Fiyatı Nedir?

Aknetrent Reçetesiz Alınır mı, Fiyat 2024 Nedir?

Aknetrent Hangi Reçete?

Aknetrent Reçetesiz Alınır mı? Aknetrent, özellikle sivilce tedavisinde doktorların sıkça reçete ettiği, Roaccutane’e alternatif bir ilaç olarak tavsiye edilmektedir. Bu ilacın, sivilcelerin tedavisi için cilt doktorları tarafından uygun görüldüğünde reçete edilmektedir. Peki, Aknetrent hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?, 2024 Yılında fiyatı ne kadar? ve Aknetrent reçetesiz Fiyatı hakkında detaylı bilgi aktaracagiz.

Aknetrent, etkili bir sivilce tedavi yöntemi olmakla birlikte, kullanımı ciddi bir dikkat ve takip gerektirir. Bu nedenle, ilacı kullanmaya başlamadan önce ve süreç boyunca bir dermatoloji uzmanının yönlendirmesi altında olmanız, tedavinin sağlıklı ve güvenli bir şekilde ilerlemesini sağlar.

Aknetrent Nedir?

Aknetrent, izotretinoin isimli aktif maddeyi içeren, ağır akne tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Cildin yağ üretimini azaltarak ve iltihabı kontrol ederek sivilcelerin kurumasına yardımcı olur.

Aknetrent Recetesiz Alinir mi Fiyat
Aknetrent Recetesiz Alinir mi Fiyat

Aknetrent Nasıl Kullanılır?

Aknetrent, sadece cilt doktorları tarafından reçete edilebilen bir ilaçtır. Doktorunuz, cildinizin durumuna ve genel sağlık durumunuza göre size uygun dozu ve kullanım süresini belirleyecektir. Aknetrent genellikle 4-6 ay süreyle kullanılmaktadır.

Aknetrent Kullananların Yorumları

Öncelikle Aknetrent kullananların yorumları genel olarak olumlu yöndedir. Birçok kullanıcı, Aknetrent sayesinde sivilcelerinden kalıcı olarak kurtulduğunu ve ciltlerinin çok daha sağlıklı hale geldiğini belirtmektedir.

  • Cilt sorunlarım oldukça fazlaydı. Ne yaptıysam baş edemedim. En sonunda Aknetrent kullandım ve işe yaradığını gördüm.
  • roaccutane’in daha uygun fiyatlı hali, her şey eşdeğer yani farksız bana roaccutane yazıldığında ben eczaneden bunu alıp tedaviye başlamıştım memnun kaldım.
  • roaccuatane la aynı.2 ayda izlerde çok bi etki yapmıyo.bazı kişilerde izler kalıyomuş.ben tam 6 ay kullandım.yani tedavimi tamamladım.şimdi ne sivilcem ne de izim var.sadece suratımda kalan biraz çukurlar var.onları da kışın halledicem.yazın cilt tedavisi olmak çok zararlı

Aknetrent Reçetesiz Alınır mı?

Hayır. Aknetrent, kırmızı reçete ile verilen bir ilaçtır ve eczaneden doktor reçetesi olmadan satın alınamaz. Tedavi sürecinde düzenli olarak cilt uzmanı kontrolünde olmanız ve kan tahlillerinizi yaptırmanız gerekir. Bu süreç, ilacın etkilerinin doğru bir şekilde izlenmesini sağlar ve olası riskleri minimuma indirir.

Aknetrent Fiyatı 2024

AKNETRENT 20 MG YUMUŞAK JELATİN 30 KAPSÜL, Eczanelerde 310,78 ₺ satış fiyatıyla sunulmaktadır ve Kırmızı reçete ile satın alınmaktadır. Bu ilaç, ATC sınıflamasında D – DERMATOLOJİKLER kategorisine ve D10 AKNE İLAÇLARI sınıfına dahildir. RECORDATİ İLAÇ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ tarafından üretilen AKNETRENT, bir kutu içerisinde 30 adet 20 MG isotretinoin etkin maddesi içeren kapsülleri barındırır. İlacın barkod kodu 8699559190045’tir.

Kaynak : https://titck.gov.tr/storage/Archive/2019/kubKtAttachments/TITCK-AKNETRENT10%20MG-UYGUN%20KT.pdf_f7b4903f-24d0-4ab4-a80b-429afb56a2f2.pdf

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu