Sağlık

Hirudoid Forte Jel Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyat 2024

Hirudoid Forte Jel Fiyat Ne Kadar ?

Hirudoid Forte Jel Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyat 2024; Kanın pıhtılaşmasını önleyen, oluşan pıhtıyı çözen ve bağ dokusunun yenilenmesini hızlandıran bir ilaçtır. Ayrıca Yaralanma veya hastalıktan zarar görmüş normal dokunun yerini alan sert haldeki büyümenin yumuşamasını sağlamak; Hasar veya yaralanma sonucu oluşan morluklar; zedelenme, kan ve ödem birikimlerinin, flebit veya pıhtı oluşumu olan ödemin giderilmesinde kullanılmaktadır.  Diğer Fiyat adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz

Peki; Hirudoid Forte Fiyat 2024 Ne kadar? Eczanelerde satılan Hirudoid Forte Jel ‘in fiyatı 138.39 TL‘nin üzerinde olup, eczanelerden satın alınmalıdır. Hirudoid Forte Jel ile ilgili tüm detayları sizler için araştırdık. Hirudoid Forte Jel ne işe yarar? Jel nasıl kullanılır? Hirudoid Forte Jel fiyatını haberimizin detaylarında yer almaktadır.

Hirudoid Forte Jel Fiyat 2024:138.39 TL
Barkodu:8699527341523
Reçete Durumu:Normal Reçeteli bir ilaçtır.
Ambalaj Miktarı:445 mg 40 gr
Fiyat Güncellik Tarihi:29.01.2024
Hirudoid Forte Jel Fiyat 2024

Hirudoid Forte Jel Nedir?

Etkin maddesi; kondroidin polisülfat olan Hirudoid Forte Jel, 100 gramda 445 mg etkin madde içerir. Yardımcı maddeler; miristil alkol, kutina, trigliseritler, bentonit, izopropil alkol, dezenfekte edilmiş su, biberiye yağı gibi maddelerdir.

Hirudoid Forte Jel Ne Icin Kullanilir
Hirudoid Forte Jel Ne Icin Kullanilir

İçeriğindeki herhangi bir maddeye alerjiniz varsa kesinlikle kullanmamalısınız. Özellikle morluklara karşı etkili olan bu jel, tıp uzmanları tarafından tavsiye edilerek sadece Hirudoid eczanelerden satın alınabilir. Kendine has kokusu, beyaz ve açık bej rengi plastik kapağı ile tanınan bir kremdir. Metal tüplerde eczanelerde satılmaktadır. Sadece morlukların giderilmesinde değil, hasarlı cildin hızlı bir şekilde onarılmasında da oldukça başarılı olan Hirudoid Forte Jel uzman hekime danışılarak kullanılmalıdır.

İlaç endüstrisi Santa Farma tarafından yabancı lisansla üretilen bu jel, derideki yangı hissini ortadan kaldırır. Hiçbir evde eksik olmaması gereken Hirudoid Forte Jel ayrıca kanın pıhtılaşmasını engellemektedir.

Hirudoid Ne İşe Yarar?

Morlukların, çürük, kan birikimlerinin ve ödemin hızla giderilmesini sağlayan Hirudoid Forte Jelin faydaları aşağıda yer almaktadır.

 • Burkulma,
 • Ezilme,
 • Hematomlu veya hematomsuz kapalı yaralarda ve eklemlerde sıvı tutulması ve şişme gibi spor yaralanmalarında yüzeysel flebitin lokal tedavisi için reçete edilir.

Hirudoid Forte Jel Nasıl Kullanılır?

Bu kremi mutlaka doktor reçetesi ile kullanmalısınız.

Hirudoid Forte Jel
2021 Fiyat Hirudoid Forte Jel
 • Bu kremi parmaklarınızla cildin 3-5 cm büyüklüğündeki sorunlu olan bölgeye hafifçe sürün ve nazikçe uygulayın.
 • Günde 2-3 kez uygulanabilir.
 • 2 hafta kullanmanıza rağmen belirtilerinizde herhangi bir iyileşme fark etmiyorsanız, doktorunuza başvurmayı unutmamalısınız.

Hirudoid Forte Jel Fiyat 2024

Bu ilaç, eklemlerde oluşabilecek ve insanlarda oluşabilen burkulma, morluk veya kabarcık durumunda lokal olarak tedavi edici özelliğe sahiptir. Ayrıca Kanın pıhtılaşmasını önleyen, oluşan pıhtıyı çözen ve bağ dokusunun yenilenmesini hızlandıran bir ilaçtır. Peki Bu ilacın fiyatı ne kadar?; Hirudoid forte jel eczanelerde 138.39 TL’ye satılmaktadır.

Hirudoid Forte Jel Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • İlacın etken maddesine alerjiniz varsa, bu ilacın kullanılması tavsiye edilmemektedir.
 • Kanın pıhtılaşmasını önleyen, oluşan pıhtıyı çözen ve bağ dokusunun yenilenmesini hızlandıran bir ilaçtır.
 • İlacı ağzınıza, gözünüze, burnunuza veya vajinanıza temas ettirmeyin. Temas halinde bol su ile yıkayınız.
 • Hasarlı cilt ve açık yaralarda kullanmayınız. Bu tür koşullar tamamen iyileşene kadar bekleyin. İyileştikten sonra uygulayın.
 • Ağrının eşlik ettiği iltihabi durumlar için doktorunuz ilacınızı uyguladıktan sonra bölgeyi bir bandajla kapatmanız için sizi yönlendirebilir. Doktorunuzun talimatlarını izleyin.
 • Hamilelik ve emzirme döneminde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu