Sağlık

Lustral Yeni Başlayanlar Yorum ve Lustral Fiyat 2022

Lustral Yeni Başlayanlar Yorum ve Lustral Fiyat 2022 Lustral sıklıkla depresyon tedavisinde kullanıldığı gibi panik atak, travma sonrası stres, obsesif kompülsif bozukluklugu hastalıklarının tedavisinde kullanılan antidepresan grubuna ait bir ilaçtır. Serotonin, sinir hücreleri arasındaki iletişimi gerektiren bir nörotransmitterdir.

Duyguları, ruhsal durumu ve davranışları etkileyen bir kimyasaldır. Serotoin salgılandığında diğer sinir hücrelerini uyarır, sinir hücrelerinin içine girer ve geri dönüştürür. Regl dönemi öncesi durum bozukluğu aşırı huzursuzluk gibi çeşitli psikolojik hastalıkların tedavisinde kullanılan antidepresandır.

Lustral Ne İşe Yarar?

Yetişkinlerde obsesif kompülsif bozukluk, panik bozukluk, anksiyete bozuklukları, depresyon, travma sonrası stres bozuklukları tedavisinde kullanilmaktadir.

 • 6 18 yaş arasında obsesif kompülsif bozuklukları tedavisinde işe yarar.
 • Depresyon
 • Panik bozukluklar
 • Sosyal anksiyete bozuklukları
 • Travma sonrası stres bozuklukları

Lustral Nasıl Kullanılır?

Genellikle günde bir doz alınarak kullanilmaktadir. Aç veya tok karna alınmasında bir sakınca yoktur. Günde 1 defa herhangi bir zaman diliminde alabilirsiniz. Her zaman aynı saatte almanız daha faydalı olacaktır.

Lustral Ne Ise Yarar Antidepresan Kullananlar scaled
Lustral

İlacı kullanırken uykusuzluk gibi bir yan etki yaparsa ilacı sabah almanız, uyuklama gibi bir yan etki yaptıysa gece yatmadan önce kullanabilirsiniz. Lustral hapı kullanırken.

Greyfurt tüketmeyin çünkü Greyfurtta içinde bulunan bazı kimyasal maddeler kan dolaşımındaki sertralin miktarını çoğaltarak zararlı hale getirir.

Lustral Ne İçin Kullanılır?

Depresyonun yarattığı kendini mutsuz hissetme, uykusuzluk, eskisi gibi hayattan zevk almama, ağlama krizleri gibi çeşitli belirtilere yol açan bir hastalıktır. Depresyonun geçmesini sağlayıp kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.

 • Takıntılı bozukluk, saplantılı, olarak da bilinen kişide anksiyete yani kaygıya da neden olan psikolojik bir sorundur. Bunun için doktorunuz size Lustral ilacı reçete etmektedir.
 • Lustral panik bozukluğu tedavisinde de kullanılan ilaçlardandır. Panik atak tedavisi için de doktor tarafından önerilebilir.
 • Kadınlarda adet döneminden 5-11 gün önce başlayan huzursuzluk rahatsız eden fiziksel belirtiler için doktorunuz Lustral ilacı reçete edebilir.

Lustral Yan Etkileri

Anormal tat alma, Dikkat eksikliği, Görme bozukluğu, Karın ağrısı, kusma, kabızlık, hazımsızlık, gaz, Döküntü, terleme artışı, Uykusuzluk, Baş dönmesi, sersemlik hali uykululuk hali, baş ağrısı Cinsel işlev bozukluğu (esas olarak erkeklerde boşalmanın gecikmesi),Yorgunluk, İshal, ağız kuruluğu, hasta hissetme, Kas gerginliği, kas ağrısı, Cinsel işlev bozukluğu, peniste sertleşme bozukluğu böyle durumlarda doktorunuza başvurunuz.

Lustral İlaç Muadili (Eşdeğerleri)

 • Misol
 • Serotop
 • Zeleft

Lustral Kullanırken Greyfurt Tüketilir Mi?

Hayır Lustral ilacı kullanırken Greyfurtta kullanmayın. Çünkü Greyfurtta bulunan bazı kimyasal maddeler kan dolaşımındaki setrelin miktarını çoğaltarak zararlı hale getirebilir.

Lustral Fiyat 2022

Eczanelerde satılan Lustral tabletin fiyatı 22.03 TL’dir.

Lustral Yeni Başlayanlar Yorum

Eğer siz beyninizde duygusal sorunlarınızı bitiremediyseniz işe yaramayacaktır. Öncelik olarak psikolojik sorunlarımızı beynimizde bitirmemiz gereklidir. Aksi taktirde ilaçlar hep geçici çözümdür. Travmalar hep olacaktır ama bunu bastırır azaltır. Ama kesin çözüm değildir.

 1. 10 yıldır lustral kullanıyorum zararı olur mu?

  Psikiyatristiniz bu ilacı kullanmaya devam etmenizi tavsiye ediyorsa mutlaka kullanmalısınız. Ayrıca psikoterapi daha etkilidir, ilaca bile ihtiyacınız olmayabilir.

4.7/5 - (6 votes)

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

2 Yorum

 1. korkularım için kullanıyorum.
  50mg pek etkili gelmedi. doktorum ile görüşeceğim, belki 100mg çıkartır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu