Sağlık

Roaccutane Kullananlar Yorumlar – Kullanıcı Önerileri

Roaccutane kullananlar yorumlar yazıyorlar. İlacı kullananların yorumlarına göre bu ilaç ergenlik çağından kalan ve geçmeyen sivilceleri iyileştirmek için kullanılıyor.

Akne veya sivilceler dünyanın her yerinde milyonlarca insanı etkileyen yaygın bir cilt rahatsızlığıdır. Bu insanların çoğu genç veya genç yetişkinler olabiliyor değerli okurlar. Fakat her derdin bir devası olduğunu da hatırlatalım. Sivilceler canınızı sıkmasın. Roaccutane adlı bir akne ilacı sivilceler için iyi gelmektedir.

Roaccutane Nedir?

Şiddetli akne tedavisinde kullanılan bir ilaçtır ve bol miktarda izotretinoin içerir. Ciltte sebum üretimini baskılayan ve adeta durduran, karaciğerde sentezlenen ve bol miktarda A vitamini içeren bu ilaç, 12 yaşından sonra ergenliğe giren ergenler ve sorun yaşayanlar için uzmanlar tarafından reçete edilmektedir.

Roaccutane Nedir
Roaccutane Nedir

Sadece eczanelerde 10 kapsüllük dubleks (PVC/PVDC) blisterlerde 30 adet yumuşak jelatin kapsül şeklinde satılmaktadır.

Roaccutane İçeriği

Roaccutane kullananlar yorumlar yaparken bu ilaç hakkında bazı tavsiyelerde bulunmaktadır. Biz bu tavsiyelere geçmeden evvel ilaç içeriğine bakalım: Roaccutane aktif bileşen izotretinoin içeren oral bir ilaçtır. Bu ilaç, derideki bakterileri azaltarak ve iltihabı önlemeye çalışır. Önemli bir etkiye sahip olmasını sağlamak için tipik olarak iki ila üç ay süreyle alınır. İlaç yüksek bir başarı oranına sahiptir ancak bazı ciddi yan etkileri de vardır.

Mesela Roaccutane ilacını hamile olan kadınların alması güvenli değildir. Bu ilacın yan etkileri arasında saç dökülmsi akne kötüleşmesi ve cilt hassasiyeti sayılabilir. Bazı kadınlar ayrıca ilaçtan kaynaklanan yara izi oluştuğunu belirtiyorlar. Roaccutane genellikle akne hastalarının çoğu için etkili olsa da, faydalarına değmeyebilecek bazı olumsuz yan etkileri vardır.

Roaccutane Fiyat 2024

Doktor reçetesi dışında satılmayan Roaccutane’nin fiyatı her yıl değişmektedir. SGK ile alabileceğiniz bu ürünün Kasım 2024 fiyatı 123.65 TL

Ortalama Fiyat180.65 TL
Yüksek Fiyat255.19 TL

Roaccutane Kullananlar Yorumlar

Bu ilaç Roaccutane kullananlar yorumlar incelendiğinde mide bulantısı, kusma ve baş ağrısına neden olabilir. Bazı kadınlar ruhsal sorunlar da yaşayabilir. Hamile olan veya hamilelik planlayan kadınların bu tür ilaçları doktora sormadan almaması gerekir.

  • “ilacı ben kullanmaya başladım ve ilacın etkili olduğunu gördüm. Bende herhangi bir yan etki meydana gelmedi. Ancak ben de doktora sormadan ilacı almadım.”
  • “cilt için hassas bir konu benim tavsiyem bu ilacı kafanıza göre almayın. Çünkü mutlaka yan etkileri çıkabilir. Kullanım süresi de 6 aydan fazladır. Eğer kullanıyorsanız kan veremezsiniz ve lazer epilasyon yaptıramazsınız.”
  • “Roaccutane kullananlar eğer depresyonda ise depresyonun tetiklendiği şeklinde duyumlar alıyorum”
  • “ilaç benim cildimi kuruttu bu yüzden cildi nemlendirecek bir krem de almak gerekti. “
  • “cildinizi kesinlikle bebek cildine çevirecek harika bir ilaçtır ben şahsen yararını gördüm. Ancak sizde nasıl etki gösterir bilemem”

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu