dönemi öncesi durum bozukluğu aşırı huzursuzluk gibi çeşitli psikolojik hastalıkların tedavisinde kullanılan antidepresandır.

Lustral Fiyat 2024:126.01 TL
Barkod:8699532095473
Reçete Durumu:Normal Reçeteli bir ilaçtır.
Ambalaj Miktarı:50 mg 28 tablet
Fiyat Güncelleme Tarihi03.01.2024
Lustral Fiyat 2024

Lustral Ne İşe Yarar?

Yetişkinlerde obsesif kompülsif bozukluk, panik bozukluk, anksiyete bozuklukları, depresyon, travma sonrası stres bozuklukları tedavisinde kullanilmaktadir. Diğer Arveles Fiyat 2024 adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz

 • 6 18 yaş arasında obsesif kompülsif bozuklukları tedavisinde işe yarar.
 • Depresyon
 • Panik bozukluklar
 • Sosyal anksiyete bozuklukları
 • Travma sonrası stres bozuklukları

Lustral Nasıl Kullanılır?

Genellikle günde bir doz alınarak kullanilmaktadir. Aç veya tok karna alınmasında bir sakınca yoktur. Günde 1 defa herhangi bir zaman diliminde alabilirsiniz. Her zaman aynı saatte almanız daha faydalı olacaktır.

Lustral Ne Ise Yarar Antidepresan Kullananlar scaled
Lustral

İlacı kullanırken uykusuzluk gibi bir yan etki yaparsa ilacı sabah almanız, uyuklama gibi bir yan etki yaptıysa gece yatmadan önce kullanabilirsiniz. Lustral hapı kullanırken.

Greyfurt tüketmeyin çünkü Greyfurtta içinde bulunan bazı kimyasal maddeler kan dolaşımındaki sertralin miktarını çoğaltarak zararlı hale getirir.

Lustral Ne İçin Kullanılır?

Depresyonun yarattığı kendini mutsuz hissetme, uykusuzluk, eskisi gibi hayattan zevk almama, ağlama krizleri gibi çeşitli belirtilere yol açan bir hastalıktır. Depresyonun geçmesini sağlayıp kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.

 • Takıntılı bozukluk, saplantılı, olarak da bilinen kişide anksiyete yani kaygıya da neden olan psikolojik bir sorundur. Bunun için doktorunuz size Lustral ilacı reçete etmektedir.
 • Lustral panik bozukluğu tedavisinde de kullanılan ilaçlardandır. Panik atak tedavisi için de doktor tarafından önerilebilir.
 • Kadınlarda adet döneminden 5-11 gün önce başlayan huzursuzluk rahatsız eden fiziksel belirtiler için doktorunuz Lustral ilacı reçete edebilir.

Lustral Yan Etkileri

Anormal tat alma, Dikkat eksikliği, Görme bozukluğu, Karın ağrısı, kusma, kabızlık, hazımsızlık, gaz, Döküntü, terleme artışı, Uykusuzluk, Baş dönmesi, sersemlik hali uykululuk hali, baş ağrısı Cinsel işlev bozukluğu (esas olarak erkeklerde boşalmanın gecikmesi),Yorgunluk, İshal, ağız kuruluğu, hasta hissetme, Kas gerginliği, kas ağrısı, Cinsel işlev bozukluğu, peniste sertleşme bozukluğu böyle durumlarda doktorunuza başvurunuz.

Lustral İlaç Muadili (Eşdeğerleri)

 • Misol
 • Serotop
 • Zeleft

Lustral Kullanırken Greyfurt Tüketilir Mi?

Hayır Lustral ilacı kullanırken Greyfurtta kullanmayın. Çünkü Greyfurtta bulunan bazı kimyasal maddeler kan dolaşımındaki setrelin miktarını çoğaltarak zararlı hale getirebilir.

Lustral Fiyat 2024

Lustral, 50 mg’lık dozajda ve 28 tabletlik ambalajlar halinde sunulmaktadır. Bu ilaç, Viatris İlaçları Limited Şirketi tarafından üretilmektedir ve her bir tablet, sertralin etken maddesini içermektedir. İlacın satın almak için beyaz reçete yazılmalıdır.

Lustral, sertralin içeren bir antidepresan olup, sinir sistemini etkileyen psikoanaleptik ilaçlar kategorisindedir. Lustral Fiyat 2024 Satış fiyatı olarak 138,62 ₺ belirlenmiştir ve bu ilacın barkod kodu 8699532095473’tür. Tedavi sürecinde doktor kontrolü ve önerilerine uyulması önemlidir.

Lustral Yeni Başlayanlar Yorum

Lustral başlayanlar, doktor reçetesi ile ilaca başlayan kişilerdir. Başlangıçta ortaya çıkan olumsuz ruh halini ortadan kaldırmak için etkilerini bir anda görmek mümkündür. İlaçlar sayesinde beyindeki serotonin seviyesinin artmasıyla ruh halini iyileştirmek mümkündür.

Lustral ilacının tam etkisini yaklaşık 1 aylık kullanımdan sonra görmek mümkündür. 1 ay kullanmadan ilacın işe yaramadığını söylemek de doğru değil. İlk kullanımdan itibaren etkilerini görebileceğiniz bir ilaçtır. Tam etkiyi görmek için en az 1 ay kullanılmalıdır.

 • İlaçtan çok memnunum. Hayata daha olumlu bakmamı ve takıntılarımdan kurtulmamı sağlıyor. Korku sorununun ortadan kalktığından bahsetmiyorum bile. Ancak uzun süreli kullanımda vücuduma zarar vermesinden korkuyorum.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. korkularım için kullanıyorum.
  50mg pek etkili gelmedi. doktorum ile görüşeceğim, belki 100mg çıkartır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu