Sağlık

Diş İçin Antibiyotik İsimleri 1000 mg – Dikkat Edilmeli!

Diş iltihabına hangi antibiyotik iyi gelir

Dişler için antibiyotik isimleri ve 1000mg , diş problemleri olan kişiler tarafından geniş çapta incelenmeye devam ediyor. Dişçiye gitmek herkes için eğlenceli bir deneyim değildir, özellikle de bir veya iki dişiniz çürükse can sıkıcı bir süreç başlayacaktır. Diş minesini zayıflatan soğuk-sıcak sıvıları artarda içmek gibi, çok şekerli yiyecekleri sık sık tüketmek gibi alışkanlıklar dişleri bozar. Diş etleri şişmeye başladığında iltihap bakterilerden dolayı gelişir. İltihabı kurutmak için neyse ki birçok ilaç var.

Diş İçin Antibiyotik İsimleri 1000 mg

Genellikle Diş iltihabı için genelde penisilin grubu ilaçlar önerilmektedir. Diş şişmesinin devamı halinde mikropların kana karışması daha kötü sonuçlara yol açar.

Dis Icin Antibiyotik
Dis Icin Antibiyotik
AUGMENTIN BIDKlamoks BID
Amoklavin BIDKlavunat BID
Diş İçin Antibiyotik İsimleri 1000 mg

En çok tercih edilen diş ağrısını kesmek için ilaçlar;

  • Apranax Ford
  • Dexford
  • Minoset

gibi ağrı kesiciler reçete edilmektedir.

Hamilelikte diş ağrısı için antibiyotik kullanımı sıkıntılı olduğundan dolayı, hamile kalmadan önce diş bakımının en az 9 ay sorun çıkarmayacak şekilde yapılması gerekiyor. Ayrıca şeker hastaları diş çektirmeden önce glikoz seviyelerini ölçmeliler ve gerekirse şekeri düşürmek için ilaç almalılar.

Tansiyon hastaları ve kan sulandırıcı ilaçlar alanların kanı çok sıvılaştığı için diş çekimlerinde kan kaybı büyük olmaktadır. Bu yüzden diş çektirmeden 2-3 gün önce kan sulandırıcı almamak gerekmektedir. Ancak kalp kapak ameliyatı olan hastaların günlük olarak kullanmak zorunda oldukları Coumadin gibi kan sulandırıcı ilaçları kesmek çok tehlikeli bir durum olduğundan bu tür hastaların hem kalp doktoruna hem diş doktoruna birlikte danışması gerekiyor. Doktorunuz size ne yapacağınızı söyleyecektir. Zaten Coumadin kullanmak zorunda olanların INR değerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Penisilin İlaçları

Penisilin ilaçlarının da en yaygın antibiyotik türlerinden biri olduğu bilinmektedir. Bu ilacı sorunsuz ve herhangi bir alerjik reaksiyon yaşamadan kullanmak mümkündür. Enfekte olduklarında hızlı hareket etmeye devam eden penisilin türleri; Ayrıca kısa sürede dişlerinizin şişmesini de azaltır. Ancak bu ilaca alerjisi olan kişilerin sayısı oldukça fazladır. Eğer böyle bir durumunuz varsa alternatif antibiyotik türleri kullanmak mümkündür.

Diş Eti Bakımı Nasıl Yapılır?

İyi bir ağız sağlığı alışkanlıklarına sahip olmak, güçlü ve sağlıklı dişleri korumak için önemlidir. İyi bir ağız sağlığı, boşlukları, diş eti iltihabını ve diş eti hastalıklarını önlemeye yardımcı olur. Ayrıca yaşlandıkça dişlerinizi korumanıza yardımcı olur. Sağlıklı bir diyet uygulamak ve temizlik ve kontroller için diş hekimini ziyaret etmek önemlidir. Dişlerinizi ve diş etlerinizi sağlıklı tutmak, diş eti hastalığı ve diş kaybı gibi daha ciddi sorunların önlenmesine de yardımcı olabilir.

Şeker Diş Etlerine Zarar Verir

Şeker alımınızı sınırlayarak dişlerinizi koruyabilirsiniz. Şekerli yiyecek ve içeceklerin kalorisi yüksektir ve diş çürümesi riskini artırır. Meyve ve nişastalı yiyeceklerin tüketilmesi de çürüklerin önlenmesine yardımcı olur. Koca gibi asitli içeceklerden de kaçınabilirsiniz.

Dişlerinizi günde en az iki kez fırçalamalısınız. Fırçalama, dişlerinizden bakteri ve yiyecek parçacıklarını gidermeye yardımcı olur. Ayrıca düzenli olarak diş ipi kullanmalısınız. Dişlerinizi fırçalamak için elektrikli diş fırçası veya pille çalışan bir diş fırçası kullanabilirsiniz. Dişlerinizin her tarafını fırçalamalısınız. Yumuşak kıllı bir diş fırçası kullanın ve küçük, dairesel hareketlerle fırçalayın.

Her yemekten sonra dişlerinizi fırçalayın. Dişlerinizi fırçalamazsanız plaklar zaman içinde mutlaka oluşur. Plak, diş eti hastalığına ve diş çürümesine yol açan bakteriler içerir. Fırçalama ve diş ipi kullanımı boşlukları ve diş eti hastalıklarını önleyebilir. Plaktaki asit diş minesini aşındırabilir. Plak oluşumunu önlemeye yardımcı olmak için florür içeren diş macunu deneyin.

Meyve suları ve kolalar gibi şeker oranı yüksek içecekleri tüketmekten kaçınmalısınız. Ayrıca sigara da dişlere zarar vermektedir. Şeker içermeyen sakız dişlere yardımcı olur.

Bazı diş problemleri, daha invaziv tedavi gerektirir. Sorununuz için en iyi çözümü diş hekiminize de danışmalısınız. Ayrıca yağ ve protein oranı yüksek yiyecekler yemelisiniz. Bu yiyecekler, çürüklere neden olan bakterilerle savaşmaya yardımcı olabilir. Ayrıca şurup gibi şeker oranı yüksek yiyeceklerden de kaçınmalısınız. Kalsiyum ve demir içeriği yüksek besinler de tüketmelisiniz.

Diş İltihabına Hangi Antibiyotik İyi Gelir?

Dişlerdeki ağrı ve iltihabı gidermek için birçok yöntem aranmaktadır. Hangi antibiyotiğin diş için en iyi olduğuna doktorun karar vermesiyle başlar. Elbette en iyi diş için antibiyotik etken maddeye ve apseye bağlı olarak miligram antibiyotik tercih edilir.

Bazı dişlerde apse çok derinlere hatta sinirlere kadar ulaşır ve ağrının şiddeti çok artar. İnsanlar bu dişlerden bir an önce kurtulmak ve bu süreçte her şeyi riske atmak isterler. Ancak apse olmuş dişlerde ameliyat yapılamaz ve antibiyotik kullanımından sonra tedaviye başlanır. İşte Antibiyotik İsimleri;

  • AUGMENTIN BID
  • Klamoks BID
  • Amoklavin BID
  • Klavunat BID

Diş İçin Reçetesiz Antibiyotik

Dişler için antibiyotik isimleri, diş problemleri olan kişiler tarafından fazlaca araştırılmaya devam etmektedir. Dişlerde kullanılabilecek birden fazla antibiyotik türü olmasına rağmen, bu antibiyotiklerin hepsinin farklı özellik ve işlevleri vardır. Bu nedenle eczanelerde reçetesiz antibiyotik satışı yapılmamaktadır.

5/5 - (2 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu