Gündem

Muscoflex Nedir Ve Ne İçin Kullanılır? Kullanıcı Yorumlari

Muscoflex  Krem neredeyse her insanın evinde bulunan kremdir. Muscoflex Nedir Ve Ne İçin Kullanılır sorusuna yanıt arıyorsanız eğer , Kaslarin asiri derece gerilmesinden meydana gelen kas gevşetici ve ağrı kesici olarak kullanılmaktadır. Genel olarak Muscoflex DUO Krem kas ağrılarında kullanılmaktadır. Peki Muscoflex Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Muscoflex yan etkileri neledir ,muscoflex kas gevşetici nedir, muscoflex fiyati nedir? bu yazımızda bu sorularin cevaplarini size aktarmaya çalışacağız.

Muscoflex Krem Nedir?

Muscoflex krem birbirinden değişik formları ile piyasada bulunan ve oldukça etkili olan bir krem ilaçtır. Beyin ve omurilik merkezini etkileyerek kas ağrılarının;  giderilmesi için kullanılan bu kas gevşetici; krem, doktorlar tarafınca genel anlamda tercih edilen ve  kullanılan ilaçlardan biridir. Muscoflex Krem genel amaci kasların aşırı aşama; gerilmesinden meydana gelen kas gevşetici ve ağrı kesici olarak kullanılmaktadır.

Bir hasar ya da zedelenme sonucu oluşan yada sinir sistemi; bozukluklarına bağlı olarak; kaslarda görülen ağrı ve irade dışı kas gerginliği durumlarının tedavisinde ve bel ağrısı, sırt ağrısı, boyun tutulması şeklinde hastalıkların giderilmesinde kullanılır.

Muscoflex krem genel olarak fizik  güç isteyen işlerde ağır şartlarda çalışan; işçilerin kas ağrıları için kullandığı bir ilaçtır. İnsanin vücudundaki yer kasların  aşırı derece zorlanmasından kaynaklı kas ağrılarında kullanılan etkili bir kremdir.

"<yoastmark

Muscoflex Ne İşe Yarar Ve Ne İçin Kullanılır?

Genel anlamda aşırı zorlanma sebebi ile Beyin ve Omurilik sebepli kas ağrılarında kullanılmaktadır. Muscoflex DUO Krem(jel) ağrı kesici olarak kullanılmaktadır.

 • Eklem Kireçlenmesi
 • Eklem çevresi yumuşak dokunun iltihaplanması
 • Spor yaralanmaları sonucu ortaya çıkan kas ve eklemlerde meydana gelen burkulma, incinme ve ezilme sebebiyle görülen ağrı, şişme ve iltihaplanma problemlerinin tedavisine yarar sağlar.

Muscoflex Krem  eklem ve kas ağrıları, iltihap önleyici ve ağrı kesici olarak kullanılmaktadır. Günlük hayatımızda hay aksi diyerek karşılaşacağımız talihsiz olaylar şu demek oluyor ki ani kas gerilmesi ,ayak burkulması, bilek incinmesi, ayak incinmesi, benzer biçimde semptomların  tedavisinde kullanılmaktadır.

Muscoflex Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Muscoflex Krem Kullanmadan Önce nelere dikkat etmeliyiz Öncelikle Doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmayınız. ek olarak Muscoflex kullanımında kesinlikle doktorunuzun direktiflerine uyunuz.

Aşağıdaki durumlardan bir tanesi sizde var ise eğer ilacı kullanmayınız ve derhal doktorunuza başvurunuz.

 • Kas yada kasların vazife yapamama (kasılamama) durumu var ise, bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 • öteki kas gevşeticiler ile birlikte kullanmak sakıncalıdır. Devamlı kullandığınız kas gevşetici ilacınız var ise bunu hekiminize bildiriniz.
 • Tedaviniz sürecinde bu ilaçla birlikte, güneş koruyucuları ve losyonları, böcek kovucular ve öteki cilt ürünlerini kullanmak sakıncalıdır.
 • İlacın kullanımı esnasında ilacı uyguladığınız bölgede tahriş oluşursa, ilacın alımını durdurup, hekiminize müracaat etmelisiniz.
 • Enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve yanık cilt bölgelerine uygulamayınız. Bu tür vakıaların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonrasında ilacı uygulayınız.

Muscoflex Krem Nasıl Kullanılır?

Muscoflex ile ilgili yukarı bölümde hangi durumlarda kullanmamanız icap ettiğini belirttik  Muscoflex nasıl kullanıldığına erişince kesinlikle Doktorunuz direktiflerine uyumanızı tavsiye ederiz.

 • Tedavi edilecek bölgeye (ağrılı bölge) kafi oranda ince bir katman halinde sıkınız ve hafifçe hareketlerle masaj yaparak uygulayınız. Günde 2-3 kez uygulanabilir.
 • İlacı uyguladıktan sonrasında minimum 10 dakika kuruması için bekleyiniz. Merhem kuruduktan sonrasında giyininiz.
 • İlacı uyguladıktan sonrasında minimum bir saat banyo yada duş yapmayınız.
 • Tedavi edilen cilt bölgesini bandaj ile sarmayınız ve sıcak su torbası yada sıcak havlu ve benzeri sıcağa maruz duracak halde uygulamalar yapmayınız.

[info type=”info-warning” ]

Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o halde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde kesinlikle hekimin yönergelerine uyulması koşul olup, yanlış kullanım ve yönerge dışı uygulamalar ilaçtan beklenen yararları değişik yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.

[/info]

Muscoflex Krem Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • İlacın ağzınıza ve gözlerinize temasından kaçınmalısınız. Bu bölgelere teması halinde bolca su ile yıkayınız.
 • 15 yaşın altındaki çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 • Hamilelikte ve bebek emziren bayanlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Muscoflex Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Muscoflex kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan tesir belirtilmemiştir.

Olabilecek Yan Etkileri

 • Karın ağrısı ,
 • nefes almada güçlük,
 • kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik
 • Tahriş, kızarıklık, kabarma, kaşıntı görüldüğünde ilacın alımını durdurup derhal doktorunuza bildirmeniz gerekmektedir.

Unutmayin Ufak bir dikkatsizlik daha mühim sorunları bununla beraber getirebilir..

Muscoflex Krem Fiyatı 2020

Muscoflex krem Tüm Eczanelerden rahatça satin alabilirsiniz Muscoflex kremi kullanmaya karar verdiğinizde kesinlikle doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Eczanelerde Muscoflex 2020 yılı Satış Fiyatı ( KDV Dahil ) 19.33 TL olduğu belirtilmiştir.

Muscoflex Krem Muadili (eşdeğeri)

Muscoflex Krem Muadili  olarak bir fazlaca ilaç bulunmaktadır. O kremler Redemus Merhem,Thiospa Merhem,Kaserax Krem ürünün muadilidir.

Muscoflex Krem Kullananlar & Kullanıcı Yorumlari

Muscoflex Krem Kullananlar Kullanıcı Yorumları sizler için ölçüt olmamalıdır. İlaç kullanımı ve neticeleri kişiden kişiye farklılıklar izah edebilir. Kullananlar ne diyorsa desin ne olursa olsun Doktorunuza Danışmadan Kullanım yapmayınız Doktorunuzun tavsiyelerine uyunuz.

Muscoflex Krem Kullananlar

Muscoflex Krem Kullananlarin yorumlarını araştırdık ve genel anlamda kas gevşetici olarak  kullanılan Muscoflex kremin kas ağrılarının iyileştirdiği ve kullananlarin çoğunun memnun kaldığını belirtmişlerdir. Ayrıca sırt ağrısı, boyun ağrısı ve kas ağrılarında  kullanımı için fazlaca etkili olduğu kullanıcılar tarafınca belirtilmiştir.

 

Puan Ver

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu