Sağlık

Aknetrent Kullananlar Yorumlar – Etkili Sivilce Kremi

Aknetrent Kullananlar Yorumlar; Genel olarak, Aknetrent (izotretinoin) tedavisinin etkileri doza bağlıdır. Bununla birlikte, bu etkiler tam olarak belirlenmemiştir. İlaç reçeteli olarak satılan, zor aknelerin tedavi edilmesi amacıyla kullanılan bir ilaçtır. Uyarılar da genel olarak ilacın bebek ölümlerine sebep olabilme riski olduğundan, gebelikte ve emzirirken kullanılmaması yönündedir.

Bazı insanlarda inatçı sivilcelerle baş etmek zordur. Tedavilere tam cevap verilmediği durumlarda daha etkin bir ilaç olarak Aknetrent kullanılmaktadır. İlacın asıl etkisi sivilcelerdeki yağ oranını azaltmaktır. Kapsülleri bir bardak su ile alınmaktadır ve ilaç alındıktan sonra hemen yatmamak önerilmektedir.
Aknetrent (izotretinoin) kullananların ilacı bıraktıktan 1 ay sonrasına kadar kan vermemesi önerilmektedir.
İlacın kullanımının sakıncalı olduğu hastalıklar arasında şiddetli depresyon hastalığı, karaciğer hastalığı, A vitamin yüksekliği şeker hastalığı bulunuyor.

Aknetrent Nedir?

Aknetrent Nedir
Aknetrent Nedir

Pek çok erginlik sürecindeki gencin sivilce ve akne sorunları için kullandığı Aknetrent ilacı dermatologlar tarafından reçete edilmekte ve birçok doktor bu ilacı kullanmadan önce izin istemektedir. Ayrıca bir dermatolog bu ilacı kullanmadan önce kardiyoloji, göğüs hastalıkları, endokrinoloji gibi doktorlara danışmanızı isteyebilir.

Aknetrent Ne Kadar Süre Kullanılmalı?

Aknetrent Ne Kadar Sure Kullanilmali
Aknetrent Ne Kadar Sure Kullanilmali

Doktorunuz tedavinin süresini bir dizi teste ve akne probleminizin boyutuna göre belirleyecektir. Ancak standart tedavi 4-6 ay sürer. Hasta düşük doz tedavi alıyorsa bu süre daha uzun olabilir. Akneniz tedaviden sonra 8 haftaya kadar iyileşmeye devam edebilir.

Aknetrent Kullananlar Yorumlar

Aknetrent kullanıcı yorumları bazı internet sitelerinden alıntı yapılarak yazılmaktadır. Kulaktan dolma bilgilerle doktor tavsiyesi olmadan bu ilaç kullanılmamalıdır. Bir Aknetrent kullanıcısı olarak, yorumlarınızı sitemizin yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Bu ilaç sivilce tedavisinde kullanılmaktadır. Aknetrent kullananlar yorumlarında dudak ve ciltte kuruluk gibi yan etkilere neden olduğunu belirtmişlerdir. Bu ilacin tedavisi süresince cips, çikolata, abur cubur ve yağlı yiyeceklerden uzak durulması tavsiye kullananlar tarafından tavsiye edilmiştir.

Aknetrent Kullananlar oncesi ve sonrasi
Aknetrent Kullananlar oncesi ve sonrasi
  • “. Yan etkileri var mı bende oldu ve bu etkileri 10 gün içinde ortaya çıkıyor. Dudaklarda kuruma ve ciltte kızarma olabiliyor. Siyah olan yüzdeki noktaları temizliyor. Tedavi olarak da yaklaşık 3 ay boyunca ilacı almak yeterli oluyor.”
  • “Çenedeki sivilcelerim oldukça belirgin olmaya başlamıştı ve sivilceler içinde iltihaplar vardı. Onları patlatmak, yan gözeneklere de mikrop bulaştıracaktı. Deri için cilt doktoruna gittim. Doktor bana aknetrent yazdı ve bununla beraber bir ilaç daha yazdı. Sevindirici haber şu ki siyah noktalar gitti.”
  • “Aknetrent (izotretinoin) tedavisinin eklem ağrılarına yan etkiler yaptığınız ben kendim bizzat yaşadım. Ağrıların belli bir zaman sonra geçmediğini de belirtmeliyim.
  • “ilaç şu durumda kullanılmalı bence, başka çare yoksa Aknetrent (izotretinoin) tedavisine başlanmalı. Çünkü cildi ilaç kullanımı boyunca kaç ay sürecekse, cildi nemlendirmelisiniz.”
  • “ilacı kullanırken zaten alkol alışkanlığınız varsa bırakmanız gerekiyor ve tedavisi bende 2 ay sürdü bu sürede alkolden de uzak durarak kendime iyilik yapmış oldum”

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu