Cilt Bakımı

Nadixa Krem Nedir ve Ne İçin Kullanılır? Nadixa Krem Kullananlar

sivilcelere karşı Nadixa krem kullanan var mı, Nadixa krem nedir ne için kullanılır, Nadixa krem ne işe yarar, Nadixa Krem Kullananlar ve  Nadixa Krem Yorumları

Nadixa Kremi Beyaz yada beyazımtırak rengi olan belli bir kokusu olmayan bir kremdir. Türkiye’de üretilmiş ilk tropikal kimonondur. Asil kullanım alanı olan Akne tedavisi olmakla birlikte deri enfeksiyon hastalıklarında kullanılabilmektedir. Nadixa Kremin İçeriğinde bulunan Nadifloksasin’dır bakteri ve mikrop öldürücü özelliğine sahiptir. 30 gramlık tüplerde bulunmaktadır. Uzman Doktor kontrolünde kullanılması tavsiye edilmektedir.

Nadixa Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Nadixa Krem Nedir? Cildin üzerinde bulunan akne sivilcelerin geçmesini sağlayan ayrica deri altında bulunan sivilcelerin çıkmasını ve iyileşmesini sağlayan etkili bir kremdir. Bu Kremin maddesi Nadifloksasin’dır. Bu kremi kullanmaya başlandığı zamandan itibaren bakterilerin cilt üzerinde çoğalmasını engellemektedir. Ayrica Cilt üzerinde bulunan bakterilerin neden olduğu iltihaplı cilt bozukluklarını düzenleyen ve iyileşmesini sağlayan etkili Antibiyotik bir kremdir. Çoğunlukla Ergenlik döneminde oluşan sivilce ve aknelerin yoğun olduğu bölgelerdeki irin ve sivilceler ve pembe kırmızı sivilcelerin giderilmesi için genelde uzman doktorlar tarafından reçete edildiği bilinmektedir.

Nadixa Krem Nedir ve Ne Icin Kullanilir
NadixaKrem Nedir ve Ne Icin Kullanilir

 

Nadixa Krem Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Nadixa Kremin İlacın Etken Maddesi;  Nadifloksasin’dır‘ dir. Nadixa Krem; bakterilerin cilt üzerinde büyüyüp çoğalmalarını engelleyerek, cilt üzerinde oluşan. Bakterilerin neden olduğu iltihaplı cilt bozukluklarında (sivilceler ve akneler) için kullanılan yararlı bir antibiyotiktir.

 1. Özellikle ergenlik çağına ulaşmış  gençlerde görülen sivilceler ve Akne tedavisinde kullanılmaktadır.
 2. Nadixa Krem Cilt üzerinde oluşan mikrop ve bakterileri öldürücü etkisi vardır.
 3. Ciltte oluşan deri enfeksiyonlarının iyileşmesini sağlar.
 4. Genelde Ciltte oluşan iltihaplı sivilce ve aknelerin kurumasını sağlayan ve yenilerinin çıkmasını engeller.
 5. Deri altı veya deri üstünde oluşan sivilcelerin iyileşmesini sağlayarak. Daha sağlıklı ve sivilcesiz bir cilde sahip olmasını sağlar.
 6. Kil köklerinde oluşmuş iltihapları kurutur.
 7. Cildinizin bir yerinde oluşan sivilce ve akneleri tedavi etmektedir.(alna, enseye yakın kıl köklerinde, erkeklerde sakal ve bıyık bölgesi, genital bölge, sırt gibi  yerlerde kullanılmaktadır.)
 8. Siyah noktalarin geçmesi için kullanılmaktadır.
 9. Temiz ve pürüzsüz bir cilt yapısına kavuşturduğu bilinmektedir.

Nadixa Krem Ne İşe Yarar?

Nadixa Krem Ne İşe Yarar? bakterilerin cilt üzerinde büyüyüp çoğalmalarını engelleyerek, cilt üzerinde oluşan bakterilerin neden olduğu iltihaplı cilt bozukluklarında (sivilceler ve akneler) için kullanılan yararlı bir antibiyotikti

Nadixa Krem Kullanılmadan Önce Bilinmesi Gerekenler?

 1. Nadixa Kremin etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmemektedir.
 2. Akıntılı lezyonlar, çatlak,kuru,kesik,tahriş olmuş veya egzamalı ciltlere ya da rüzgar ve güneş yanığı oluşmuş ciltlerde kullanmayiniz. Kullanmak için sorunlu olan yerlerin iyileşmesini beklemeniz gerekmektedir.
 3. Bu Kremi sürdüğünüz sorunlu olan yerlerde sarı lekeler oluşabilir. Bu lekeleri sabunlu su ile yıkayarak kolayca çıkarabilirsiniz.
 4. Kremi sorunlu olan bölgeye kullandıktan sonra güneşe çıkmayınız.
 5. Bu Kremi ağız, burun içine, gözlerinize ve cildin hasarlı yerlerine temas ettirmeyiniz.Yanlışlik ile temas olursa bol su ile yıkayınız.
 6. Cildinizi bilhassa alkolsüz sabunla temizlemeniz gerekmektedir. Sorunlu olan bölgenin tedavisi  iyi sonuç vermesi için tedavi süresince makyaj yapmayınız, yüzünüze fondöten gibi cildin hava almasını engelleyecek makyaj malzemeleri kullanmayınız.
 7. Bu Kremi kullandığınız zaman cildinizi tahriş edebilecek saç boyası ve tüy dökücüler kullanmamanız gerekmektedir.

Nadixa Krem Nasıl Kullanılmalıdır?

Bu Krem Ne olursa olsun ambalaj üstündeki ikazlar ve talimatlar doğrultusunda kullanınız. Uygulama hatasından meydana gelen problemlerin sorumluluğu kullanıcıya aittir. Nadixa Krem Kullanmadan Önce doktorunuza yada eczaneye danışınız.

Nadixa Krem Tavsiye Edilen Kullanımı

 1. Uzman Doktorunuz Bu Kremi nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir.
 2. Kesinlikle doktorunuzun tavsiye ettiği direktiflere uymanız gerekmektedir. Yanlış kullanımını cildinize ciddi zararlar verebilir.
 3. Bu Kremi kullanmadan önce sorunlu olan sivilceli yerleri su ile temizleyip, temiz bir havlu ile kurulamanız gerekmektedir.
 4. Sivilcelerin olduğu cilde sürüp, hafif hareketlerle masaj yaparak cildinize yedirilmesini sağlayınız.
 5. Sabah ve akşam olacak şekilde günde 2 defa kullanmanız yeterlidir.

Nadixa Krem Cilde Faydası Nelerdir?

Bu Kremin Cilde Faydası Cildinizin herhangi bir yerinde oluşan sivilce ve akneleri tedavi etmektedir.(alna, enseye yakın kıl köklerinde, erkeklerde sakal ve bıyık bölgesi, genital bölge, sırt gibi  yerlerde kullanılmaktadır.)

Nadixa Kremi Eczane Satış Fiyati 2021

Belirtilen Cilt Kremini Tüm Eczanelerden rahatça satın alabilirsiniz Nadixa Kremi kullanmaya karar verdiğinizde kesinlikle doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Eczanelerde Nadixa Kremi 2020 yılı Satış Fiyatı ( KDV Dahil ) 40.03 TL olduğu belirtilmiştir.

Nadixa Krem Hakkında Merak Edilen Sorular ve Cevapları

Hakkında Merak Edilen Sorular ve Cevapları

Nadixa Krem Kortizonlu Mu?

 Kortizonlu değildir, antibiyotik özelliği olan bir kremdir.

Nadixa Krem Tüylenme Yapar Mı?

Bu Kremi Kullanan birçok kişi yorumlarında tüylenme ile ilgili bir şikayet belirtmemiştir.

Nadixa Krem Ne kadar Süre Ciltte Kalmalıdır?

Sorunlu olan bölgede kullanımdan itibaren en az iki saat ciltte kalmalıdır, daha uzun kalıp yıkamadığınız da herhangi bir sorun oluşturmadığı belirtilmiştir.

Nadixa Krem Ne zaman Sürülmelidir?

Sabah akşam olmak üzere Günde iki defa sorunu olan bölgeye sürülür, sürüldükten sonra mümkün olduğu kadar güneşe çıkmamanız tavsiye edilmektedir.

Nadixa Krem Ne Kadar Sürede Etki Göstermektedir?

İlk etkiler üç hafta sonra ortaya belirli olacaktır. Tam sonuç ise 2. ay bitiminde olacaktır.

Nadixa Krem Lekelere İyi Gelir mi?

Hem cilt lekelerinin hem de siyah noktaların tedavisinde Doktor tavsiyesi ile kullanılmaktadır.

Nadixa Kullandığımda Cildimi Beyazlatır Mı?

Cildi soyduğu ve Cildi yenilediği için beyazlatma etkisi vardır.

Nadixa Krem Reçetesiz Satın Alınır Mı?

Reçeteli ve reçetesiz eczanelerden satın alınabilir.

Sivilcelere Karşı Nadixa Krem Kullananlar Yorumlarında Ne Diyor?

Ergenlik dönemimde dermatoloğun verdiği bir ilaçtı bana düzenli bir şekilde kullandım ve sonuç aldım. Kafamda olumlu bir düşünce bırakan bir krem ismi.

“benim şu an iltihaplı büyük sivilcem olmuyor pek ama onlar için çok iyiydi ben sabah yeni çıkmış bi sivilce gördüğümde eskiden okula giderken sürerdim hazırlanıp evden çıkarken ovuşturup yayardım(sivilcenin üstünde kalması gerekiyor vermeyeceksin) öyle giderdim okula iltihabını yok ederdi. 3 yıl falan kullandım zaten sivilcelerin oldukça sürüyorsun.

doktorumun Nadixa Kremi tek başında değil de iki tane daha ilaçla vermişti ve de gerçekten işe yarayıp sivilcelerimi söndürmüştü. Ciltteki lekeler üzerinde de etkili olmuştu

Nadixa Krem Kullananlar ve  Nadixa Krem Yorumları

Birden fazla ilaçla Nadixa Krem kullandım ve olumlu sonuçlar aldım. Yalnız doktorum tek başına bu ilacı kullansan geçmezdi dedi. Artık kararı siz verin

Leke, sivilce, ve siyah nokta şikayetlerle doktora gittim ve bu kremi önerdi ilk uygulamadan 2 saat sonra burnumun üzerindeki siyah noktaları net bir şekilde yok ettiğini fark ettim siyah noktada etkili oldunuz kesin ama diğer sorunlarda etkilimi zaman gösterecek tskler.

Nadixa Krem hakkında fikir ve görüşlerinizi yorum kısmında belirtmeyi unutmayın..

Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Ben de nadixa krem ve clinoper jel kullanıyorum fakat cildi soyar gibi yanık kırmızı lekeler oluştu normal mi acaba nadixa kremi sürsem düzenli onları geçirir mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu