Sağlık

Aleve Hap Nedir? Ne Kadar Sürede Etki Eder? Fiyati 2024

Aleve Hap Nedir? Ne Kadar Sürede Etki Eder? Fiyati 2024, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri, Aleve Hap adeti Kesermi ve Fiyati 2021 yılında ne kadar oldu?

Aleve Hap Nedir? Ne Kadar Sürede Etki Eder? Fiyati 2024, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri, Aleve Hap adeti Kesermi ve Fiyati 2024 yılında ne kadar oldu?. Daha önceki yazılarımızda sitemizin Sağlık kategorisinde farklı ilaçların ne işe yaradığı, fiyatının ne kadar olduğu, hakkında en çok merak soruların cevaplarını sitemizde paylaşmıştık. Bu yazımızda ise Aleve Hap Nedir? size bundan bahsedeceğiz.

Ağrıkesici, ateş düşürücü ve iltihap giderici etkisiyle birlikte; baş ağrısı, diş ağrısı, soğuk algınlığı, kas ağrısı, eklem ağrısı, adet sancısı hatta hafif ateşli olunan durumlarda Aleve 220 MG kullanilmaktadir. Agrı kesici, ateş düşürücü, adet sancısı gibi rahatsızlıklarda tercih edilen ilaçlar arasındadır.

Aleve Hap Nedir?

Etken maddesi; Naproksen sodyum olan ALEVE 220 mg Film Tablet ilacın vücutta iltihap ve ağrıya neden olan hormonları azaltarak, iltihap giderici ve ağrıkesici olarak kullanılmaktadır. Ayrica hafif ateşleri düşürme etkiside mevcuttur.

ALEVE 220 mg Film Tablet genelde Soğuk algınlığına bağlı boğaz ağrısı, baş ağrısı, kas ağrısı, eklem ağrısı, diş ağrısı, soğuk algınlığı, kas ağrısı, eklem ağrısı, adet sancısı ve hafif ateş durumunda tercih edilmektedir.

Aleve Hap Nasıl Kullanılır?

Öncelik olarak kesinlikle Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gereklidir. Tedavi boyunca kesinlikle doktorunuzun önerilerine uyulması gerekmektedir. Bu ilacın önerilen doz dışı kullanımı hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.

Aleve Hap Nedir
Aleve ağrı kesici Hap Nedir
 • İlacın her dozunu bir su bardağı dolusu su ile birlikte alınmalıdır.
 • Ağrının daha hızlı hızlı geçmesi için Aleve tableti, emilimi daha kolay olacağından aç karnına alınmalıdır.
 • Mide rahatsızlığınız varsa yemekten sonra tok karnına alınmalıdır.
 • Doktorunuz tarafından başka türlü önerilmedikçe günde 3 tabletten fazla alınmamalıdır.
 • Doktora veya diş hekimi tarafından tavsiye edilmedikçe, 4 günden daha uzun süre kullanılmamalıdır.
 • Bu ilacın kullanımı 12 yaş üzeri çocuklar ve yetişkinler içindir.

Aleve Hap Olası Yan Etkileri Nelerdir?

 • Karın ağrısı,
 • Nefes almada güçlük,
 • Kurdeşen,
 • Yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik olması durumunda acilen doktora bilgi verilmesi gerekmektedir.

Yaygın görülen yan etkileri ise;

 • Baş dönmesi,
 • Sersemlik,
 • Yorgunluk,
 • Mide ağrısı, Mide yanması ve ekşimesi,
 • Şişkinlik,
 • Kusma, İshal veya Kabızlık yaygın görülen yan etkilerdir.

Aleve Ağrı Kesici Kullanıcı Yorumlari

Bu ilacın Kullanıcı yorumlarında değişiklik olsa dahi genel anlamda bakıldığında olumlu kullananlarin yorumlari yer yer almaktadır. Ancak kullanım sırasında herhangi bir olumsuz etki olması durumunda size en yakın hekime başvurulmalıdır. Aleve Ağrı Kesici kullanıcı yorumları hakkında sizinde yazmak istediğiniz bir nokta var ise bize iletişim kısmından ulaşınız.

Aleve Hap Fiyati 2024

Bayer Türk Kimya San. Tic. Ltd. Şti. tarafından imal edilmiş yerli bir ilaçtır. Aleve Hap Fiyati 112.77 TL olup Normal reçete ile satılmaktadır. Belirtilen bu fiyat her zaman güncel olmayabilir.

Aleve Hap Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Aleve aldıktan 1 saat sonra  etkisini göstererek kendinizi daha iyi hissetmeye başlamalısınız.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu