Sağlık

1 Ayda 10 Kilo Vermek (Verdim) – En Net Bilgi

1 Ayda 10 Kilo Vermek; Kilo vermenin en iyi yolu, sıkı bir diyet planı ve egzersiz programını izlemektir. Kilo vermek isteyen insanlar genellikle farklı diyet planları ve egzersizler arasında geçiş yapar. Ancak 1 ayda 10 kilo verene kadar tek bir diyet planına bağlı kalmanız önemlidir.

Diyet planı ayrıca karaciğeri temizleyen ve kilo vermeye yardımcı olan limonlu detoks içecekleri de içeriyor. Kısa sürede kilo vermek için öncelikle dikkat edeceğiniz nokta az yemektir.  Bu yöntem sağlığınızı etkilemeden çok fazla kilo vermenize yardımcı olacaktır. Ayrıca özel yağ yakma egzersizlerini de düşünmelisiniz. Bununla birlikte, diyet programı planın en önemli parçası olarak kalacaktır.

1 Ayda 10 Kilo Vermek Mümkün mü?

1 ayda yoğun bir egzersizle ve porsiyonları en aza indirerek sağlıklı bir şekilde kilo vermek mümkün. Ancak öncesinde doktorunuzla görüşmeniz gerekiyor. İlk etapta kahvaltınız lif ve protein açısından yüksek olmalıdır. Kahvaltıda yumurta tüketmek iştahınızı kesecektir.

Akşam yemeğinden önce küçük bir atıştırma da önemlidir. Enerji artışına ihtiyacınız varsa, biraz fındık ve tohum yiyebilirsiniz. Ayrıca kan şekeri seviyenizi sabit tutmak için bol miktarda meyve yemelisiniz. Vücudunuzu yenilemek için fiziksel aktiviteden sonra protein tozları da alabilirsiniz. Günlük kalori alımının 2500 Kcal ile sınırlanması gereklidir.

1 Ayda 10 Kilo Vermek Verdim
1 Ayda 10 Kilo Vermek Verdim

Kilo vermek kolay değildir ve büyük bir azim ve zaman gerektirir. 1 ayda 10 kg vermek safra taşlarına da yol açabilir. Hızlı kilo vermek safra kesesini çok yorar. Azar azar kilo vermek en iyi yoldur.

1 Ayda 10 kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyım?

Sağlığınız yerinde ise kalp şeker ve damar sorunlarınız yoksa, sabah öğle ve akşam 2’ şer saat yürüyerek ve günde kalori alımını 2.500 kaloride sabitleyerek ayda 10 kilo verebilirsiniz. Varsa insülin direncinizi kırmak için dahiliye uzmanından yardım alabilirsiniz.

Ne Kadar Sürede 10 Kilo Verilir?

 En az 1 ay en çok 6 ayda 10 kg zayıflamak mümkündür ama hızlı kilo vermek bünyenize yaşınıza kilonuza kalp damar sağlığınıza bağlıdır. Beslenme tarzınızı tamamen değiştirmeniz gerekir.

80 Kiloyum 1 Ayda Kaç Kilo Verebilirim?

80 kiloluk bir insan hızlı kilo verme programı ile ayda 5 kg verebilir. Aynı egzersizleri daha kilolu biri yaparsa daha hızlı kilo verir. Söz gelimi aynı diyeti uygulayan 120 kiloluk biri ile 80 kiloluk biri karşılaştırılırsa 120 kiloluk kişi insülin direnci yoksa daha hızlı kilo verir. Her koşulda kalori alma-harcama dengesine bakmak gerekiyor. Fazla kalori fazla yağ depolama demektir. Az yemek ve çok hareket etmek ise depo yağların yakılmasını sağlar.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu